24 paź 2007

I byłoby na tyle, jeżeli chodzi o Stadion Narodowy na Pradze?

Pani Prezydent powiedziała w Telewizyjnym Kurierze Warszawskim, że działka na Pradze, gdzie miał znajdować się Stadion Narodowy warta jest 3 miliardy zł (na jakiej podstawie?) i zbuduje się tam coś dla mieszkańców. Mieszkania i niemieszkania jak się wyraziła. Stadion należy rozważyć w innym miejscu.

A Mirosław Drzewiecki specjalista od sportu w PO wyraził opinię, że stadionów nie buduje się w centrum, bo to spowoduje paraliż komunikacyjny w dni, kiedy będą się odbywały mecze. Rozumiem, że przy już zakorkowanej Warszawie takie osiedle w ścisłym centrum absolutnie nie wpłynie na korki.

Dla przypomnienia Stadion to nie jedyna planowana inwestycja na tym terenie. Oprócz stadionu miało być centrum kongresowe, hotel, basen olimpijski i aquapark. Kto będzie korzystał z centrum kongresowego czy basenu wyrzuconego na obrzeża miasta?

I jak te 3 miliardy zasilą kasę miasta skoro teren jest rządowy?

AKTUALIZACJA

Zamieszczam poniżej materiał z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego. Warto zauważyć, że specjalista od sportu w PO nie wie, jaka ma być pojemność planowanego stadionu. 55 tys. widzów a nie 70 tys.


AKTUALIZACJA 2

Grzegorz Schetyna u Moniki Olejnik najpierw obarczył Panią Prezydent tym nowym pomysłem, wymienił przy okazji Wawer (może to jakaś nowa ukryta koncepcja), później powiedział o gruntach Stadionu X lecia, że są miejskie, choć przecież należą do Skarbu Państwa a na koniec powiedział, że w Łomiankach to generalnie może być.

Bo przecież można zaprojektować stadion a gdzie on będzie stał to już kwestia drugorzędna.

Mój powyborczy ból głowy wraca.

28 komentarzy:

Aksta pisze...

Dla przypomnienia Stadion to nie jedyna planowana inwestycja na tym terenie. Oprócz stadionu miało być centrum kongresowe, hotel, basen olimpijski i aquapark. Kto będzie korzystał z centrum kongresowego czy basenu wyrzuconego na obrzeża miasta?

Pretmie jak to kto??? Władza

Anonimowy pisze...

"I jak te 3 miliardy zasilą kasę miasta skoro teren jest rządowy?"

daj spokój, pani Hania wie co robi!!! :D

Anonimowy pisze...

ech, rzeczywiście zaczyna wyglądać na to, że pani prezydent W-wy (bynajmniej nie Łomianek ) i pan premier - wybrany rekordową ilością głosów z okręgu Warszawa I (czyli jakby nie patrzeć - miasta Warszawy) zrobią wszystko, żeby W-wa nie odczuła trudów Euro 2012 - jak nie będzie stadionów, to nie będzie meczów i nie będzie dodatkowego korka.
Amen.
Szykuje się cud na miarę Kononowicza - nie będzie niczego.

Anonimowy pisze...

Nie bój nic, te 3 mld kogoś zasilą... I ten ktoś już od dawna na to czeka.

Słowa jakie cisną mi sie na klawisze nie nadają się do publikacji...

Anonimowy pisze...

czy ją (tak powiem brzydko) porąbało? jeżeli o wszystkim ma zdecydować przyszły premier to ja już się żegnam z euro 2012 w Warszawie

Anonimowy pisze...

Poza tym ja tak londyńczykom nowego Wembey zazdroszczę, czy w Warszawie nie mogłoby być takiego miejsca, gdzie nie tylko organizuje się jakieś wydarzenia sportowe ale i koncerty czy coś podobnego.

Anonimowy pisze...

Sądząc po tym jak gorliwie Schetynescu bronił dzisiaj u Olejnik decyzji Bufetowej sprawa została klepnięta na samych szczytach lodziarni i nie jest tylko pomysłem Bufetowej.

pretm pisze...

Coś mi się zdaje, że improwizują.

Albo HGW postanowiła troszkę zdestabilizować tą sielankę. Żeby Tusk nie czuł się tak dobrze.

Anonimowy pisze...

@ Pretm

"Coś mi się zdaje, że improwizują."

Ta rozbieżność - Łomianki czy Wawer -
zdaje się świadczyć o tym, że wiedzą na pewno, że muszą zwolnić grunty ale jeszcze nie ustalili ostatecznie gdzie przenieść stadion. Znaczy pod tym względem są w lesie za to wszyscy główkują jak sprzedać tę ziemię. Znaczy ktoś naprawdę dobrze posmarował.

pretm pisze...

Czyli dają szansę tym z Wawra czy Łomianek na przygotowanie ;) Bo wolnych terenów miejskich leżących odłogiem chyba nie mamy.

