13 lis 2007

Od "Bufetowa Watch" do "HGW Watch".

Postanowiłem, że blog nie będzie się już nazywał Bufetowa Watch.

Na początku sierpnia podsumowując pierwsze 500 notek napisałem:
Tytuł blogu sprawia najwięcej problemów. Często spotykam się z podejściem, że wiele osób z założenia dyskwalifikuje BW ze względu na użycie niezbyt miłego przezwiska Pani Prezydent. Staram się tłumaczyć, że nie ocenia się książki po okładce, ale trudno zaprzeczyć, że jest w tym trochę złośliwości zaraz po przegranych wyborach 2006.
To niezbyt miłe przezwisko oprócz samej nazwy blogu nie pojawiało się w moich wpisach. Od czasu do czasu używałem nazwy bufetland jako sposób określenia pewnych pijarowskich działań Ratusza, ale tylko tyle.

Byłem przekonany, że najważniejsza jest treść i praca włożona w relacjonowanie działań Pani Prezydent i moje wyjaśnienia wystarczą, ale byłem w błędzie. Zauważyłem od dłuższego czasu po różnych dyskusjach, że jednak wiele osób od razu jest negatywnie nastawionych właśnie ze względu na nazwę.

Chciałbym, aby blog był miejscem, w którym nawet osoby niezgadzające się z moimi poglądami mogą odnaleźć odnośniki do artykułów na temat działania lokalnych władz (czy porównanie tych działań z obietnicami wyborczymi). Mam nadzieję, że zmiana nazwy to krok w tą stronę.

Dlaczego HGW Watch? Wydaje mi się, że inicjały Pani Prezydent jako osoby objętej tym monitoringiem są neutralne i nazwa nie będzie wzbudzać kontrowersji.

Nowa domena to hgw-watch.pl Poprzednie odnośniki powinny przekierowywać na główną stronę blogu poprawnie. Blog powróci z aktualnymi postami po ustabilizowaniu sytuacji.

24 komentarze:

kataryna pisze...

Niech będzie i tak choć to nic nie zmieni, ten blog już ma markę jako Bufetowa Watch i tak pewnie będzie nadal nazywany. Zresztą to przecież partyjni koledzy Bufetowej tak ją nazwali.

pretm pisze...

Dla osób, które odwiedzają od dłuższego czasu to nie będzie miało znaczenia (mam taką nadzieję).

Jest to narażenie się na mniejszą ilość odwiedzających (ilość osób, które trafiają po wpisaniu bufetowa w google często mnie zadziwia). Technicznie też jest tak jakby start od nowa.

No, ale zaryzykuje. Kilka zbędnych dyskusji mi odejdzie.

washko pisze...

Jeśli będziesz zmieniał feed od rss, to daj znać, żeby sobie można było poprzestawiać :)

pretm pisze...

Żadnych zmian w rss nie dokonywałem. Powinno działać OK.

washko pisze...

No i działa, tyle że tam jest dalej bufetowa.

pretm pisze...

Adres rss czyli: http://feeds.feedburner.com/BufetowaWatch
pozostaje bez zmian.

Anonimowy pisze...

"Wydaje mi się, że inicjały Pani Prezydent jako osoby objętej tym monitoringiem są neutralne i nazwa nie będzie wzbudzać kontrowersji."

---- piękne---- :)

pretm pisze...

Jak się komuś kojarzy coś innego to już inny problem. Inicjały to inicjały.

chojna pisze...

Najważniejsze, że będzie.

Anonimowy pisze...

HGW - po warszawsku to elegancki skrót od "ch..j go wi" - właśnie "wi" a nie "wie". Po warszawsku, ale kto tak dziś mówi w zalewie przybyszy z prowincji?
Prawdziwi Warszawiacy znają ten skrót.
Starsi,albo historycy, pamiętają też największe konsorcjum gospodarcze III Rzeszy: Herman Goering Werke.
Gdyby istniało nadal, wybudowałoby nam stadion ;-)

Anonimowy pisze...

szkoda...

takie ładne zwięzłe i
dopasowane do Ob. Prezydent
określenie...

pretm pisze...

Znam, ale nie używam. Tak jak pisałem chodzi o inicjały.

S pisze...

Niepotrzebnie. Ja dalej będę używał starego adresu.

Anonimowy pisze...

