11 paź 2007

O "wyimaginowanym diable targowym".

Jeden z niewielu artykułów (i do tego w Gazecie Wyborczej) o lokalizacji dla kupców przy Radzymińskiej, który nie ogranicza się tylko do przedstawienia argumentów o pijakach, narkomanach i krwi polskich żołnierzy.

Fragment:
Na Stadionie rozdają ulotki PiS, a PO broni Targówka przed wyimaginowanym "diabłem" targowym.

Walka o głosy wyborców w Warszawie trwa na wszystkich możliwych frontach. Także wokół hal targowych przy ul. Radzymińskiej, na które mają się przenieść kupcy ze Stadionu Dziesięciolecia. Niepewną sytuację kupców wykorzystał PiS.

Platforma nie ma co liczyć na kupieckie poparcie, więc zajęła miejsce w opozycji. Grzegorz Zawistowski, burmistrz Targówka z PO, i radny Zbigniew Poczesny, kandydujący do parlamentu, przekonują mieszkańców dzielnicy, że wraz z przenosinami kupców na Radzymińską przyjdą też patologie, będzie brud, korki i złodziejstwo. W kampanię sprzeciwu zaangażował się nawet ksiądz proboszcz tamtejszej parafii.

Jednak argumenty władz dzielnicy wydają się wątpliwe. Najbliższe zabudowania mieszkalne oddalone są od planowanych hal o kilka kilometrów, w dodatku oddzielone lasem i jednostką wojskową. Burmistrz i inni protestujący przeciw halom nie wierzą, że będą one schludne i czyste jak inne markety w okolicy. - Chcieliśmy tam piękną halę sportową wybudować - przekonuje burmistrz. Choć na budowę obiektu pieniędzy na razie nie ma.
Źródło: Łukasz Krajewski, Wyborcza historia Stadionu i kupców, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Może jestem naiwny, ale gdybym był na miejscu rządzących dzielnicą to po przekazaniu przez ministerstwo terenu kupcom, porzuciłbym dotychczasową retorykę. Jeżeli obawiają się o bezpieczeństwo, niech przedstawią kupcom warunek, że integralną częścią targowiska i okolic jest ochrona i monitoring. Przetarg na ochronę niech będzie organizowany pod kontrolą władz dzielnicy tak, aby nikt z mieszkańców nie miał wątpliwości, że wybrano najlepszą ofertę.

Niech obie strony ustalą, że przedstawiciele dzielnicy mają możliwość przeprowadzenia regularnej kontroli na terenie hal i jeżeli nie będą w danym momencie spełnione standardy ustalone wcześniej przez władze (np. dotyczące czystości czy nielegalnego handlu) to kupcy będą płacić karę zasilającą budżet miasta. I dostaną określony czas na poprawę.

41 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Schowaj się - żeby nikt nie zobaczył i nie uświadomił sobie jak się kompromitujesz. Jaki z Ciebie zawistny mały człowiek.

pretm pisze...

@ant

Którego słowa w zdaniu:

"Proponuje, że każdy zostanie przy swoim zdaniu."

Nie rozumiesz?

Anonimowy pisze...

Pluj dalej z za węgła mały żałosny śmierdzielu. Na tyle Cię stać mały Michałku obrażony na Panią Hannę :D

pretm pisze...

Być może chwilowa moderacja pomoże na uspokojenie, bo teksty w stylu "A jeśli nie, to co takiego prezentuje sobą Twoja matka, że jest lepsza od Pani Hanny? Oczywiście poza oczywistą oczywistością że spłodziła takiego geniusza jak Ty." to proszę na onecie wypisywać.

Anonimowy pisze...

pan ANT, to maly, sflaczaly, klamilwy beznapletkowiec, nie potrafiacy sie odniesc do meritum z braku argumentow. Typowe dla zydokomunistycznych bezmozgowcow. :]

Anonimowy pisze...

jest jeden argument... mieszkańcy nie chcą targowiska u siebie.
czy coś jeszcze trzeba tu dodawać?

podobał mi się komentarz któregoś protestującego mieszkańca (nazwiska niestety nie pamiętam) cytat z pamięci... "niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego organizacja euro2012 w warszawie wymaga budowy targowiska"

pretm pisze...