Anonimowy pisze...

Słyszałem, że Bufetowa i jej lotne zastępy chcą przenieść PKiN na miejsce stadionu 10-lecia a grunt po PKiN przeznaczyć pod budowę Muzeum ku czci Donka zwanego Donaldu. W tym samym budynku ma być też muzeum koperty oraz szkoła doskonalenia w dawaniu łapówek. Ci z PO to mają łeb :) Na pierwszy rzut oka widać, że pierwsze skrzypce gra tam najbardziej inteligentny i kulturalny spośród posłów tej kadencji - pan Grzegorz Schetyna :)

Anonimowy pisze...

Praski Strachov (stolica Czech) jakoś jest w samym centrum. Nawet na tyłach Hradczan. I co? też komuś on przeszkadza?

Tu link do podglądu:
www.tinyurl.com/3ybfsf

Sławek pisze...

Napiszę tylko tyle - Strzał w stopę. Mam nadzieję, że Tusk jako kibic wybije jej to z głowy.

Anonimowy pisze...

Tusk nie ma czasu na takie pierdoły. Jedzie do Angeli. Odnoszę także wrażenie, że wbrew optymistycznym zapowiedziom, poza ciepłymi posadkami mieszałków, maja problemy z łapanką na stanowiska merytoryczne. Może Angela mu cos podpowie?Wczoraj Fotyga celnie strzeliła w TV Walter. Pokazała, że jest dyplomata z klasą, a nie koziołkiem dyplomatołkiem, jak niejaki profesor...

Marcin Gałązka pisze...

"Miś: Powiedz mi po co jest ten miś?
Hochwander: Właśnie, po co?
Miś: Otóż to! Nikt nie wie po co, więc nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten miś? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest miś na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym misiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest miś społeczny, w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu i co się wtedy zrobi?
Hochwander: Protokół zniszczenia...
Miś: Prawdziwe pieniądze zarabia się tylko na drogich, słomianych inwestycjach."

Sławek pisze...

jasio pisze...

>Tusk nie ma czasu na takie pierdoły.

Więc nieprzejmuj się tymi pierdołami.

jasio pisze...

>Wczoraj Fotyga celnie strzeliła w TV Walter. >Pokazała, że jest dyplomata z klasą, a nie >koziołkiem dyplomatołkiem, jak niejaki >profesor...

Babsztyl niema pojęcia o tym co mówi , i co robi. To już jest nawet dyploosiołek, na szczęście - parafrazując pana Zero vel. Gwóźdź - Ta pani nic już więcej nie zepsuje.

Anonimowy pisze...

Sławek Twoje emocje zaślepiły cię conieco. Madry człowiek mówi madrze, a głupi plecie

Anonimowy pisze...

Przepraszam za OT, ale nie zdzierżyłam: Sławku, co było nie tak w wypowiedzi minister Fotygi na temat zagrożeń, które stworzy podpisanie KPP? Mógłbyś wyjasnić, dlaczego błędna była jej interpretacja pktu 1 w artykule 17 KPP?

Anonimowy pisze...

Budowanie kolejnego dużego stadionu (niedaleko Legii) nie ma żadnego sportowego ani ekonomicznego uzasadnienia.
Stadion narodowy powinien powstać na peryferiach, bez pośpiechu za 10-15 lat. Mecze grupowe Euro powinny obdyć się na Legii, natomiast mecz otwarcia w Chorzowie.

Wilk syty i owca cała.

Anonimowy pisze...

1. Większośc europejskich stadionów piłkarskich powstaje w centrum miasta
2. Nowoczesne stadiony zawsze wiąża się z rewitalizacją terenów otaczających - nasz stadion będzie lokomotywą inwestycyjną dla Pragi.
3. Do stadionu w centrum przede wszystkim dojeżdza się i wyjeżdża komunikacją publiczną - kolej, metro i tramwaj przy dobrej organizacji wywożą 55 tys. ludzi w ciągu godziny.
4. W Europie zarządy stadionów decydują się na budowę poza miastem głównie wtedy kiedy nie mają pieniędzy na zakup drogiego gruntu w centrum. Ale i tek budują wtedy połączenie kolejowe i metro do stadionu.
5. Koszty eksploatacji stadionu są gigantyczne - po 3 latach przekraczają koszt budowy. Dlatego Stadion musi być wielofunkcyjny i zarabiać na siebie - mieć tłumy użytkowników na codzień w częściach rekreacyjnych, restauracjach, sklepach oraz turystów. Z samego sportu stadion się nie utrzyma.
6. Przy złej lokalizacji stadion splajtuje, trzeba będzie do niego dokładać albo rozebrać krótko po EURO. Na EURO i na kilku meczach w roku frekfencja na pewno będzie ale to nie wystarczy.

Anonimowy pisze...

Magnus, ale co to ma do rzeczy???

Ziomale już zaczeli biurowce projektować, a pamiętaj że kto daje i odbiera ten sie w piekle poniewiera...

