31 paź 2007

Odwrót, ale...Teraz nagle według Mirosława Drzewieckiego nowa lokalizacja Stadionu Narodowego nie jest propozycją a tylko "wyjściem awaryjnym".
Platforma Obywatelska zmienia zdanie w sprawie lokalizacji Stadionu Narodowego. Kilka dni po tym, jak Hanna Gronkiewicz - Waltz oświadczyła, że ze względów ekonomicznych stadion powinien powstać na obrzeżach miasta, jej partyjny kolega Mirosław Drzewiecki oświadcza, że obiekt powinien powstać w centrum, obok Stadionu X-lecia.

Wypowiedź Drzewieckiego jest niespójna z tym, co mówiła do tej pory PO. Prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz tłumaczyła kilka dni temu, że trzeba szukać innego miejsca pod budowę, bo grunty w centrum miasta są za drogie.

- Stadion może stanąć w kilku miejscach, ostateczną decyzję podejmie rząd. Ja nie jestem przywiązana do żadnego konkretnego miejsca, liczy się tylko, ile "ludzkich pieniędzy wydamy" - argumentowała wczoraj Gronkiewicz-Waltz.
Źródło: Link do strony.

I kto wyszedł na tego złego? Pani Hania. Musi być bardzo dobra atmosfera w Ratuszu, taka idealna na Wszystkich Świętych.

Póki nie zobaczę, że prace idą do przodu to nie uwierzę. Jest jeszcze kilka punktów, w których można się wycofać. Np. przetarg na budowę, jeżeli oferty będą większe niż wstępny budżet projektu. W przypadku Legii zwiększono budżet, ale w tym wypadku wystarczy rozłożyć ręce i powiedzieć "Przykro nam, ale nie mamy na to pieniędzy i robimy małe Euro na Legii".

PS. Wiem miałem już nie pisać o Stadionie, ale co zrobić.

14 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Jak pisałem wcześniej. Wydaje mi się, że Tusk wysłał Drzewieckiego aby namącił Hance w głowie. Ta zrobiła dym na całą Polskę ściągając na siebie oczy, uszy i nienawiść wszystkich a Donaldu w tym czasie mógł spokojnie prowadzić bazarowe handle stanowiskami z PSLem bez zagrożenia, że pojawi się u niego jakaś Beger z magnetofonem. Coś mi się wydaje, że to był główny cel akcji stadion. Niestety wniosek jest następujący - pani prezydent jest bezmyślna albo naiwna a Tusk bezwzględny i nie znający granic chamstwa. Pani Haniu - tak się dać wykorzystać...narazić swoją reputację i wystawiać na strzały i ośmieszenie. Wstyd pani Haneczko!

pretm pisze...

Jeżeli Pani Hania jest taka naiwna to co ona robi jako Prezydent Warszawy?

Anonimowy pisze...

Po dzisiejszej wypowiedzi pana Drzewieckiego pewnie biedna siedzi i płacze. Miejmy nadzieję, że nie zamknie się w sobie bo nam nigdy ul.Puławskiej nie otworzy :)

pretm pisze...

Teraz na Halloween będzie można dzieci straszyć Panią Prezydent.

"To ta co Stadiony chce zabierać."

Jaform pisze...

pretm proponuję żebyś zrobił notkę na temat tej demonstracji 11 listopada. jakby nie było Warszawa :). a poza tym myślę że znaleźliby się chętni wśród czytelników i komentatorów bloga.

pretm pisze...

Żeby mnie zamknęli za podżeganie? ;)

Jaform pisze...

za informację o demonstracji? :D

pamiętaj że demonstracja będzie przeciw zmianie lokalizacji stadionu a nie przeciw samej HGW. jak wszystko to wszystko, demonstracje też :P

Anonimowy pisze...

@Jaform
Tobie sie tylko tak wydaje :)

Ja demonstruje przeciw Hajce a Ty przeciw polozeniu stadionu i wszyscy beda zadowoleni :))

pozdrawiam :)

Jaform pisze...

heh ale ja nadal szukam informacji o tej demonstracji bo chcę pomóc ilościowo (parę osób chętnych się znajdzie)

fumfel pisze...

Ja bym poszedł "Mordy Wy Moje" lae w tym czasie bede w katowicach na MayDay ;) ale koncepcja bardzo dobra i trzymam kciuki za ew. "demonstratorów :)"

Jaform pisze...

ooo coś nowego na "forum": SPAM!

Anonimowy pisze...

A gdzie i o której ta demonstracja? Walka o Narodowy 11 listopada - perwercha, ale niegłupia:)

pretm pisze...

Szukałem tego pomysłu i jakoś nie mogę wpaść na żaden konkret.

Poza tym przy wycofaniu się Drzewieckiego to nie wiem czy aż taki tłum by się zebrał.

fumfel pisze...

http://pl.youtube.com/watch?v=nmEus2x8lsA

NIe klaskac :P

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.