29 lis 2007

Pani Prezydent w TVP3 podsumowuje pierwszy rok.Poniżej wywiad Pani Prezydent w programie Kontrowersje, w którym podsumowuje swój pierwszy rok.

Część 1:


Część 2:Część 3:Najciekawszy fragment dotyczy Stadionu X lecia i Stadionu Narodowego.

Dlaczego budowa Stadionu Narodowego w niecce Stadionu X lecia, choć ten pomysł był już badany? Mam wrażenie, żeby choć trochę zostało terenu na błoniach do sprzedania tzn. jak wyraziła się Pani Prezydent: "na Błoniach można zrobić małe centrum Pragi, trochę usługowe, trochę mieszkaniowe, trochę biurowe".

Czyli Stadion tak, ale już nie Narodowe Centrum Sportu (hala, centrum kongresowe, hotel, basen olimpijski i aquapark). Dyskusja zaczyna się od 04:10 w części 1. Pytanie o wodolot jest następne.

No, ale przynajmniej jesteśmy bliżej projektu.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Kazdy kto nie pamieta co obiecywala p. prezydent (zreszta jak ona sama) to by powiedzial zloto a nie polityk:)Lech Kaczynski gdy byl prezydentem Wawy to wybudowal obiecane muzeum powstania warszawskieg, ja cos kiedys slyszalem o muzeum sztuki nowoczesnej...i teraz pytanie...czy nie nalezaloby to muzeum przeniesc poza obszar centrum?? ziemia pod palcem kultury jest chyba rekordowo droga:)pozdrawiam!!!PS podobal mi sie fragment"nikt nie obiecywal ze skonczymy linie metra w roku 2007 i rozpoczniemy budowe drugiej...to chyba bylo w ciagu pierwszej kadencji" - ktos liczy na reelekcje:D

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie
Rozliczenie działalności dowolnej władzy wymaga rzetelności. I oczywiście takiej rzetelności należy wymagać przede wszystkim od dziennikarzy działów warszawskich.
Dlatego warto byłoby precyzyjnie określić, które z inwestycji i remontów było przygotowane i rozpoczęte przez poprzedników, a które inwestycje są dziełem nowej ekipy.
Często używa się takiej kalki myślowej: 'Kaczyński - marazm', 'HGW - boom'.
Jako przykład można podać I linię metra. Z tego co pamiętam wszystkie procedury przetargowe zostały zakończone w 2006 roku. Rondo Starzyńskiego oddane w 2007 - wszystkie procedury a także wykonanie jednego wiaduktu zakończono w 2006 roku.
Dlatego warto zadać pytanie, jakie nowe inwestycje zostały przygotowane i procedury przetargowe zostały rozstrzygnięte przez nową ekipę.
Przetarg na wykonanie Czajki - tak.
Przetarg na projekt mostu północnego - tak?
Stadion Legii - tak?
Jakie nowe ciągi komunikacyjne są w
fazie realizacji, jakie są w fazie projektowania.
Jak przykład można podać instalację sygnalizacji świetlnej na rondzie Babka. Inwestycja konieczna, bardzo źle i z opóźnieniem realizowana.

pretm pisze...

@anonimowy

Rozliczenie działalności dowolnej władzy wymaga rzetelności. I oczywiście takiej rzetelności należy wymagać przede wszystkim od dziennikarzy działów warszawskich.
Dlatego warto byłoby precyzyjnie określić, które z inwestycji i remontów było przygotowane i rozpoczęte przez poprzedników, a które inwestycje są dziełem nowej ekipy.


W miarę możliwości (szczególnie przy okazji podsumowań czy przecinania wstęgi) staram się sygnalizować, które zakończone inwestycje wynikają z przygotowań w poprzedniej kadencji.

Warto zauważyć, że pisała też o tym Wyborcza w obszarze inwestycji drogowych:

Większość inwestycji (przebudowa Al. Jerozolimskich, weekendowe remonty ulic, wymiana wiaduktów na Wisłostradzie pod Lasem Bielańskim) przygotowano w ostatnim roku rządów PiS, już po odejściu Lecha Kaczyńskiego, który był chyba największym inwestycyjnym nieudacznikiem, jaki nam się przytrafił.

Dziś tymi sukcesami szczyci się obecna ekipa, a w sondażu doceniają warszawiacy. Prawda jest taka, że prace nad nowymi projektami przebiegają niemrawo.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.