19 paź 2007

Nie będzie tego rządu to i kupców tutaj nie będzie.

Takie przesłanie wyborcze przywiozła dla mieszkańców Targówka Pani Prezydent. Jakie jest uzasadnienie? Pani Prezydent przeprowadza decentralizację, więc to władze lokalne mają decydować. Ona uważa, że targowisko przy Radzymińskiej jest nierealne.

Przy okazji HGW nie mówiła prawdy twierdząc, że na temat lokalizacji przy Radzymińskiej się nie wypowiadała, bo cytaty z jej wypowiedzi ("Chcę, żeby kupcy byli tam, gdzie zaplanowali") można przeczytać tutaj.

Kupcy popełnili błąd i dali się ponieść emocjom, ale zdają sobie sprawę z tego, że przy nowym wojewodzie, ministrze sportu i bez poparcia władz miasta stoją na straconej pozycji. Zbigniew Poczesny już może szykować się do przeniesienia na Wiejską.

Relacja wideo ze spotkania władz miasta, mieszkańców i kupców jest dostępna na portalu zacisze.info

Przy okazji mówienia o decentralizacji i braniu pod uwagę opinii mieszkańców próbuje się stworzyć wrażenie, że targowisko przy ul. Marywilskiej nie wzbudza żadnych kontrowersji. Tu Ratuszowi bardzo pomogły media, które nie zajmowały się sprzeciwem mieszkańców Białołęki.

Cytat z tekstu "Dlaczego protestuję", którego autorem jest Krzysztof Pelc radny dzielnicy:
Dlaczego więc protestuję? Bo znam okoliczności w jakich zapadały decyzje o przeniesieniu kupców z Jarmarku Europa. Odbyło się to w ciągu kilku godzin, kiedy zdeterminowani kupcy wystosowali delagację do Ratusza i trochę urzędników postraszyli wiecami i manifestacjami. Pominięto całkowicie opinię Mieszkańców, których jest tu kilkadziesiąt tysięcy, arbitralnie zadecydowano za nas co jest dla nas najlepsze.

Przykro mi, że musimy po raz kolejny powiedzieć władzy - nie. Być może znów będziemy postrzegani przez mieszkańców innych dzielnic jako wieczni protestujący. Dziwne tylko, że nasza władza tego nie rozumie i podejmuje decyzje tak kontrowersyjne i niekonsultowane ze społecznością. Dlatego nie możemy pogodzić się ze złymi decyzjami. Stąd nasz protest i determinacja. Bo jeszcze trochę i może ktoś wpadnie na pomysł, że Białołęka to idealne miejsce na.... tarcze antyrakietowe. Przecież gdzieś one muszą się znaleźć. Dlaczego nie tu?
Źródło: Krzysztof Pelc, Dlaczego protestuję, Nasza Choszczówka, link do strony.

Warto przeczytać.

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Wybory za dwa dni.:)

Przetarg na stadion Legii

pretm pisze...

Właśnie o tym piszę :)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.