29 paź 2007

Mirosław Drzewiecki (PO): Zbudujemy Praga City Nowe.

Naprawdę warto obejrzeć dzisiejszą "Kropkę nad i" w której dyskutowała minister Elżbieta Jakubiak i przyszły (podobno) minister sportu poseł Mirosław Drzewiecki. Nawet Monika Olejnik, której nie można podejrzewać o sympatię do odchodzącego rządu nie pozwoliła opowiadać posłowi jak to jesteśmy w punkcie zero i nic nie zostało zrobione.

Rozumiem Panią Minister, bo w końcu broni pracy, którą wykonała, ale teraz piłka jest po stronie PO. Niech Donald Tusk zabierze sobie HGW, Drzewieckiego, i jadą tłumaczyć do UEFA, że może i w umowie o przyznaniu Euro lokalizacja stadionu jest przy Zielenieckiej, ale mają nowy genialny pomysł i chcą umowę renegocjować.

Powodzenia, bo zamiary nowej władzy, co ma być na tym terenie już znamy. Robocza nazwa dzielnicy: "Praga City Nowe".Dwie części. Pierwsze dwie minuty (wstęp) i końcówka ucięta z powodu ograniczenia 10 minutowego. Jakość nie najlepsza niestety.

12 komentarzy:

mikon pisze...

On kręcił jak cholera. Jak są jakieś ekspertyzy glebowe własności i takie tam to znaczy, że są i to kosztowało. Ciekawe ile?
Za wszystko i tak płaci państwo więc to jest tak jakby za darmo. Miasto ze sprzedaży niczego nie będzie miało. To jest też największa inwestycja, która ma stworzyć najbardziej charakterystyczną budowle po tej stronie Wisły w naszej stolicy.

Anonimowy pisze...

JAKUBIAK jest wspaniala!!!! Rozwalila Drzewieckiego. To bylo po prostu mega przyjemne patrzec jak ona go roznosi.

Anonimowy pisze...

Gratulacje dla Pretm, ktory jako pierwszy bil w alarm ze PO nie chce stadionu narodowego w warszawie. Dzis na s24 pisze Wojcik, ze jego zdaniem mecz otwarcia bedzie w Gdansku - o tym Pretm pisal dobry czas temu. Gratulacje.

pretm pisze...

Tak, ale to gorzka satysfakcja, bo napisałem o tym w lipcu jako scenariuszu nieprawdopodobnym. Może UEFA nie pozwoli?

Poczekamy jeszcze na jutro na propozycję nowych lokalizacji. Bo chyba HGW chyba jeszcze jakiegoś królika w kapeluszu schowała.

Ja obstawiam teren przy Radzymińskiej, który miał być dla kupców.

mikon pisze...

Ciekawe czy UEFA się przyczepi jak będą próbowali przenieść mecz otwarcia do Chorzowa albo Krakowa?
Smutne, że w Warszawie takie cyrki odchodzą.

Anonimowy pisze...

Drodzy Warszawiacy.
Dotychczasowa lokalizacja stadionu dla mnie, mieszkańca głębokiej prowincji, wydawała się właściwa. Mając w perspektywie pojawienie sie szybkiej kolei mógłbym - teoretycznie - pojechać do Warszawy i wrócić szybko i komfortowo na liczne imprezy - nie tylko mecze. O ile mi wiadomo, stadion znajduje sie blisko iinii kolejowej. Jeżeli w perspektywie mam mieć jazdę komunikacją miejską przez - dajmy na to - dodatkową godzinę - to nie wybiore sie tam niemal na pewno. Na dojazd samochodem także nie miałbym ochoty.
Rozumiem władze Warszawy - pozyskają atrakcyjne działki, a budżet i tak zapłaci za budowę infrastruktury niezbędnej, aby do stadionu dotrzeć. Nazwijmy to wprost - znów cały naród buduje stolicę. Ta infrastruktura, którą sfinansują podatki z prowincji (czytaj budżet) będzie służyła głównie rozwojowi stolicy. Nie mam nic przeciwko - tylko może Wasze władze załatwią to za podatki płacone do kasy lokalnej - a nie przy okazji budowy stadionu, do którego i tak nie będę w stanie sensownie dotrzeć. A przynajmniej nie nazywajcie go "Narodowym".

Anonimowy pisze...

Nowy minister sportu to niestetu idiota... Zadnych argumentów nie mial, czy ten cymbal wie ile kosztuje infrastruktura? Czym kibice dojada do Łominaek, Służewca lub czegos tam co jutro bufetowa HGW wymysli? Zreszta Pawlak juz powiedzial ze po co stadion w W-wie lepiej jak otwarcie bedzie w Chorzowie.... K.. mac. to sie koalicja zebrala
http://pl.youtube.com/watch?v=uZk_B_WSJHQ&NR=1

Anonimowy pisze...

on ekspertem budowlanym nie jest i żadnym ekspertem

Anonimowy pisze...

Dalej Platformersi, jest jeszcze tyle atrakcyjnych działek do sprzedania! Można postawić na Pl.Piłsudskiego duży apartamentowiec w prestiżowej lokalizacji kilka metrów od Grobu Nieznanego Żołnierza. Można zabudować Łazienki, wybudować tam ekskluzywne grodzone osiedle o atrakcyjnej nazwie Łazienki Palace. Można...

Dużo można. No dalej Platformersi, do działa!

Anonimowy pisze...

Przez cały czas trwania programu P.Monika Olejnik dopuściła chyba ze zmęczenia do jednej w miarę pełnej wypowiedzi P.Jakubiak-sympatyczną, ciepłą i rzeczową przy tym osobę.Dziwne (jednak wciaż mnie coś dziwi ;)) -zważywszy na fakt ,że to Ona jest jeszcze ministrem a nie "rozbieganooczkowy" próbujacy sprzedać stary kit P.Drzewiecki.
Wydaje mi sie ,że członkowie ustępujacego rządu nie powinni przyjmować zaproszeń do tego programu.Tylko na dobre by wyszło.A stadionu nie będzie wcale.PO ma swoje interesy do ugrania ,zamiast stadionu.Przykro i szkoda.

Anonimowy pisze...

Mam przełomową propozycję!
Stadion trzeba wybudować na miejscu oczyszczalni "Czajka", sprzedać grunty w centrum i za te 3 miliardy płacić kary za pakowanie ścieków do Wisły, na trochę wystarczy.

Anonimowy pisze...

Pani Prezydent sprzeda grunty za 3 mld. Płacąc za LCD po 2000 (a jest to realna cena przy dużym zamówieniu) kupi 1,5 mln sztuk i rozda Warszawiakom co by se mogły w TV mecz otwarcia obejrzeć! I to jest napoleońska głowa!

I do tego jeszcze to pieprzenie o bliskim dojeździe do pracy. Co za bancfał!!!

Warszawiakom gratulujemy trafnego głosowania w wyborach!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.