20 lis 2007

O rewitalizacji ul. Chłodnej.

Ytzek (autor blogu Platforma Obywatelska Watch) pytał w komentarzach o rewitalizacje ul. Chłodnej na Woli. Postarałem się zebrać w miarę aktualne informacje dostępne w sieci.

Co obiecano w programie wyborczym Pani Prezydent:
Rewitalizacja ul. Chłodnej wraz z przywróceniem trasy XIX - wiecznego tramwaju konnego i stworzenie ciągu spacerowo - handlowego o dużej atrakcyjności z ograniczeniem ruchu kołowego i stworzeniem deptaka na wzór ul. Nowy Świat.
Źródło: Program samorządowy Platformy Obywatelskiej.

I w szczegółowym programie dla dzielnicy Wola:Dużo informacji pojawiło się w trakcie lipcowej debaty Forum Obywatelskiego Piękna Architektura dla Warszawy. Duża relacja plus wizualizacje koncepcji znajdują się na stronie miejsca.org Fragment:
Wczoraj w Domu Spotkań z Historią odbyła się kolejna debata Forum Obywatelskiego Piękna Architektura dla Warszawy. Tym razem tematem dyskusji była rewitalizacja ul. Chłodnej. Choć spotkanie mieszkańców, architektów i przedstawicieli władz dzielnicy Wola było gorące to nastroje studzą podstawowe braki w przedsięwzięciu.

Cóż nam z ciekawej koncepcji jeśli brak ciągle miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i inwestorzy mogą pokrzyżować wszelkie plany agresywną zabudową mieszkaniową?

Po prezentacji tej ciekawej koncepcji głos zabrał przewodniczący Rady dzielnicy Wola Michał Szczerba. – Szczegółowy projekt wykonawczy powstanie w przyszłym roku, a w budżecie mamy zarezerwowane już środki na inwestycję. 6 mln. zł na rok 2009 i 6,75 mln złotych na rok 2010 – zapowiedział przewodniczący. Środki te na pewno nie są wystarczające, ważne jednak, że są w ogóle.
Źródło: Link do strony.

Szczegółowe informacje znajdują się również w Mikroprogramie Rewitalizacji Dzielnicy Wola m.st. Warszawy na lata 2006-2013 opracowanym jeszcze w listopadzie poprzedniego roku.

Rewitalizacja ul. Chłodnej znajduje się w aktualnym projekcie budżetu w sekcji wieloletni program inwestycyjny dla dzielnicy (dokument „Zalacznik dzielnicowy do projektu uchwaly budzetowej na 2008 rok_Dzielnica Wola.pdf”). Termin zakończenia inwestycji to 2011 a środki jakie mają być przeznaczone na rewitalizację to ponad 13 milionów zł. W roku 2008 na ten cel ma być wydane 250 tys. zł. a w 2009 0 zł. W 2010 6 milionów i w 2011 pozostała kwota.

Jak widać jest tu przesunięcie o rok względem zapowiedzi lipcowych. No ale i tak może się rozbić o brak miejscowego planu zagospodarowania.

Ostatnia grafika z Rzeczpospolitej:


12 komentarzy:

Anonimowy pisze...

To pomysł PiS z poprzedniej kadencji.

Anonimowy pisze...

To straszne! Znaczy nie napisaleś w sumie jak mam to czytać i jak komentować! Czy to źle że się opóźnia? czy tez to dobrze? A może bez znaczenia, ale dla zasady trzeba się czepnąć?

Napisz prosze, bo odrobine się pogubiłem.

fumfel pisze...

To świadczy tylko o Tobie. Wszedzie szukasz sensacji. Nie mozesz potraktować tego jako ciekawostki? Bedie CI łatwiej zrozumiec... A jak chcesz sensacji to zerknij do archiwum tego bloga do listopada 2006 i zobacz co ibiecała HGW przed wyborami i sprawdź co zrealizowałą

pretm pisze...

@turabat

Przepraszam, już zrozumiałem.

Myślałem, że to jakiś dowcip a Ty widocznie po prostu jesteś przyzwyczajony do tekstów, które dają gotowe odpowiedzi na wszystko i które zwalniają z myślenia.

Bardzo mi przykro :)

fumfel pisze...

Poprostu pomylił bloga. Myslał ze to blog GW albo Fakty i Mity ;].

Anonimowy pisze...

Pretm, wielkie dzięki!!! :)

pretm pisze...

@ytzek

Mówisz, masz, choćby w takie szczątkowej formie :)

Anonimowy pisze...

REWELACJA!!! Bardzo fajny blog nareszcie jakas konkretna odpowiedz na ataki PO. Kulturalnie i z madrymi argumentami :) Zycze powodzenia teksty super :) Wpisalem link w opisy gg z adnotacja podaj dalej. Jakbys potrzebowal w czyms pomocy pisz chetnie sie przylacze...

Anonimowy pisze...

Pan Michal Szczerba jest teraz poslem PO...

Anonimowy pisze...

chyba jednak nie zrozumialeś Pretm

Anonimowy pisze...

turabat ta ironia nie jest potrzebna...tak mi sie zdaje ze zamiast robic swoj wlasny blog to idziesz po najmniejszej linii oporu i krytykujesz jeden z najlepszych i najbardziej systematycznych blogow w necie. pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

Replika tramwaju konnego stoi w Aninie. Wybudowana bez głosowań, poparcia politycznego, uzgodnień międzypartyjnych,konsultacji społecznych,ale za to z pasją. Jak zwykle urzędnicy będą dużo dyskutować i nic nie zrobią. Tutaj fotka: www.automuzeum.org

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.