18 paź 2007

Jak HGW i Straż Miejska odmówiła pomocy CBA.

Przepis z ustawy o CBA:
Art. 14. 1. Funkcjonariusze CBA, wykonując czynności służące realizacji zadań, o których mowa w art. 2 ust. 1 pkt 1, mają prawo:

7) żądania niezbędnej pomocy od instytucji państwowych, organów administracji rządowej i samorządu terytorialnego oraz przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie użyteczności publicznej; wymienione instytucje, organy i przedsiębiorcy są obowiązani, w zakresie swojego działania, do udzielenia nieodpłatnie tej pomocy, w ramach obowiązujących przepisów prawa;
Źródło: Link do strony.

Specjalistka od prawa kanonicznego:
Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz - Waltz (PO), poinformowała dzisiaj, że dwa tygodnie temu zwrócono się do szefa stołecznej straży miejskiej z poleceniem wydania mundurów CBA.

- Gdybym wydała te mundury, to bym uczestniczyła w przestępstwie - uważa Hanna Gronkiewicz - Waltz. - Nie wiem, czy one miały służyć do jakiejś prowokacji? W co oni się bawią? - pyta prezydent Warszawy.
Źródło: Link do strony.

11 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Już mam jej totalnie dość... Ma parcie na szkło jak Renia Beger i coraz dobitniej sie do niej upodabnia.

Anonimowy pisze...

wcozraj bufetowa powiedziała, że rzekoma propozycja kaczora dla pitery nie kwalifikuje się do prokuratury, gdyż nie ma tam konkretnego działania, ponieważ Julia Pitera odmówiła. jeśli wierzyć piterze (nie wierzę) to było to usiłowanie popełnienia przestępstwa, co jak najbardziej się do prokuratury nadaje.

ot, bufetowa znajomość prawa.

Anonimowy pisze...

"@Anonimowy - Już mam jej totalnie dość... "

Powiedziałbym mocniej,
"mam już dosyć tej suki w spudnicy, mam już dosyć TUSKÓW, KOMOROWSKICH, NIESIOŁKOWSKICH, PITERÓW" ...

Tego nie da się słuchać!
Mam nadzieję, że i tym razem PiS wygra i wszyscy wygramy.

Pozdrawiam

Paweł

Anonimowy pisze...

Nie rozumiem?
To Ona pracuje w bufecie, czy w magazynie mundurowym?

Anonimowy pisze...

guci0 dosadnie zes to wytłumaczył ;]

pretm pisze...

"To ona pracuje w bufecie, czy w magazynie mundurowym?"

Dzielny szef Straży Miejskiej usłyszał, że CBA coś od niego chce i od razu pobiegł na skargę do Pani Hani.

pretm pisze...

"Już mam jej totalnie dość..."

A co ja mam powiedzieć?

Anonimowy pisze...

Bufetowy Pretm - nie pitol, przecież jesteś największym fanem Pani Hanny :D

Guci0 - pisze się "spódnicy" przez o z kreseczką.

BTW czy twoja "suka" chodzi bez spódnicy? Uważaj, bo się przeziębi albo co gorsza zatrzyma ją Straż Miejska za obnażanie się :D

Sławek pisze...

Może niech CBA zrobi jakąś misterną prowokację to im pomogą, tylko muszą się pospieszyć do wyborów już tylko kilkanaście godzin.

Anonimowy pisze...

Bufetowy Pretm - skoro już krytykujesz decyzję Pani Prezydent, to udowodnij, że wydanie mundurów Straży Miejskiej było "niezbędną pomocą" i mieściło się "w ramach obowiązujących przepisów prawa".

Sprawdziłeś choćby czy funkcjonariusze CBA mają prawo nosić mundury innych służb?

Anonimowy pisze...

Wg mnie wypożyczenie mundurów to żadna 'niezbędna pomoc' - CBA mogło je wziąć po prostu od firmy produkującej mundury, żaden problem - inną sprawą jest to, że Hanna musiała podzielić się tą wiedzą ze światem. Szkoda, że nie ujawnia szczegółów działania właśnie Straży Miejskiej (np. ile skarg na niepodjęcie interwencji wpłynęło w tym roku).

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.