15 lis 2007

Bez ataków.

Tydzień temu pisałem w O prasowych spekulacjach wokół władz warszawskiego PiSu.:
Gazeta Wyborcza podkreśla w swoim artykule, że zła sytuacja PiSu jest wynikiem odrzucenia przez mieszkańców Warszawy polityki "bezwzględnych ataków na prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz" (no to blog BW musi wyglądać jak centrum samego zła przy tym podejściu).

Nie zgadzam się, że były one wszystkie bezpodstawne jak pisze GW, ale faktycznie nowy szef warszawskiego PiSu będzie musiał znaleźć równowagę pomiędzy monitoringiem i rozliczaniem HGW a prezentowaniem ciekawych inicjatyw, które będą podstawą programu w wyborach 2010, aktywnym zabieraniem głosu w istotnych dla miasta sprawach (i aktywna działalność na poziomie dzielnic) i zwiększeniem dostępu do informacji o działaniach PiSu np. poprzez internet.
Dzisiejsza Rzeczpospolita w artykule PiS: bez ataków na panią prezydent:
Dotychczasowy szef Kancelarii Premiera Mariusz Błaszczak ma przewodzić warszawskiemu PiS zamiast Macieja Więckowskiego. Zmienić się ma też styl polityki tej partii i stosunek do prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Wraz ze zmianą kierownictwa ma się też zmienić polityka partii w stolicy. – Dość fajterstwa, które uprawiali Więckowski z Makuchem (szef Klubu PiS w Radzie Warszawy). Chcemy się pokazać od merytorycznej strony, a nie tylko oskarżać o korki w mieście – zdradza plan jeden z działaczy. – Mniej będzie zaczepnych ataków na PO i Hannę Gronkiewicz-Waltz, a postaramy się zgłaszać więcej konkretnych pomysłów.

Samorządowcy PiS szykują już pakiet projektów uchwał, które chcą forsować w Radzie Warszawy. Wzorem Łodzi chcą na przykład wprowadzić zakaz rozdawania toreb foliowych w sklepach.
Źródło: Link do strony.

Pisałem, że korki mogą wyjść bokiem:
Moim zdaniem rolą opozycji, która nie chce (tak jak Platforma na szczeblu krajowym) stać z boku i cały czas krytykować, jest wyjęcie tak wrażliwego tematu z kampanii wyborczej. I może nawet zaproponowanie Pani Prezydent wsparcia w tej sytuacji. Ponieważ i tak ludzie stoją w korkach to chyba nie będą zadowoleni jak jeszcze obejrzą je w tych spotach. Czy wtedy będą głosować na PiS?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.