22 paź 2007

Warszawa 2007.

"Do końca wyborów 0 dni" - taki komunikat witał gości popularnej klubokawiarni, którzy przybyli na organizowany tu wieczór wyborczy Election Afterparty. Gdy ogłoszono porażkę PiS, skandowali: "Spie-przaj, dzia-du!"

Niektórych polityków pokazywanych na ekranie podczas oddawania głosu oklaskiwano, w stronę innych posypały się "mordy".

Jednak dużo bardziej niż zwycięstwo PO ucieszyła zgromadzonych porażka PiS. "Spie-przaj, dzia-du" - skandowali podczas przemówienia Kaczyńskiego.
Źródło: Magdalena Dubrowska, Wieczór wyborczy na Chłodnej 25, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Tryumfujący Seweryn Blumsztajn:
Obywatele warszawiacy.

Mieszkańcy stolicy runęli do urn. Wykazali się prawdziwą postawą obywatelską. Ponad 75 proc. uczestniczących w wyborach nie przyniosłoby wstydu w żadnym europejskim kraju starej demokracji.

To nasz wspólny sukces, ale przede wszystkim sukces PiS. Partia braci Kaczyńskich ma wielką umiejętność mobilizowania ludzi.

Do głosowania przeciw PiS.
Źródło: Link do strony.

Rzeczywistość 2007 w Warszawie jest taka, że gdyby Platforma wystawiła choćby najgłupszą małpę z warszawskiego zoo to i tak warszawscy sympatycy PO wybraliby ją na posła pod warunkiem, że miałaby poparcie Gazety Wyborczej i podpisałaby się pod hasłem "Nigdy z PiSem". A możliwość wyboru małpy na posła już jakoś TK by nam wytłumaczył.

Dla warszawskiego PiSu musi to oznaczać zmiany, bo ich sytuacja przypomina tą w której była Partia Konserwatywna w latach 1997-2005, kiedy była postrzegana jako "the nasty party". Niezależnie od tego, co zrobiła i jak ważne kwestie podnosiła. Trudno na gorąco proponować jakieś zmiany, przyjdzie na to czas później i w innej formie.

Co do BW to zastanawiam się co dalej. Bo w tym bastionie tryumfującej Platformy i ludzi krzyczących "Spieprzaj Dziadu" do Premiera RP i mediach, które odpuściły HGW w kampanii trudno znaleźć ochotę do pisania.

PS Wyniki z Warszawy można podglądać na bieżąco na stronie PKW.

PS2 Dwie dobre wiadomości wśród zalewu złych:

Lena Dąbkowska-Cichocka będzie posłanką PiS z Opola.

Joanna Kluzik-Rostkowska będzie posłanką PiS z Łodzi.

53 komentarze:

Anonimowy pisze...

@pretm: mamy nieco inne podejście, ty popierasz pis, ja jestem libertarianinem i z rozpaczy głosowałem na sld. może stąd inne zdanie. ale teraz właśnie jest czas, żeby zacząć naprawdę pisać o tym co platfusy będą robić... zwłaszcza dla ludzi, którzy zagłosowali na platfusów - żeby wiedzieli czego żałować. i żeby platforma skończyła jak aws.

a zacząłbym od opisania roli mediów w kampanii wyborczej. skrobnę coś na ten temat u siebie dziś albo jutro, bo to co się działo to był po prostu cud. pewnie pierwszy z serii.

Anonimowy pisze...

Proszę mnie nie bić za to co pisze ale mnie jedna rzecz cieszy w wyniku wyborów. Co? - wynik LIR i Samoobrony.
"warsiawianka"

Aksta pisze...

Chyba LPR i Samoobrony? Partyzancie Czuje to samo. Mój głos też był aktem rozpaczy i głosowałam na LID. Nie wiem jakie będą tego skutki. Ogarnia mnie jedno smutne przeświadczenie że te wybory nie mają większego znaczenia a za 6 - 8 miesięcy będziemy mieć powtórkę z rozrywki.
Pretmie co sądzisz o pomyśle koalicji PO - PSL? Wśród internautów w onecie taki układ ma najwięcej zwolenników. Pozdrawiam i Niech sie Pan trzyma!!!

