14 paź 2007

Ryszard Czarnecki o sondażach.

Ryszard Czarnecki napisał dzisiaj na swoim blogu:
Dzisiaj "Fakty" TVN podały sondaż dający P0 przewagę 10% nad PIS (39% do 29%). Ciekawe są kulisy tego sondażu. Robiła go firma SMG-KRC. Wieść gminna (a może i salonowa) głosi, że firma ta robi nieoficjalnie, za to codziennie sondaże dla... Platformy. Niektórzy nawet twierdzą, że robi to w czynie społecznym, za darmo.

Cóż, warto rozwiać te wątpliwości. Tym bardziej, że podważają one i to kompletnie wiarygodność tej firmy sondażowej, jak i produktów które oferuje mediom...
Źródło: Link do strony.

W okresie od grudnia 2006 do lipca 2007 SMG/KRC była ulubioną firmą przeprowadzającą sondaże na zlecenie Ratusza dowodzonego przez wiceprzewodniczącą Platformy Obywatelskiej.

Co prawda firma wykonała 3 na 10 badań, ale jedno z nich zawierało pytania o 3 kwestie (opinie o służbie zdrowia, opinie o inwestycjach, lokalizacja Ratusza) a żadna inna firma nie otrzymała więcej niż jednego zlecenia.

Ciekawy przypadek.

8 komentarzy:

Sławek pisze...

Szokujące trzy na dziesięć badań. No po prostu szok.

pretm pisze...

Najwięcej ze wszystkich.

Sławek pisze...

Lubię konstruktywną krytykę, ale czasami mnie osłabiasz.

Sławek pisze...

A jeszcze Czarnecki, nie jest to Korwin-Mikke, ale również oszołom pierwszej wody.

pretm pisze...

Ale z reguły dobrze poinformowany.

Anonimowy pisze...

Sławek,a niech tam.Niech wyjdzie szydło z worka.Pokaż temu nieobiektywnemu Pretm-owijaki z niego nieobiektywny i napastliwy bloger-pieniacz!Niech się cała Polska dowie, że pisze on banialuki wyssane z palca!Uspokoisz wtedy bufet, zniszczysz morale w opozycji i....możesz liczyć na względy bufetu. Wyobrażasz to sobie? Ty,skromny Sławeczek wypinasz dumnie pierś do orderu który przypina Ci sama szefowa bufetu!Co za rozkosz,nie?Będziesz chodził wtedy a za tobą będzie podążał szept uznania"patrzcie,patrzcie,To ON. To ON,Nasz Sławuś ujawnił szwindle i przeinaczenia tego niedobrego Pretm-a na blogu BW. To Nasz BOHATER!" Pewnie też jakieś PO bez konkursu się znajdzie.Postaraj się Sławeczku i wskaż nieuczciwość w prowadzeniu tego bloga!

Sławek pisze...

Żołnierz Regana pisze...

Nie będę cytował całości twoje go postu,bo każdy może go sobie przeczytać.
Nie wiem czym się kierowała HGW przy wyborze firmy sondażowej, może była tańsza, może wyniki badań były bardziej sprzyjające HGW.
Chodziło mi o to, że trzy z dziesięciu, może jeszcze o niczym nieświadczyć.

P.S. Nigdzie nie zarzucałem pretm'owi nieuczciwości, co najwyżej brak obiektywizmu.

Sławek pisze...

SMG/KRC robi też sondaże dla łże-telewizji TVN

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.