17 paź 2007

Pani Prezydent przegrała w WSA i grozi po wyborach prokuratorem.

Trzeba umieć przegrywać. Pani Prezydent najwyraźniej nie umie i postanowiła pogrozić wojewodzie prokuratorem. Czy to zapowiedź rewanżyzmu w wykonaniu bufetlandu jak ludzie PO przejmą prokuraturę?

Najpierw historia konfliktu:
Pod koniec grudnia ubiegłego roku przewodnicząca rady dzielnicy Praga-Północ Alicja Dąbrowska (PO) ogłosiła przerwę w sesji i wyszła z radnymi PO i LiD z sali obrad (pretm - po tym jak się zorientowała, że nie ma większości).

Pod ich nieobecność, niezgadzający się na przerwanie obrad radni z PiS odwołali przewodniczącą, wybrali jej następcę i nowego burmistrza Pragi- Północ - Artura Marczewskiego (PiS). Tego zarządu nie uznała prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz i powołała swego pełnomocnika - Jolantę Koczorowską, a później nowy zarząd dzielnicy w składzie: Koczorowska, Jarosław Sarna i Artur Buczyński.

W kwietniu Rada Warszawy podjęła 23 uchwały, unieważniające grudniowe decyzje dzielnicy Praga-Północ. Wojewoda najpierw wstrzymał ich wykonanie, a 4 maja je unieważnił. Wtedy radni podjęli uchwałę o skierowaniu sprawy do WSA. We wtorek sąd uznał decyzje Sasina za zgodne z prawem.
Źródło: Link do strony.

A teraz Pani Prezydent:
Prezydent stolicy Hanna Gronkiewcz-Waltz zapowiedziała, że rozważy napisanie wniosku do prokuratury przeciwko wojewodzie mazowieckiemu Jackowi Sasinowi, który, jej zdaniem, przekracza swoje uprawnienia. Z kolei wojewoda uważa, że nie ma wątpliwości, że prezydent Warszawy naruszyła prawo uznając obecny zarząd dzielnicy Praga-Północ.

Podczas konferencji prasowej w stołecznym ratuszu Gronkiewicz-Waltz powiedziała, że wojewoda "wielokrotnie nadużywał prawa", zarówno w sprawie jej mandatu, jak i w sprawie zarządu Pragi-Północ. Jak dodała, wtorkowy wyrok sądu w tej sprawie nie jest prawomocny.

Jej zdaniem, zarząd dzielnicy Praga-Północ, który został przez nią powołany, jest legalny. - Cały ten temat jest uruchomiony w celach wyborczych - to taki jazgot wyborczy - powiedziała prezydent stolicy.
Źródło: Link do strony.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w celach wyborczych zaatakowała Panią Prezydent?! Skandal. Prokuratora należy nasłać na ten sąd!

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

skoro takie sa fakty... tym gorzej dla faktow. ciekawe co dalej "sztabowcy" i hania-kochana wymysla.

pretm pisze...

Już wymyślili.

Anonimowy pisze...

Bufetowy Pretm - czy naprawdę dla Ciebie jest normalne to, że przewodnicząca ogłasza przerwę a jakieś niedobitki pod jej i innych radnych nieobecność odwołują przewodniczącą, wybierają następcę i nowego burmistrza?

Jeśli tak, to może teraz, skoro Cię tu nie ma ja odwołam Ciebie i powołam np. Kononowicza na kontynuatora tego blogu? :D

pretm pisze...

A Ty w ogóle znasz tą sprawę? Był spór prawny o zerwanie obrad w wykonaniu radnych polidu.

A te niedobitki miały większość i dlatego przewodnicząca z PO postanowiła uciec, bo mieli ją zaraz odwołać.

Jak nie rozumiesz to udaj się do Kononowicza, może razem dojdziecie do jakiś wniosków.

Anonimowy pisze...

Ja też miałem w nocy większość i Cię odwołałem - co Ty tu jeszcze robisz?
Twój następca Kononowicz będzie godnym kontynuatorem Twego "dzieła" :D

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.