Anonimowy pisze...

PRZYPOMINAJKA! CO OBIECAŁ TUSK?
1. RADYKALNA OBNIŻKA PODATKÓW
2. OBNIŻENIE CEN ŻYWNOŚCI - podczas debaty z Kaczyńskim kiedy twierdził, że PiS podniósł o 5% ceny na żywność :D
3. Tanie mieszkania
4. OBNIŻENIE SKŁADEK NA ZUS
5. OBNIŻENIE SKŁADKI NA UBEZP. ZDROWOTNE I PODWYŻKA PENSJI LEKARZOM I PIELĘGNIARKOM

Anonimowy pisze...

patrze na gielde w Warszawie - gdybym byl z PO ( a wygral PiS) powiedzialbym, ze Argentyna sie zaczyna.

A propos Chlebowski expert od finansow w gabinecie cieniasow nie chce by ministrem finansow, ot takich expertow ma PO, ktorzy beda rzadzic mam nadzieje jak najkrocej.

Anonimowy pisze...

Na miejscu platformersów zamówiłabym msze na najbliższych kilka lat - bo cud to im się rzeczywiście przyda.
Te 10 zobowiązań PO jakieś takie mało realne.
A media cóż - te teksyu nt "Kaczyńscy nigdy nie oddadzą władzy/sfałszują wybory/zrobią zamach stanu/idź głosuj przeciwko kaczyzmowi" - rzygać się chce.
No cóż, na początek robienia Irlandii (widocznie na Polskę brak pomysłu) proponuję zlikwidować zimę i ma być tani Guiness w każdym pubie.

Anonimowy pisze...

Tak sobie myślę, że należy robić swoje, chociaz deszcz i śnieg zacina w oczy. Może kiedyś dojrzejemy do podejmowania mądrych decyzji wyborczych. Głupoty nie wyplenimy, ale może trzeba ją podkreslać, aby mniej rozgarnięci spostrzegli głupotę?
Róbmy swoje.
Pole do popisu poszerzył sie na całą Polskę.

Anonimowy pisze...

@anonimowy: to, że media były kaczyńskim niechętne to akurat ich prawo. zwłaszcza prywatnych. martwi natomiast uparte zamilczanie pewnych rzeczy - trochę na ten temat napisałem http://partyzant.salon24.pl/40242,index.html tutaj.

dlatego bardziej szanuję nawet urbana, który w latach 2002-2005 całkiem mocno dopierdalał w sld jak na walenie w swoich niż obecne gazeciny, które z łapówkary zrobiły ofiarę "żigolaków" z cba.

Anonimowy pisze...

Drogi Autorze!
Może swoją wypowiedzią wjadę w jakiś prywatny ogródek, ale jeśli tylko mi wolno, to chciałbym prosić o porzucenie myśli o rezygnacji z tego świetnego bloga.
Internet to obecnie ostatni bastion Prawdy. W ludziach takich jak Pan jest ostatnia nadzieja na otrząśnięcie się ludzi z medialnego amoku.

Pozdrawiam serdecznie.

Anonimowy pisze...

podpisuje sie pod apelem, nie poddawaj sie pretm...
jestesmy z taba...

Anonimowy pisze...

Ja także gorąco proszę o kontynuowanie tego znakomitego blogu! Wszak teraz będzie on potrzebny jak nigdy dotąd.

Anonimowy pisze...

Anonimowo, ale proszę abyś kontynuował. Jest to nam potrzebne

Unknown pisze...

Poczekamy zobaczymy. Trudno negować demokratyczny wybór wiekszości obywateli...

Niezależnie od tego kto im zdobił sieczkę z mógów.
:(

pretm pisze...

