25 paź 2007

Pani Prezydent zmieniła zdanie.

Znany i przetrenowany przy Czajce schemat działania. Najpierw Pani Prezydent obiecywała.

5 czerwca. Gazeta Wyborcza:
Zrobimy wszystko, żeby kupcy z Jarmarku Europa nie mogli się przenieść na Targówek. Pomogą nam władze Warszawy - zapowiedział wczoraj burmistrz tej dzielnicy Grzegorz Zawistowski. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jest innego zdania: - Chcę, żeby kupcy byli tam, gdzie zaplanowali.
Źródło: link do strony.

27 czerwca. Portal zacisze.info:
Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie podziela argumentów pana Grzegorza Zawistowskiego burmistrza Targówka przeciwko przeniesieniu kupców ze Stadionu Dziesięciolecia na ulicę Radzymińską i bierze pod uwagę scenariusz z dwiema lokalizacjami [Marywilska i Radzymińska] - dowiedziałem się w Wydziale Prasowym Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

W dzisiejszym "Super Ekspressie" można też przeczytać, że gdyby burmistrz Targówka próbował blokować budowę hali targowej przy Radzymińskiej przez wydłużanie wydania decyzji o podziale działki, to pani prezydent będzie go dyscyplinować.
Źródło: Marcin Gałązka, Kupcy przy Radzymińskiej. Prezydent Warszawy nie popiera burmistrza, zacisze.info, link do strony.

A później Pani Prezydent zmieniała zdanie.

25 października. Gazeta Wyborcza:
Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz poprosi nowy rząd, by odstąpił od budowy hal dla kupców ze Stadionu Dziesięciolecia przy ul. Radzymińskiej. Ci zapowiadają walkę do upadłego i chcą urządzić kupieckie miasteczko pod ratuszem.

- Niemal pewne jest, że pani prezydent będzie optować za tym, by targowiska przy Radzymińskiej nie budować - informuje rzecznik ratusza Tomasz Andryszczyk. - To byłoby nie w porządku, gdyby miała wystąpić wbrew kilkunastu tysiącom mieszkańców.
Źródło: Małgorzata Zubik, Targówek wygrał z Jarmarkiem Europa, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Bardzo ciekawe jak się Pani Prezydent zachowa, gdy lokalizacja przy Marywilskiej również będzie oprotestowywana przez mieszkańców.

Na podobnej zasadzie należałoby zrezygnować z budowy mostu Krasińskiego, bo przecież lokalne władze wyraziły sprzeciw wobec tej inwestycji.
Żoliborz nie chce mostu Krasińskiego. Rada dzielnicy niemal jednogłośnie przyjęła stanowisko, że most nie jest potrzebny, a przeznaczone na niego pieniądze lepiej wydać na Euro 2012.
Źródło: Link do strony.

Być może na Targówku Pani Prezydent zyska trochę głosów, ale ta wybiórcza decentralizacja odbije jej się kiedyś czkawką. Obawiam się, że miastu też.

9 komentarzy:

Jaform pisze...

A ja tak offtopic:
www.polskanadobrejdrodze.pl

Myślałem że to znowu jakaś akcja w stylu "Opluj PiS w 15 słowach" a tutaj totalne zaskoczenie...

fumfel pisze...

nie dla mostu krasinskiego? Jak by to przeszło to bym GHW osobiscie splaśkował.... Pozatym jaform tez widziałem na miescie te plakaty ale zawsze zapominałem adresu :P

Anonimowy pisze...

Michałku "Pretm" Bufetowy i koledzy

Dotąd martwiła i irytowała mnie Wasza propaganda i ujadanie - ale teraz jest mi bardzo wesoło.

Od 21 października świętuję i bardzo śmieszy mnie cały ten Wasz jazgot :D

Ostatnio spora część Polaków zmądrzała nauczona smutnym, dwuletnim doświadczeniem - myślę, że i na Was przyjdzie czas.

pretm pisze...

"Dotąd martwiła i irytowała mnie Wasza propaganda i ujadanie - ale teraz jest mi bardzo wesoło."

Na zdrowie.

Anonimowy pisze...

Mam taki intrygujący temat, może warto podrążyć:
1. Koszt Czajki - 4 mld minus 1 mld z UE czyli potrzeba 3 mld
2. Grunty pod stadionem bufetowa wyceniła na 3 mld
3. Czyli stadion finansuje Czajkę ze spalarnią na której można zarobić krocie na spalaniu osadów z całej Polski - bez konkurencji, bez ryzyka - potężne zyski.

Układa się to w całość, kręcenie lodów na całego. Jak się ma pełnię władzy to można wszystko i na odpowiednio wysokim poziomie.

Kto sfinansuje Czajkę i spalarnię za tak gigantyczne pieniądze. Do tego kolektory przesyłowe pod Wisłą, systemy tłoczenia przez cały Tarchomin. To jest chore i tylko w jednym celu - budowa spalarni, która Warszawie nie jest potrzebna ale jest potrzebna dla robienia niezłego biznesu.
Więcej info można uzyskać od Komitetu Protestacyjnego ws. Czajki.

Sprawa była śmierdząca od dawna, ale teraz wychodzi, że Warszawę nie stać na tak drogi projekt i tylko stadion może to uratować.

Dodam, że wariant budowy nowej mniejszej oczyszczalni bez potężnych kolektorów (4m średnicy pod Wisłą) i spalarni byłby dwukrotnie tańszy. No, ale na tym nie dałoby się kręcić lodów.

Zapraszam do drążenia tematu bo jest zaiste ciekawy.

Anonimowy pisze...

Ant pisze...
Od 21 października świętuję i bardzo śmieszy mnie cały ten Wasz jazgot :D
- myślę, że i na Was przyjdzie czas.
*
I pewnie na świętowaniu dnia świętego Patryka się skończy...

Kiedyś, bardzo daaawno na moich studiach krążyło hasło:
"Przyszła pora na Melchiora, ale przyjdą momenta i na Putramenta"

Zakończę:
"Panta Rei"

Anonimowy pisze...

Jasio...

po pierwsze naucz się poprawnie cytować albo przestań cytować skoro nie możesz się tego nauczyć - wybór należy do Ciebie :D

Anonimowy pisze...

Ant pisze...

Jasio...

po pierwsze naucz się poprawnie cytować albo przestań cytować skoro nie możesz się tego nauczyć - wybór należy do Ciebie :D

Sławku przestań, jesteś mało inteligentny

Anonimowy pisze...

Anonimowy - przestań...

... jesteś niezbyt bystry ;)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.