Bardzo żałuję poprzedniej nazwy. Była prosta i jasna i wyjątkowo adekwatna.Jestem dziwnie spokojna, że ci których dobry smak raziła, nie mieliby żadnych oporów przy nazwie "kartofel-w.", a dotyczącej
prezydenta. Nawet z uciechą zamieszczaliby różne złośliwe uwagi i uważaliby, że jest OK.

pretm pisze...

"Bardzo żałuję poprzedniej nazwy."

Jest to zmiana strategiczna :)

Anonimowy pisze...

po wpisaniu "bufetowa", google pięknie na pierwszym miejscu listuje "hgw-watch"...
Tak trzymać, pozdrowionka.

BTW:
HGW - też jest spoko (LoL)

Anonimowy pisze...

Śmieszne to trochę.

Osobiście raczej HGW kibicuję (niż przeciwnie ;), ale przezwisko "Bufetowa" uważam (niezależnie od intencji pomysłodawcy ;) za całkiem sympatyczne; na miejscu HGW wcale bym się od niego nie odcinał, tylko postarał się inteligentnie wykorzystać (jak Kaczyński pluszowe kaczki), na miejscu autora bloga - nie zmieniałbym jego nazwy ("HGW Watch" brzmi jakoś tak oschle, by nie powiedzieć - urzędowo ;)

Anonimowy pisze...

Widzialem ''co zta Polaka''Az wierzyc sie nie chce ze taka osoba jest prezydentem W-wy.wg mnie jakies paranoje na temat PiS sa w wiekszosci w glowie p.Waltz.A Warzszawa jest niczym.

Anonimowy pisze...

Szkoda. Bufetowa Watch było znakomitą nazwą, a HGW Watch jest mniej czytelne i przy pierwszym zetknięciu rzeczywiście "ch..j go wi" co znaczy.

Anonimowy pisze...

Witaj - zwracam się do Autora i Administratora tej strony- To by świetny pomysł! Oczywiście mam tu na myśli Bufetowa Watch. Czy ja wiem czy to okreslenie obraźliwe...
Moim zdaniem absolutnie. "Bufetowa" to określenie, które w 100% oddaje naturę tej baby, tzn spsoób bycia, wysławiania się, no i wygląd...Łysy nie może się obrażać, że mówią na niego łysy. Więc moim zdaniem, szkoda, że z tytułu tej strony zniknęła "Bufetowa"..
Na pewno ta baba, tak jak i jej cała klika nie mialaby wyrzutów i z cała premedytacją dowalają jak mogą tym co przeciw nim...Taki np. Niesiołek, ten były ZChN-owiec o dobrych manierach dawno zapomnał. Fakt, że w jego przypadku wiele tłumaczy postepująca skleroza i chęć uwiarygodnienia się w oczach nowych panów...
Więc nie bawmy się w Wersal, kiedy chodzi o ludzi, którzy nie mają z nim wiele wspólnego....

Gratuluję raz jescze. BRAWO!
Andrzej

pretm pisze...

Zdaję sobie sprawę z konsekwencji i tego że nowa nazwa nie jest zbyt chwytliwa.

Ale naprawdę od czasu kiedy zmieniłem nazwę blogu nie muszę się co chwilę tłumaczyć przed wielbicielami HGW. I to pozostawia mi więcej czasu na wyszukiwanie nowych ciekawych informacji.

Anonimowy pisze...

Noooo nieee... tyle razy miałem wejść na tę stronę ale dość długo nie miałem netu w domu a w pracy wiadomo jak jest. niestety spóżniłem się na BufetowaWatch i teraz widzę i czytam że jest HGW Watch..Rozumiem, że treść i "przekaz" blogu nie zmieni się zasadniczo, ale chodziło o symbol! Ta nazwa mówiła wszystko!:)
Sam obserwuję Bufetową od lat a teraz nie mam innego wyjścia: dołączam w przeglądarce waszą stronę do działu "ulubione"!:)
Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!!!

pretm pisze...

@Mario

Czasami trzeba się dostosować :)

Pozdrawiam i również życzę dobrego roku 2008.

Anonimowy pisze...

Oni nie przyszli do ratusza aby coś zrobić dla nas mieszkańców. Widać to codziennie - te ich tzw.trafne decyzje i totalny bałagan. Z obietnic NICI , za to mamy drożyznę , czynsz o 300% większy , nie liczenie się z interesem np. kupców warszawskich itd. itp.. Ale jak się głosuje na broszki i krawaty a nie na ludzi i ich dokonania to ma się marazm , najdelikatniej mówiąc. Popatrzcie , każda grupa społeczna jest oszukana.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.