9 lis 2007

2 godziny i mandat wygaśnie.

Wiem, że to kopiowanie i wklejanie newsu, ale jestem strasznie zły.

TVN24.pl kilka minut temu:
- Jeśli Jan Ołdakowski nie prześle informacji, że przestaje być czynnym dyrektorem Muzeum Powstania Warszawskiego to jego mandat poselski wygaśnie po północy - mówi tvn24.pl Jarosław Szczepański, dyrektor biura prasowego Kancelarii Sejmu.
Źródło: Link do strony.

Zero przedstawienia własnych ekspertyz prawnych (Zbigniew Chlebowski powiedział, że są, ale żadnych nie pokazali), zero dyskusji merytorycznej i nawet jednego komentarza ze strony Marszałka.

A dzisiaj widziałem w Wiadomościach jak znany wszystkim profesor Michał Kulesza (bronił HGW przed WSA) podtrzymywał swoją opinię, że Jan Ołdakowski może łączyć obie funkcje.

To profesor Kulesza jest dla PO autorytetem w dziedzinie prawa, wtedy kiedy występuje na ich konwencjach programowych, ale nie gdy wypowiada się korzystanie dla ich przeciwników politycznych?


Zagorzali kibole PO na wielu forach internetowych udają święte oburzenie na "dwie posady" Jana Ołdakowskiego. Warto przypomnieć, że dla przykładu Hanna Gronkiewicz Waltz w 2006 roku pracowała i w Sejmie i na Uniwersytecie Warszawskim na którym zarabiała dodatkowo średnio 8 tys. zł miesięcznie (w sumie 100 tys. zł).

17 komentarzy:

Anonimowy pisze...

skandal. oto zwyciestwo "prawa" i czystych zasad, prawda? nieupolitycznianie decyzji tylko zdrowe demokratyczne zasady. Pies im wszystkim mordy lizal. Zyje sie lepiej. Wszystkim.

pretm pisze...

I uchodzi im to na sucho.

Anonimowy pisze...

I obawiam się, że będzie uchodzić...
Mnie dobija jeszcze macherka z komisją ds. służb specjalnych - jeśli rzeczywiście ma być tak, że na 5 członków komisji 2 z PO, to się robi coraz bardziej strasznie (dokładając ichnią planowaną "Guardia di Finanza" w ręku Schetyny).

pretm pisze...

O komisji nie słyszałem, ale faktycznie zapowiada się ciekawie.

Anonimowy pisze...

Widać ktoś ma chrapkę na gotowe już Muzeum i trzeba dla niego zwolnić posadę.

Mam nadzieję, że Ołdakowski się wybroni. Ale mimo wszystko takiej bezczelności się po nowej ekipie nie spodziewałam. Komorowski będzie sam wygaszał Ołdakowskiemu mandat?

pretm pisze...

Na szczęście odwołanie dyrektora Muzeum nie będzie dla PO takie proste.

Popatrzyłem dzisiaj w statut. Dyrektor jest powoływany i odwoływany przez Radę Powierniczą (15 osób), której członkowie są powoływani przez miasto, ale jest 5 letnia kadencja.

Link

Anonimowy pisze...

czyzby to byla zemsta za dziadka w wehrmachtcie ?

Anonimowy pisze...

Nareszcie czujecie się tak jak Ci zagorzali kibice PO, kiedy było Prawie i Sprawiedliwie. Koszmarne uczucie, prawda. Niepochwalam tego co się dzieje, po powoduje to chęć wendetty. Niestety prawo, które można interpretować na tysiące różnych sposobów, ma taką wadę, Ze bije w każdą opcję. TRZEBA ZMIENIĆ PRAWO. Pozdrawiam Zagorzały Kibic PO.

Anonimowy pisze...

Przeczytałam co mówi Komorowski o Ołdakowskim. To jest po prostu szokujące. A Niesiołowski wczoraj? Obrzydliwe. Trzeba te historie zasejwować w pamięci.. Wrócimy do tego kiedyś..

Anonimowy pisze...

> Nareszcie czujecie się tak jak Ci zagorzali kibice PO, kiedy było Prawie i Sprawiedliwie.

Mówisz jak by to była wina PiS, że prawo jest chujowe. PiS w odróżnieniu od PO nie kręcił lodów na tym prawie, teraz dopiero się zacznie.

Sławek pisze...

Anonimowy pisze...

> Nareszcie czujecie się tak jak Ci zagorzali kibice PO, kiedy było Prawie i Sprawiedliwie.

Mówisz jak by to była wina PiS, że prawo jest chujowe. PiS w odróżnieniu od PO nie kręcił lodów na tym prawie, teraz dopiero się zacznie.

10 listopad 2007 12:38:00 CET

Gdzie ty żyłeś przez ostatnie dwa lata? Obchodzenie wszelkich regulaminów, ekspresowe zmiany prawa, próby łamania Konstytucji, SLD przy PiS-ie było owieczką.

Anonimowy pisze...

Okropne, jak śmiał ten straszny Komorowski zrobić to samo co przez 2 lata robił PiS. Ohyda, brzydę się tym...

pretm pisze...

Widzę, że nawyk usprawiedliwiania PO argumentem "a przecież PiS też jest zły" pozostaje.

Gratuluje dobrego samopoczucia a na marginesie zwracam uwagę, że nikt z PiSu nie chciał posłowi PO wygasić mandatu w poprzedniej kadencji.

Anonimowy pisze...

Pretem,

nie zrobił, owszem, ale to miało zwrócić uwagę, że PiS nie jest wcale lepsze niż PO czy inne partie. Dlaczego w tym blogu brak informacji o tym jak się zachowuje pramier Kaczyński i gardzi poglądami innych osób, nawet w swojej partii - patrz Dorn, Ujazdowski. Dobrego samopoczucia życzę tym, którzy tak się zapatrzyli w tę partię, że nie widzą, iż jej przywódca nie toleruje osób o innych poglądach, choćby były jego przyjaciółmi od wielu lat.

pretm pisze...

"Dlaczego w tym blogu brak informacji o tym jak się zachowuje pramier Kaczyński i gardzi poglądami innych osób, nawet w swojej partii - patrz Dorn, Ujazdowski."

Bo blog jest poświęcony głównie Pani Prezydent, władzom samorządowym i czasami sprawami warszawskimi. Jest wiele różnych miejsc w których Pan Premier jest krytykowany.

Anonimowy pisze...

rozumiem więc, że sukcesy Warszawy również będą opisywane, chociaż ich sprawcą będzie HGW

pretm pisze...

Działania, które uważam za warte pochwalenia już są opisywane na BW. Np. przeprowadzenie przez Radę Warszawy statut, przetargi na projekty dwóch mostów, realizacja modernizacji torowiska na Jerozolimskich przed terminem.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.