25 lis 2007

Pierwszy rok prezydentury - Ratusz podsumowuje obszar edukacji.Zgodnie z zapowiedzią część z podsumowań dokonanych przez Ratusz w tym tygodniu.

Pełna relacja z podsumowania działań w obszarze edukacji wraz z informacją prasową znajduję się na stronach miasta w Warszawa miastem edukacji.

Kilka wybranych:
  • Od nowego roku szkolnego zmniejszono maksymalną liczbę uczniów w klasach z 32 do 30 uczniów (licea ogólnokształcące) i z 32 do 28 w szkołach zawodowych. (pretm - tu należałoby dopytać czy faktycznie wpływa to na standard nauczania i jak dużej ilości klas ta zmiana dotyczyła).

  • Zwiększenie środków na inwestycje np. na remonty szkół.

  • Zwiększenie liczbę godzin zajęć pozalekcyjnych i wprowadzenie "międzyszkolnych zajęć pozalekcyjnych".

  • Przeznaczenie dodatkowych środków na podwyżki dla nauczycieli i dla pracowników administracji szkolnej.

  • W ramach rozwoju szkolnictwa zawodowego min. zwiększenie naboru w szkołach zawodowych i przeprowadzenie kampanii na rzecz wyboru szkół zawodowych.
Co Ratusz uważa za najważniejsze, czyli myśl przewodnia:
Warszawska polityka edukacyjna odwołuje się do kilku podstawowych wartości. Za najważniejsze uznaliśmy tworzenie szkoły otwartej, mądrej, przyjaznej i twórczej.

Warszawska szkoła samorządowa powinna być wspólnotą świadomych odpowiedzialności za rozwój dzieci i młodzieży nauczycieli, uczniów i ich rodziców zapewniającą najwyższej jakości edukację, autonomiczną, kreatywną, tolerancyjną.
Źródło: Dokument "Warszawa miastem edukacji".

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

nooo... to rewelacja!! Uważam że jest sie czym chwalić!!!
Przy tak beznadziejnym nastawieniu wojewody, który utrudnia wszelkie działania naszej pani Prezydent, to powiedzialbym że zasłuzyła na 5plus.

pretm pisze...

Wszystko wina PiS, a jak nie wina PiSu to wina wojewody, a jak nie wina wojewody to wina urzędników wojewody, a jak nie wina urzędników wojewody to kogoś innego. Znamy, znamy.

Tylko 5+? W Ratuszu będą zawiedzeni.

Anonimowy pisze...

oczywiście mozna miec pretensje do PO, że wycofała się z podatku liniowego - ale fakty sa takie że szkoda czasu na taką ustawę, bo PiS owski konus to zawetuje.

można mieć też pretensje do Pani Prezydent, że nie załatwiła wielu spraw, ale trzeba realnie spojrzeć na rzeczywistość w ktorej przyszło jej rządzić. Ale na szczęście dla Warszawy, juz niedługo wojewoda zostanie zmieniony i pani Prezydent w dobrej współpracy z wojewodą będzie mogła ruszyć do przodu:)

pretm pisze...

"PiSowski konus to zawetuje"

Nie przesadzasz trochę?

Anonimowy pisze...

w czym przesadzam? chodzi Ci o konusa? Poszukałem definicji tego słowa w necie:
http://www.miejski.pl/slowo-Konus
Jak widzisz jest to synonim słowa Prezydent

Anonimowy pisze...

Taka ciekawostka:

Hrabia Jan Potocki chce odzyskać swoją własność, Pałac Branickich, w którym siedzibę mają władze Warszawy. Podczas gdy prezydent Lech Kaczyński planuje przeprowadzkę do świeżo remontowanych gabinetów w Pałacu Branickich przy Miodowej, w NSA toczy się sprawa o zwrot budynku przedwojennym właścicielom. (http://www.biznespolska.pl/wiadomosci/prasa/?cityid=&contentid=96954)

oraz: Prezydent i grupa najbliższych urzędników Hanny Gronkiewicz-Waltz urzędują na placu Bankowym, dzieląc budynek z wojewodą. Większość wiceprezydentów i skarbnik - w pałacu Branickich przy ul. Miodowej, o którego zwrot upominają się spadkobiercy przedwojennych właścicieli. Inne biura działają w ponad 30 różnych miejscach - np. na pl. Starynkiewicza, Koszykowej czy Canaletta. (http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=446565&page=6)

Czyż to nie absurd? Jednemu wolno a drugiemu nie.

Jaform pisze...

""Pretm" znalazł się pod dyskretną obserwacją ekipy PO. Uznali, że bloger wykorzystuje profesjonalny monitoring mediów. To usługa kosztowna, z której korzystają np. urzędy czy partie polityczne."

na gazeta.pl przypadkiem takie coś znalazłem sprzed tygodnia...

Anonimowy pisze...

Haha...smieszy mnie hipokryzja Turabata:) Jak istnieje opozycja, ktora moze KONTROLOWAC PO to zle bo musza miec wladze na calej linii, a PiS to jaka mialo sytuacje??pozdrawiam i zycze wiecej obiektywizmu.
PS
Wiem, ze nie na temat ale...
slyszeliscie co Pitera powiedziala o TK?

danz pisze...

@xxx
Przypomnijmy sobie co powiedziała Julka Pitera:" chcę, by w Trybunale Konstytucyjnym zasiadali tylko sędziowie i prawnicy ze stopniem nie niższym niż doktor habilitowany."
Genialne:)).
Profesjonalizm PO-wskich urzędasów jest taka sama, jak kultura pana Sikorskiego wobec kobiet:
"Znamy jakość i wartość Rokity, Jana Rokity, i do tej wartości Nelly Rokita ma się tak jak kreacja Chanel do torebki posłanki Szczypińskiej”.

pretm pisze...

"na gazeta.pl przypadkiem takie coś znalazłem sprzed tygodnia..."

Tak wiem, zajmuję się tym od tygodnia.

Aksta pisze...

Zwiększenie liczbę godzin zajęć pozalekcyjnych i wprowadzenie "międzyszkolnych zajęć pozalekcyjnych" O tak poprzez dodanie jednej dodatkowej godziny w-f.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.