Sławek pisze...

mamablues pisze...

Mógłbyś wyjasnić, dlaczego błędna była jej interpretacja pktu 1 w artykule 17 KPP?

Artykuł 17
Prawo do własności

1. Każda osoba ma prawo do władania, używania, dysponowania i przekazania w drodze spadku swego mienia nabytego zgodnie z prawem. Nikt nie może być pozbawiony swego mienia, chyba że w interesie publicznym, w przypadkach i na warunkach przewidzianych w ustawie, za uczciwym odszkodowaniem wypłaconym we właściwym terminie. Korzystanie z własności może podlegać regulacji ustawowej, jeśli jest to konieczne ze względu na interes ogólny.

Czy widzisz tu coś niestosownego lub niezgodnego z polskim prawem?
Pani minister nie powinna się kierować jakimiś fobiam?

Sławek pisze...

Zero emocji Jasiu, po prostu nie lubię baby za wygląd, sposób wysławiania się, arogancję i dyletantyzm.

Anonimowy pisze...

=> Sławek
A teraz weź pod uwagę, że po podpisaniu KPP i traktatu, KPP bedzie prawem wyższego rzędu niż Konstytucja RP i generalnie polskie prawodawstwo, a ew. roszczenia wypędzonych będą się odbywały w oparciu o prawo unijne, a nie polskie.

Anonimowy pisze...

No no, czyżby pani Hania wzięła trochę pieniążków za zwolnienie terenów po stadionie 10-lecia?

Sam pomyzł lokalizacji stadionu w Łomiankach to debilizm do sześcianu. A jak tam biby sprawnie dojechać, skoro brak jest sprawnej komunikacji publicznej? Pozostanie stać w gigantycznym korku samochodowym, tylko potem gdzie to auto zaparkowac, skoro wszyscy przyjadą na stadion samochodami?

No proszę, jeszcze niedawno platformersi wyśmiewali się z Włoszczowy, a teraz samemu są niezwykle "kreatywni".

O skali kretynizmu tego pomyśłu świadczy to, że nawet Stołeczna ostro pojechała po Hance piórem Seweryuna Blumsztajna.

Sławek pisze...

mamablues

na jakiej podstawie.

Za to pis miał się czego obawiać:
Artykuł 1
Godność ludzka

Artykuł 2
Prawo do życia

Artykuł 8
Ochrona danych osobowych

Artykuł 10
Wolność myśli, sumienia i religii

Artykuł 11
Wolność wypowiedzi i informacji

Artykuł 12
Wolność gromadzenia się i stowarzyszania się

Artykuł 21
Niedyskryminacja

Artykuł 22
Zróżnicowanie kulturalne, religijne i językowe

Artykuł 28
Prawo do rokowań i działań zbiorowych

Artykuł 37
Ochrona środowiska

Artykuł 48
Domniemanie niewinności i prawo do obrony

Czy to jest narzucanie prawa unijnego:
Rozdział VII
POSTANOWIENIA OGÓLNE

Artykuł 51
Zakres
1. Postanowienia niniejszej Karty mają zastosowanie do instytucji i organów Unii z właściwym uwzględnieniem zasady pomocniczości oraz do Państw Członkowskich wyłącznie w zakresie, w jakim stosują one prawo Unii. Państwa te zatem szanują prawa, przestrzegają zasad i popierają ich stosowanie zgodnie ze swymi kompetencjami.
2. Niniejsza Karta nie ustanawia żadnej nowej kompetencji ani zadania dla Wspólnoty lub Unii, ani nie zmienia kompetencji i zadań określonych w Traktatach.

Art. 51 wyjaśnia wg. mnie kwestie podległości, działa tylko to na co się wcześniej zgodziliśmy lub Traktat i Karta są ze sobą sprzeczne.

pretm pisze...

@herox

"Wilk syty i owca cała."

Polecam artykuł z Rzeczpospolitej o centrum kongresowym, które miało być częścią inwestycji na tym terenie. Ludzie, którzy są w temacie twierdzą, że takie centrum kongresowe jest niezbędne i powinno tam powstać. Czy warto na tym terenie budować tylko mieszkania.

Poza tym to nie tylko Stadion to też centrum kongresowe z halą widowiskowo-sportową, hotel z centrum biznesowym oraz basen olimpijski z aquaparkiem. Plus inwestycje na Pradze.

Link

Anonimowy pisze...

POczątek "rządów PO" wygląda na POwtórkę okresu lat 90tych. Jeszcze rządu nie zdołali POwołać a już chcą zakosić kasę za sprzedaż PKOBP, za pozwolenia na budowanie w miejscu stadionu narodowego. Co będzie jak już zalegitymizują swoje rządy to nawet wyobraźni nie starcza. Wydaje się ze dla ludzi PO niedoścignionym ideałem i idolem jest kryształowa POstać P.Piskorskiego. POzostaje POgratulować wyborcom PO.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.