@polakko

Pytanie więc brzmi: dlaczego nie chcą hal kupieckich?

Bo na razie słyszę tylko radykalne poglądy o brudzie, złodziejach itd.

Anonimowy pisze...

hmm jak zawsze.... zwolennicy PO albo Lid'u zamiast podawać jakies argumeny to wolą wyzywać...TU mamy właśnie taki przykład niejakiego ant'a. Nawet nie bede komentował ,tylko przypomne ze pani HGW obiecałą kupcom teren przy radzymińskiej a teraz juz jest odwrotnie. Panie MIchale proponuje nie brać do głowy tych prowokacji do głowy.

Anonimowy pisze...

Stefku Burczymucho,
spotkaj się ze mną twarzą w twarz i powtórz to co tu wypisujesz - czy stać cię na to?

Anonimowy pisze...

Anonimowy,
nie ma argumentów w sprawie targowiska bo moja wypowiedź jest kontynuacją dyskusji z http://bufetowa.pl/2007/08/szybka-reakcja.html gdzie Michałek raczył moderować moje wypowiedzi i pojawiły się tylko nieliczne. A dyskusja między nami dotyczy właśnie wyzywania - przeczytaj w wolnej chwili.
Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Nie dodałem że to co tu się pojawiło o pluciu itp. było adresowane osobiście do Michałka (Pretm) a nie na bloga. Ale w ramach moderacji (której rzekomo nie było) wybiórczo umieścił akurat tę wypowiedź - choć było kilkanaście innych, pozbawionych epitetów ;/

Anonimowy pisze...

Ant z tym spotkaniem to do mnie pijesz czy do Pretm'a? Widze ze miałeś jakieś problemy w młodości, moze cie ojciec molestował?I chcesz siłowo rozwiązać swoj problem?(tytowo jak za komuny sie to robilo) Kazda twoja wypowiedz to obelgi i przeklaństwa. Zero argumentacji i logicznej rozmowy.

Aksta pisze...

Panowie słowo zostało napisane a smród się długo będzie ciągnął.


Kultura tego bloga polega Panowie na tym,że autor krytykuje a nie obraża a to jest bardzo duża różnica.

Anonimowy pisze...

masz racje tylko zwróć uwage na jedno, kto ogień podsyca.

Anonimowy pisze...

Anonim z 11 październik 2007 16:54:00 CEST

Napisane jak wół:
"Stefku Burczymucho,
spotkaj się ze mną twarzą w twarz..."

Czy masz jakieś problemy z rozumieniem słowa pisanego?

Anonimowy pisze...

stachurska1

Gdybyś się chwilę zastanowiła, to zapewne wiedziałabyś że kultura na tym blogu skończyła się zanim się w ogóle zaczęła, gdy autor wpadł na prostacki, chamski wręcz pomysł umieszczenia go pod adresem bufetowa.pl

pretm pisze...

@ant

Nie wystarczyła ci dyskusja z wczoraj? Znowu ten sam temat?

Jeżeli mówisz kulturze to chyba wystarczająco ją już pokazałeś tekstami: "mały żałosny śmierdzielu", "zawistny mały człowiek" itd.

Naprawdę mało kogo interesuje co masz jeszcze do powiedzenia.

pretm pisze...

Jak się blog nie podoba to proponuje poszukać innego miejsca.

Anonimowy pisze...

A wiesz, że nawet zaczyna mi się podobać to towarzystwo wzajemnej adoracji ;)

Chyba zostanę tu jeszcze jakiś czas - żeby nie było samej tylko sielanki pod tak chamskim szyldem - pozwolisz?

pretm pisze...

Jeżeli nie masz nic do dodania w poszczególnych tematach, a zamierzasz rzucać tylko inwektywami to raczej nie jesteś mile widzianym gościem.

Anonimowy pisze...

