19 paź 2007

Ostatnie godziny kampanii.

Ostatnie dwa dni to prawdziwa kampanijna jazda bez trzymanki.

W nawiązaniu do Tak się gra sprawami Warszawy w kampanii wyborczej.

Pani Prezydent ogłosiła przetarg na rozbudowę i modernizację stadionu Legii. Obszerna relacja dostępna jest w serwisie Stadion Legii.

HGW zaprzeczyła, że ogłoszenie przetargu było sztucznie opóźnione, aby wystrzelić w ostatni dzień. Ja w to nie wierzę, ale na pewno dla kibiców czekających na swój stadion jest to bez znaczenia.

W kontekście EURO 2012 Pani Prezydent powiedziała:
Jak zaznaczyła prezydent Gronkiewicz-Waltz nie jest możliwe rozgrywanie tu meczów finałowych czy meczu otwarcia, ale może być szansa na mecze eliminacyjne.
Źródło: Link do strony.

Ten wątek wraca już kilka razy. Czy mówimy o meczach grupowych finałów czy meczach eliminacyjnych do Euro 2012 (kto miałby w nich grać skoro Polska kwalifikuje się do imprezy bez eliminacji)?

Pisałem kilka razy: Po wejściu PO do Ministerstwa sportu możliwa jest rezygnacja ze Stadionu Narodowego, mecze grupowe na nowym stadionie Legii a mecze otwarcia i półfinały w Gdańsku.W nawiązaniu do Nie będzie tego rządu to i kupców tutaj nie będzie.

Pani Minister Jakubiak odpowiedziała Hannie Gronkiewicz Waltz w sprawie lokalizacji kupców przy Radzymińskiej:
Targowisko przy ul. Radzymińskiej na warszawskim Targówku powinno być przygotowane w połowie 2008 roku - poinformowała w piątek na konferencji prasowej minister sportu Elżbieta Jakubiak.

- Proszę panią prezydent Warszawy, żeby nie straszyła warszawiaków targowiskami - mówiła minister sportu. - Hanna Gronkiewicz-Waltz w tej sprawie nie zrobiła nic, nie spotkała się nigdy z żadnym z państwa - zwróciła się do kupców. Zdaniem Jakubiak, prezydent stolicy, która - jak mówiła minister - jest przeciwnikiem warszawskich kupców, nic nie robi w sprawie przygotowań do Euro 2012.

Rzecznik warszawskiego ratusza Tomasz Andryszczyk, odpierając zarzuty minister sportu podkreślił w rozmowie z PAP, że prezydent stolicy zrobiła w tej sprawie "znacznie więcej, niż władze centralne". - Tymi obraźliwymi słowami minister sportu próbuje zakryć przykrą dla niej rzeczywistość. Dowodem na to, że miasto przygotowuje się na Euro 2012, jest przetarg na drugą linię metra, dwa mosty oraz rozbudowę stadionu Legii Warszawa - powiedział rzecznik.
Źródło: Link do strony.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.