Wszystkie opinie biorę pod uwagę, ale na następne kilka dni na pewno bufetlandu mam dosyć.

Anonimowy pisze...

Podpisuje sie pod apelem!!!

Anonimowy pisze...

Niestety niezaleznych mediów dzisiaj brakuje. A te które są, to są przygłupawe brukowce mielące sieczkę.
Dlatego ważne jest abys pisał

Anonimowy pisze...

pretm opocznij pare dni, a potem wracaj do pisania bloga, twój blog to naprawdę bardzo dobre źródło informacji jest, a telewizji już na pewno nie będę oglądać

Anonimowy pisze...

a i najbardziej śmieszy mnie to że ludzie na onecie piszą w bardzo agresywny sposób, że będzie koniec agresji w polityce:)

Anonimowy pisze...

Pretm, może nie zdajesz sobie sprawy z tego co uczyniłeś. Dałeś nam nadzieję, że będzie ktoś kto będzie podtrzymywał nas na duchu.Twój blog jest moim blogiem, pierwsza rzecz jaką robię gdy włączam kompa jest zajrzenie na BW.Nie możesz zamknąć bloga!Zauważ,że to nie tylko jedna opcja wspiera Cię i chętnie czyta.Rozumiem również, że mnustwo czasu zajmuje Ci ten blog,ale właśnie teraz jest on najbardziej potrzebny. Właśnie teraz bufet się rozpręży,właśnie teraz zaczną się prawdziwe olewanie ludzi.Wiesz, zamknięcie BW to zwycięstwo HGW! Nie rób tego!!

Anonimowy pisze...

Witaj pretm!

Z wielką chęcią bede podrzucał Ci ciekawsze tematy.

Chciałbym od razu zaznaczyć iż nie robie tego z zawiści. Każdej władzy potrzebny jest ktoś kto "patrzy na ręce".

Ten blog jest merytorycznie b. dobry i oby takich więcej.

Pozdro

Anonimowy pisze...

autorze drogi, nie rób nam tego!!! INFORNMACJA WE WSPÓLCZENSYM ŚWIECIE DROŻSZA OD PIENIĄDZA JEST. A z Twojego bloga dowiadywaliśmy się o tym, czego z mediów obiektywnych i profesjonalnych inaczej w życiu nie usłyszelibyśmy. Odpocznij, prześpij parę nocy gdzieś na jakiejś odległej od netu wsi na ten przykład. Zaręczam, wróci energia i chęć do działania.

Anonimowy pisze...

Zdecydowanie NIE REZYGNUJ. Ten blok to ostoja normalności w zakłamaniu PO.

pretm pisze...

Dziękuję za te uwagi, są bardzo ważne. Tak jak pisałem na pewno kilka dni przerwy nastąpi.

Wykorzystam je do zastanowienia się nad tematami, które można jeszcze poruszyć.

Anonimowy pisze...

Jestem kolejnym częstym odwiedzaczem strony i staram się popularyzować Twój blog wśród znajomych. Teraz jest czas na przegrupowanie i przygotowanie do kolejnych starć. Uważam że jest potrzeba stworzenia podobnego bloga - takiego "POwatch" skierowanego na rozliczanie PO z obietnic wyborczych.

Anonimowy pisze...

Teraz ten blog bedzie jeszcze bardziej potrzebny

Anonimowy pisze...

A może Platforma Watch?

Jaform pisze...

Powtórzę się ale: nie porzucaj bloga. Dać Ci powód? Rozumiem że mieszkasz w Warszawie... WYJDŹ Z DOMU. I zrozumiesz czemu warto walczyć o to co jeszcze w Warszawie przekręcone nie zostało. Ewentualnie włącz www.google.pl wejdź w zakładkę "grafika" i wpisz Hanna Gronkiewicz Waltz. Nie polecam ale te zdjęcia lepsze niż sole trzeźwiące...