A to nie ja pisałem o tym spotkaniu ale osobiscie bym wolał zebyś sie wyniósł z tego bloga. Skoro uważasz nas za kółko wzajemnej adoracji to poszukaj sobie włąsnego kółka, pasi? Pozatym Pretm mam sprawe, mógłbyś sie zająć sprawą zrobienia na mośćie Śląsko-Dąbrowskim jednego pasu ruchu? Uważam za głupi ten pomysł bo przez to sie mocniej korkuje na Gdańskim, świętokrzyskim i Poniatowskim. Jak można rozwiązywać problemy warszawy (hasło wyborcze HGW) blokując dojazd dla mieszkańców Targówka, Pragi, Wołomina, Marek, Zielonki. 20 minut temu chciałem przejechać przez ten most i stałem do niego w korku od skrzyżowania Marszałkowska-Królewska.... Brawo HGW!!

pretm pisze...

I tak ma być już na stałe.

A jest też w programie wyborczy:

"Znaczne efekty przy małych kosztach przyniesie nadanie komunikacji publicznej priorytetów w ruchu. Powiększymy liczbę i długość pasów tylko dla autobusów. Muszą one być koniecznie oddzielone separatorem od reszty jezdni - utrudniając fizycznie wjazd innym pojazdom. Na szczególną uwagę zasługują pasy tramwajowo - autobusowe, gdyż umożliwiają stworzenie wspólnych przystanków dla tramwajów i autobusów - pasażer nie musi decydować czy idzie na przystanek autobusowy, czy tramwajowy i ma gwarancję, że skorzysta z najszybszego rozwiązania. Taki pas powstanie np. na trasie W-Z."

Może jak zakończą remonty to trochę się rozładuje, ale generalnie wszyscy znamy kierunek: Tak uprzykrzyć jazdę samochodem, aż kierowcy zaczną przesiadać się do transportu miejskiego.

Anonimowy pisze...

A gdzie most Krasińskiego i inne obietnice HGW? zresztą warto przeczytać archiwalny Dziennik (na bufetowej w archiwum z 2006 jest o tym) gdzie są obietnice HGW - teraz faktycznie mozna ją rozliczyć.. Kłamca!!!

Sławek pisze...

Anonimowy pisze...
Pozatym Pretm mam sprawe, mógłbyś sie zająć sprawą zrobienia na mośćie Śląsko-Dąbrowskim jednego pasu ruchu? Uważam za głupi ten pomysł bo przez to sie mocniej korkuje na Gdańskim, świętokrzyskim i Poniatowskim. Jak można rozwiązywać problemy warszawy (hasło wyborcze HGW) blokując dojazd dla mieszkańców Targówka, Pragi, Wołomina, Marek, Zielonki. 20 minut temu chciałem przejechać przez ten most i stałem do niego w korku od skrzyżowania Marszałkowska-Królewska.... Brawo HGW!!

Za ta za Lecha nie było korków, prawda?

Sławek pisze...

Anonimowy pisze...
Pozatym Pretm mam sprawe, mógłbyś sie zająć sprawą zrobienia na mośćie Śląsko-Dąbrowskim jednego pasu ruchu? Uważam za głupi ten pomysł bo przez to sie mocniej korkuje na Gdańskim, świętokrzyskim i Poniatowskim. Jak można rozwiązywać problemy warszawy (hasło wyborcze HGW) blokując dojazd dla mieszkańców Targówka, Pragi, Wołomina, Marek, Zielonki. 20 minut temu chciałem przejechać przez ten most i stałem do niego w korku od skrzyżowania Marszałkowska-Królewska.... Brawo HGW!!

Za ta za Lecha nie było korków, prawda? Odrobinę obiektywizmu.

Sławek pisze...

Anonimowy pisze...

A gdzie most Krasińskiego i inne obietnice HGW? zresztą warto przeczytać archiwalny Dziennik (na bufetowej w archiwum z 2006 jest o tym) gdzie są obietnice HGW - teraz faktycznie mozna ją rozliczyć.. Kłamca!!

Lechu wybudował Most Północny? Nie, nawet nie wyszedł z fazy projektu. Także za trzy lata będziesz mógł z czystym sumieniem atakować HGW, jeżeli nic się nie będzie działo. A ja się do tego przyłączę.

pretm pisze...

@Sławek

Ale decyzja o jednym pasie to HGW (a konkretniej ZTM).

Anonimowy pisze...

