26 lis 2007

Pierwszy rok prezydentury - Polityka społeczna 2007 w ocenie Ratusza.Ratusz dokonał podsumowania działań w obszarze pomocy społecznej. Pełna relacja przygotowana przez Wydział Prasowy znajduję się na stronach miasta w Warszawska polityka społeczna.

Kilka wybranych punktów z informacji prasowej, szczegóły w relacji:
  • Rozpoczęcie prac nad strategią rozwiązywania problemów społecznych.

  • Program "Asystent Osoby Niepełnosprawnej" i zorganizowanie kursu języka migowego dla 120 urzędników.

  • Program "Warszawa przyjacielem seniorów".

  • Program "Drogowskaz - droga do domu"

  • Środki na modernizację placówek całodobowych dla osób bezdomnych.
Krytyczne oceny dotyczące fragmentu tego obszaru znalazły się w tekście Gazety Wyborczej Kolorowo, ale tylko w broszurze ratusza, którego autorem jest Wojciech Karpieszuk.

Fragment:
Ratusz organizuje konferencje prasowe i wydaje kolorowe broszury, w których zachwala swoją politykę społeczną. Ale osoby niepełnosprawne mówią, że są lekceważone przez urzędników.

Stowarzyszenie Kobiet Niepełnosprawnych ma żal do miasta o niespełnione obietnice zakupu w tym roku dziesięciu nowych samochodów służących do przewozu osób niepełnosprawnych. Panie z tej organizacji wystosowały w piątek dramatyczną petycję do prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz, w której piszą o trudnej sytuacji.
Źródło: Wojciech Karpieszuk, Kolorowo, ale tylko w broszurze ratusza, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Będzie dym!

"Sławomir Siwek zapowiedział, że fundacja "Solidarna Wieś" skieruje do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz. W ocenie rady fundacji, prezydent zawiadomiła prokuraturę o przestępstwie, do którego nie doszło, ponieważ nie było nieprawidłowości przy nabyciu i sprzedaży budynku przy Nowogrodzkiej 84/86 w Warszawie. Do końca tego roku pod tym adresem mieści się siedziba Prawa i Sprawiedliwości. "

Całość na WP

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.