A co do wyborów, mój śp ojciec kiedyś powiedział: "Nie zawsze większość ma rację". w Tych wyborach widać to aż za dobrze. Ogłaszam 3dniową żałobę narodową!

Anonimowy pisze...

"POwatch - bat na swołocz"

Anonimowy pisze...

"Co do BW to zastanawiam się co dalej. Bo w tym bastionie tryumfującej Platformy i ludzi krzyczących "Spieprzaj Dziadu" do Premiera RP i mediach, które odpuściły HGW w kampanii trudno znaleźć ochotę do pisania."

No co Ty! Ani mi się waż! Nie wyobrażam sobie, że tego bloga mogłoby nie być. Robisz świetną robotę.

Sławek pisze...

- Warszawa to hołota. Prawdziwej Warszawy już nie ma. Zginęła w Katyniu i Charkowie - krzyczała w kierunku dziennikarzy działaczka PiS podczas wieczoru wyborczego w hotelu Hyatt.

- Tutaj jest warszawka, która nie potrafi nas docenić - wykrzykiwała w kierunku dziennikarzy Anna Rudzka, którą rozzłościły bardzo złe wyniki PiS w Warszawie.

W sztabie PiS-u w ogóle panowało przygnębienie.- PiS zaniedbał elity. Poczuły się dotknięte "wykształciuchami". I przez to Warszawa zagłosowała przeciw nam. To był nasz błąd. Szkoda - podsumował Zbigniew Romaszewski, stołeczny senator PiS

Polityków partii Jarosława Kaczyńskiego najbardziej zasmuciła wysoka frekwencja w Warszawie. - Wieś nas olała, a Warszawa wykończyła - krzyknął 40-letni działacz w szarym garniturze.

Czarę goryczy przelała informacja, że do urn poszło połowa młodych między 18 a 20 rokiem życia. - O Boże! Młodzi poszli głosować. To jesteśmy pogrzebani - dodał jego kolega.

Bez komentarza

Anonimowy pisze...

/nr/ Witaj! Absolutnie sie nie poddawaj!!! Dumni w zwyciestwie - wierni w porazce!!! Czerpie z Twojej strony mase informacji, ktorymi zaskakuje zwolennikow HGW :) a poza tym juz za miesiac GW zacznie krytykowac PO, zobaczysz. A na Chlodnej o ktorej napisala GW wcale nie ma samych wielbicieli po, wierz mi.

pretm pisze...

"Warszawa to hołota."

Działaczka PiSu nie powinna tak powiedzieć i to było głupie, szczególnie w kontekście tego, że więcej osób z Warszawy poszło głosować na PiS niż dwa lata temu.

Ale mi nie przyszłoby do głowy krzyczeć do np. Millera "Spieprzaj Dziadu".

pretm pisze...

"A może Platforma Watch?"

Dobra nazwa, ale żeby prowadzić taki blog, który miałby obejmować wszystkie dziedziny to musiałaby być to praca zbiorowa lub na pełny etat.

A takie czas dla blogerów chyba nie nadeszły.

pretm pisze...

@kataryna "Ani mi się waż!"

Widzę, że argumenty przeszły od miłych sugestii do argumentów mocniejszych z elementami groźby ;) I co ja mam biedny zrobić.

A tak bardziej na serio: Kataryno, widzisz przecież, że nie ważne jaka byłaby prawda to bez mediów nie ma szans na w miarę pełne przedstawienie rzeczywistości na (bezstronność już nie liczę).

Żeby wszystkie gazety plus TVN w trakcie ciszy wyborczej pokazywały wiceprzewodniczącą PO uśmiechniętą kiedy ogłasza ważny przetarg na kilka godzin przed ciszą wyborczą i udającą, że to nie ma związku z wyborami.

No i co tu robić.

Anonimowy pisze...

