21 lis 2007

Pani Prezydent: Wojewoda mnie nękał, odpowie przed prokuratorem.

Kontynuacja gróźb Pani Prezydent. Z czerwca: HGW grozi wojewodzie konsekwencjami jak Platforma dojdzie do władzy? i października: Pani Prezydent przegrała w WSA i grozi po wyborach prokuratorem.

W poprzednim tygodniu rozmawiając w TVN24 Pani Prezydent zadowolona z nadchodzących zmian zapowiedziała rozliczenie z odchodzącym wojewodą. Wniosek do prokuratora będzie zawierał zarzut o nadużycie władzy.

Cała informacja z Radia dla Ciebie:
Hanna Gronkieiwcz - Waltz złoży doniesienie do prokuratury na wojewodę mazowieckiego Jacka Sasina. - Chodzi o bezustanne nękanie mnie jako prezydenta stolicy - mówi Hanna Gronkiewicz - Waltz. Chodzi jej między innymi o zmuszanie do rozpędzenia demonstracji pielęgniarek.

Hanna Gronkiewicz - Waltz skarży się, że od początku sprawowania swojego urzędu czuła się nękana prez wojewodę. Jako przykłady daje sprawy zeznania podatkowego, skarg do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie legalności mandatu, zmuszanie do rozpędzenia demonstracji pielęgniarek, czy straszenie, że remonty w Warszawie spowodują śmierć wielu ludzi, do których nie będzie mogła dojechać karetka pogotowia. Mam na to wszystko dokumenty z którymi zapozna się prokuratura - mówi prezydent Warszawy.

Tymczasem wojewoda mazowiecki odpiera zarzuty. Uważa, że wszystkie działania wykonuje zgodnie z literą prawa i o żadnym nękaniu nie może być mowy.
Źródło: Link do strony.

Więcej można też przeczytać w: Gazeta Wyborcza: Gronkiewicz-Waltz: wojewoda do prokuratora

3 komentarze:

fumfel pisze...

e tam, HGW jak zwykle pajacuje jaka to ona nie jest silna i co ona nie moze... Odbije sie bez echa sprawa. Szkoda gadac.

Anonimowy pisze...

A moim skromnym zdaniem, to o ile nie wierzę w żadne sprawy sądowe - nic to nie da i ..tyle, to jednak uważam, że Pan Wojewoda mogłby jednak bardziej mysleć o rozwoju miasta, a tego bez współpracy z Panią Prezydent nie będzie, niż o szukaniu na nią haków, rzucaniu kłód itp, "konstruktywnych" działań. Ale czego można się spodziewac po człowieku, który jest tam gdzie jest dzięki PiS, a bez PiS bedzie nikim.

O czym zresztą przekona się bardzo szybko :) jak straci urząd! Czego sobie i jemu życzę

Anonimowy pisze...

turabat a co masz do zarzucenia Panu Wojewodzie? gdyby HGW rzeczywiscie czula sie nekana to by wniosek do prokuratury wplynal wczesniej. w koncu mamy neizawislosc sadow;-)i tak to spelznie na niczym bo PO tylko gada i gada a nic z tego nie wynika, tylko manipuluja szarymi masami.pozdrawiam!!!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.