27 paź 2007

Przetarg na budowę CNK ogłoszony.

Relacja z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Więcej o Centrum na stronie www.kopernik.org.pl

5 komentarzy:

mikon pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
pretm pisze...

Właśnie chciałem na to odpowiedzieć.

mikon pisze...

Jednak zmieniłem zdanie po twoich linkach i moja wypowiedź wydawała mi się głupia. Można jednak otworzyć dyskusje czy CNK jest naprawdę potrzebne i na jakich inwestycjach trzeba zaoszczędzić aby powstało?

pretm pisze...

Pieniądze w budżecie już zostały przeznaczone. Do tego część jeżeli dobrze pamięta będzie szła z kasy centralnej.

Dlaczego ta inwestycja warta jest realizowania?

Jest to element przybliżania miasta do Wisły, nie będzie to miało nic wspólnego z takimi reliktami przeszłości jak "Muzeum Techniki" i będzie coś dla ludzi obok samego Centrum:

"W Centrum - obok ekspozycji stałej - pojawiać się będą ekspozycje czasowe oraz wiele działań, związanych z upowszechnianiem wiedzy i popularyzowaniem nauki, takich jak pokazy naukowe, wykłady otwarte, spotkania kawiarni naukowej, organizacja konkursów młodych wynalazców i konkursów dla szkół.

W samym Centrum powinny znaleźć się także: amfiteatralna sala multimedialna, sala konferencyjna, bistro, kawiarnia, sklepik, warsztaty. Będą one pełnić podwójną funkcję - służyć edukacyjnym celom Centrum oraz realizować zadania komercyjne.

W bezpośrednim sąsiedztwie budynku Centrum Nauki znajdą się:

* Rozległy dziedziniec o charakterze patio, częściowo otwarty na Wisłę, służący jako miejsce spotkań, prezentacji i pokazów na świeżym powietrzu, kameralnych przedstawień i koncertów, wystaw, z bogatym programem z zakresu sztuk pięknych, inspirowanym odkryciem, poznaniem, iluzją.

* Park Odkrywców, adresowany głównie do dzieci, zawierający edukacyjne zabawki, jak platforma równowagi czy duży model podwójnej helisy do wspinaczek."


Jaka jest alternatywa?

Sprzedanie gruntu nad tunelem pod osiedle zamknięte za czym nawołuje jeden z radnych Warszawy (teraz poseł) i Paweł Piskorski. Czyli wtedy "Wisła dla wybranych" a reszta poogląda sobie zza płotu.

mikon pisze...

Mam nadzieje, że będę miał i ja z tego miejsca jakiś pożytek. W końcu mieszkam dość blisko. Oby ta inwestycja poszła lepiej niż budowa terminalu na Okęciu!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.