OK, Michałku - jak będę miał coś w temacie to nie omieszkam napisać.
A póki co postanowiłem zwracać się do Ciebie per "Bufetowy" - miałbyś coś przeciwko?

pretm pisze...

Nie wybudował to fakt. Obietnice były zbyt ambitne, ale przygotowanie pod inwestycję były prowadzone np. wykup gruntów.

A przetarg, który był odwołany w styczniu 2007 mógł wyłonić wykonawcę.

pretm pisze...

@ant

Jeżeli sprawi ci to przyjemność to proszę bardzo.

Anonimowy pisze...

Bufetowy (Pretm),
przyjemności mi to nie sprawia - ale gdy sam odczujesz jaka to "frajda" być obrażanym może dojrzejesz, zrozumiesz kiedyś nikczemność tego co robisz?

Anonimowy pisze...

Anonim z 11 października 2007 20:24:00

Jest was tu tylu Anonimków, że podaję odwołanie do konkretnego wpisu z godziną. Widzę jednak że Ty jeszcze nie opanowałeś tej materii. Ale co się dziwić kiedy "... co czwarty uczeń nie potrafi przeliczać minut na godziny, ma kłopoty z poruszaniem się po kalendarzu..." :/

Anonimowy pisze...

Anonim z 11 października 2007 20:58:00 pisze "... Kłamca!"

Pewnie nie wiesz że jest to rzeczownik rodzaju męskiego i jako taki nie odnosi się do Pani Hanny.
A skoro tak to pewnie do Lecha Kaczyńskiego - czy na pewno takie były Twoje intencje? Może w wolnej chwili przejrzyj podręcznik języka polskiego - żebyś umiał wyrazić to, co wydaje Ci się że myślisz.

Anonimowy pisze...

Zawsze jędrny Stefku Burczymucho z 11 października 2007 03:40:00,
gdzie się podziała twoja odwaga? Nie stać cię na konfrontację? Odwagi starcza tylko na obelżywe wpisy? Następnym razem zastanów się głęboko zanim znowu się skompromitujesz.

Anonimowy pisze...

Jedyna osoba która się kompromituje to jestes TY. Owszem za Lecha tez były korki CO nie znaczy ze trzeba je powiększac! Pozatym widze ze juz nie masz co napisac wiec czepiasz sie mojej literówki... Ehh

Anonimowy pisze...

Anonim z 12 października 2007 10:02:00 a może to znowu niezwykle "odważny" Stefek Burczymucha?

To był błąd ortograficzny a nie literówka - ale nie spodziewam się żebyś to ogarnął.

Co do korków i Lecha - to dyskutujesz chyba sam ze sobą - bo ja nic na ten temat nie pisałem :D

Sławek pisze...

pretm pisze...

@Sławek

Ale decyzja o jednym pasie to HGW (a konkretniej ZTM).

Zgoda, i to bardzo dobry pomysł.

Sławek pisze...

pretm pisze...

Nie wybudował to fakt. Obietnice były zbyt ambitne, ale przygotowanie pod inwestycję były prowadzone np. wykup gruntów.

Rozumiem, że nie każdy może być zbyt ambitny, a tym wykupem to bym się tak nie zachwycał.

pretm pisze...

A przetarg, który był odwołany w styczniu 2007 mógł wyłonić wykonawcę.

To był przetarg wyborczy i do niczego się nie nadawał.

pretm pisze...

"Zgoda, i to bardzo dobry pomysł."

Jak widać nie wszystkim się podoba.

"To był przetarg wyborczy i do niczego się nie nadawał."

A skąd ta pewność? Złożono poprawne oferty? Złożono.

Sławek pisze...

pretm pisze...

"Zgoda, i to bardzo dobry pomysł."

Jak widać nie wszystkim się podoba.

Niech się przesiądą do tramwaju i od razu im się nastrój poprawi.

Sławek pisze...

pretm pisze...

"To był przetarg wyborczy i do niczego się nie nadawał."

A skąd ta pewność? Złożono poprawne oferty? Złożono.

Atrakcyjny Kazimierz miał cały czas kampanię wyborczą, a jeśli HGW zrezygnowała z prawidłowo roztrzygniętego przetargu, to do sądu ją.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.