@ Pretm

Świetnie Cię rozumiem, sama wielokrotnie miałam momenty zwątpienia bo wydaje się, że nic się już nie liczy, żadne akty, i tak zakrzyczą. Wiem co czujesz. Ale nie poddawaj się bo ten blog to naprawdę genialna sprawa. Nawet chciałam zaproponować większej grupie osób robienie na wzór BW jakiegoś Irlandia Watch dokumentującego budowanie Irlandi.

pretm pisze...

"Irlandia Watch"

To jest bardzo dobry pomysł, tak jak wspominana tutaj "Platforma Watch".

Tyle obiecali w swoich programach, że każdy może coś znaleźć dla siebie. Ja z ciekawości przewertowałem obietnice w zakresie bezpieczeństwa i jest z czego rozliczać.

Jakbyś się decydowała to daj znać.

Anonimowy pisze...

/nr/ Irlandia Watch!!! Wspanialy pomysl. Zglaszam sie na ochotnika do pomocy przy kwerendzie, podrzucaniu Wam materialów. To byloby naprawde wspaniale gdyby taki blog powstal!

chojna pisze...

@ pretm
Odpocznij i wracaj. W bufecie ruch okropny, że połapać się trudno. Któż lepiej od Ciebie wskaże, w którym kącie Bufetowa przecina wstęgę?
Serdecznie pozdrawiam

shibner pisze...

Może "Tutli Putli" Watch?
Jak u Premiera Konstantego TuSkiego?

Anonimowy pisze...

Panie Pretm!

Ostrzegam uczciwie: jak Pan przestaniesz pisać, to ja Pana przestanę czytać! Nie żartuję! ;-)

A poważniej: BW to najlepsze źródło wiedzy (stronniczo podanej, ale po to mam głowę na karku, aby wyłapywać niuanse) o władzy warszawskiej, jakie kiedykolwiek istniało. Na likwidację BW ja się nie zgadzam.

Wierny Czytelnik

Anonimowy pisze...

To znowu ja, Wierny Czytelnik.
Wobec wyczytanego powyżej pomysłu Irlandia Watch, podaję interesujące zestawienie:

http://autokacik.pl/files/279767992-areszty.JPG


Pozdrawiam!
Wierny Czytelnik

Anonimowy pisze...

Ja również namawiam abyś nie rezygnował z prowadzenia tej strony. Jakkolwiek jestem zagorzałym przeciwnikiem PiS to jednak dobrze jest wiedzieć, że ktoś obserwuje pracę reprezentujących mnie osób i zgłasza konstruktywne uwagi. BW to dobra strona - są tutaj prawdziwi PiSowcy tzn tacy, którzy mają co prawda inne niż ja poglądy, ale przynajmniej mają jakąś wizję, a nie pieprzą w kółko o układzie. Dobrze jest poczytać czasem inne opinie.
I jeszcze jedno - nie chcę broń Boże namawiać Was do zmiany poglądów - różnorodność jest w Polsce potrzebna - namawiam jednak nieco do opamiętania. Piszecie, że media popierały PO - owszem to prawda, trudno było tego nie zauważyć. Jednakże GW i TVN to nie jednyne media w Polsce. Były i takie, które zażarcie popierały PiS (w tym moja ukochana Rzeczpospolita) więc myślę, że pod tym względem było po równo. Piszecie również, że PO jest zakłamana. Możliwe, chociaż to kwestia dyskusyjna (wyborcy PO, a przynajmniej ja nie traktują wszystkiego co mówi Tusk dosłownie). Jednakże w mojej opinii bardziej zakłamana od PiSu była tylko LPR, więc i w tej kwestii możemy przyjąć, że PO i PiS idą mniej więcej po równo. Więcej obiektywizmu ludzie. PO - zgadzam się nie jest święta, ale tak samo jest w przypadku PiSu.
Na koniec moja recepta na sukces dla PiS na przyszłe lata - mniej szukania układów, mniej nienawiści, a więcej uczciwej pracy. Mniej ludzi takich jak Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro więcej takich jak Zyta Gilowska, Elżbieta Jakubiak czy Ryszard Legutko.
Pozdrawiam!

Anonimowy pisze...

pretm, odwagi!

Anonimowy pisze...

Hagaren pisze...
.....
Na koniec moja recepta na sukces dla PiS na przyszłe lata - mniej szukania układów, mniej nienawiści, a więcej uczciwej pracy. Mniej ludzi takich jak Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro więcej takich jak Zyta Gilowska, Elżbieta Jakubiak czy Ryszard Legutko.
Pozdrawiam!

Na Boga!He he he Ale cwaniaczek! To pan panie Schetyna czy może pan Bronek Komorowski? No bo bluzgów nie ma w tym poście to na pewno nie napisał p.Niesiołowski. Eh,mądrala- szkoda komentować.

Anonimowy pisze...

Żołnierzu Regana, ależ dlaczego szkoda komentować?? Starałem się aby mój post był w miarę obiektywny , jeżeli mi to nie wyszło to przepraszam. Nie chciałem nikogo zbluzgać ani obrazić.

Anonimowy pisze...

To może wy zredukujecie Niesioła, Komorowskiego,Piterę,Cudaka(Tuska),Schetynę,Chlebowskiego,Zdrojewskiego i jeszcze z czterystu innych kłamców i pieniaczy Reszta ew. może poprzeć PiS.Więcej obiektywizmu, Jak piszesz to przeczytaj swój posti odnieś go do Twojego PO. Zobacz jak działa PO-LiD w W-we i zamilcz ze wstydu, lub nie dawaj Idiotycznych i bezczelnych rad.

pretm pisze...

"Mniej ludzi takich jak Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro więcej takich jak Zyta Gilowska, Elżbieta Jakubiak czy Ryszard Legutko."

Przychylam się do tego, że więcej promowania kobiet byłoby dobrych ruchem.

pretm pisze...

Dziękuję za komentarze. BW z tematami warszawskim wraca jutro.

Sławek pisze...

pretm pisze...

Ale mi nie przyszłoby do głowy krzyczeć do np. Millera "Spieprzaj Dziadu".

Na Millera można, a na Kwaśniewskiego Filipińczyk.

Sławek pisze...

pretm pisze...

"A może Platforma Watch?"

Dobra nazwa, ale żeby prowadzić taki blog, który miałby obejmować wszystkie dziedziny to musiałaby być to praca zbiorowa lub na pełny etat.

A takie czas dla blogerów chyba nie nadeszły.

Proponuje wondertusk.eu
Wyborcza dostarczy Ci 60-70% niedociągnięć przyszłego rządu, a resztę Kurski i s-ka.

Sławek pisze...

Wierny Czytelnik pisze...

To znowu ja, Wierny Czytelnik.
Wobec wyczytanego powyżej pomysłu Irlandia Watch, podaję interesujące zestawienie:

http://autokacik.pl/files/279767992-areszty.JPG


Pozdrawiam!
Wierny Czytelnik

Myślę, że w wyborach do Sejmu Kontraktowego SOLIDARNOŚĆ miała dużo większe poparcie wśród więźniów, czy to ją dyskwalifikuje w twoich oczach.

Sławek pisze...

pretm pisze...

"Mniej ludzi takich jak Jarosław Kaczyński i Zbigniew Ziobro więcej takich jak Zyta Gilowska, Elżbieta Jakubiak czy Ryszard Legutko."

Przychylam się do tego, że więcej promowania kobiet byłoby dobrych ruchem.

To Legutko jest kobietą? ;)

Anonimowy pisze...

Michałku "Pretm" Bufetowy - doprawdy jakiś schizol z Ciebie: z jednej strony używasz obelg wobec Pani Prezydent Warszawy, a z drugiej strony oburzasz się na ludzi krzyczących "Spieprzaj dziadu" czyli zwracających się do premiera w stylu jaki wypromował jego braciszek.

Lepiej zastanów się nad sobą lub udaj się do specjalisty.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.