26 paź 2007

HGW: 3 miliony mieszkań, 3 miliony mieszkańców, 3 miliardy za grunty.

Gra w nowe lokalizacje dla Stadionu Narodowego trwa. Tereny klubu sportowego "Hutnik" na Bielanach, dzielnica Wawer (a nie mówiłem, że się Schetynie wyrwało) i Łomianki.

Ja jeszcze dorzucam Łódź, bo przecież nowy minister sportu Mirosław Drzewiecki nie może zapomnieć o swoim mieście. A że to takie dalekie obrzeża Warszawy to już jakoś się ludziom wytłumaczy.

Co innego mnie zaciekawiło w informacji Gazety Wyborczej Do wtorku lista ewentualnych lokalizacji Stadionu Narodowego.
Prezydent stolicy zasugerowała, że jeśli Stadion Narodowy miałby stanąć w innym miejscu, niż na Pradze, obok Stadionu X-lecia jak planowano, należy ogłosić konkurs, jak zagospodarować ten teren.

Prezydent dodała, że nie zna takiej stolicy, która w ostatnich dziesięciu latach wybudowałaby w swoim centrum stadion. Jej zdaniem szansą dla znajdującej się w pobliżu centrum miasta Pragi wcale nie jest stadion. Sugerowała, że mogłoby tam stanąć wiele obiektów, choćby centrum konferencyjne, czy mieszkania.

Zapytana, czy dobrze byłoby, gdyby - zamiast obiektów użyteczności publicznej - wybudowano tam apartamentowce, Gronkiewicz-Waltz odparła, że Warszawa, żeby funkcjonowała, musi mieć około trzech milionów mieszkańców - tyle, co Paryż. Ci ludzie gdzieś muszą mieszkać - mówiła.
Źródło: Link do strony.

Może się nie orientuje, ale co może oznaczać "Warszawa, żeby funkcjonowała, musi mieć około trzech milionów mieszkańców"?

Jak Pani Prezydent wyobraża sobie, że zbudowanie drugiego miasteczka Marina w środku miasta, bez doprowadzonego metra (przed 2012 i do tego tylko odcinka centralnego) spowoduje, że miasto będzie lepiej funkcjonować? Tylko bez opowiadania o cudach.

A jeżeli chodzi o oddzielenie Stadionu od centrum konferencyjnego to ktoś powinien dać HGW do przeczytania artykuł z Rzeczpospolitej Stadion bez centrum szybko zmarnieje.

I tak dla przypomnienia Andrzej Halicki jeden z rozgrywających PO w Warszawie został tak przedstawiony w Rzeczpospolitej: Współwłaściciel firmy PR, lobbysta, współpracuje z deweloperami.

Dlatego filozofia: obiekty użyteczności publicznej nie za bardzo, ale mieszkania bardzo chętnie, nie powinna dziwić.

8 komentarzy:

fumfel pisze...

Sorki ze tutaj ale padłem na ziemie ze smiechu... Wiadomośći na WP.PL :

Skandal naukowy: noblista powiedział "czarni mniej inteligentni" - Słynny biolog-genetyk, laureat Nagrody Nobla James D.Watson ogłosił, że rezygnuje z pracy w laboratorium i odchodzi na emeryturę po swojej wypowiedzi, że czarni nie są równie inteligentni jak biali.

Komentarz pod artykułem:
Wielkie mi tu halo!
naukowiec 2007-10-26 18:48
Popierajacy PO też są mniej inteligentni i jakoś nikt nie robi z tego sensacji.


LOL

mikon pisze...

Widzę przekręt, przekręt widzę! No chyba że warszawie naprawdę są potrzebne kolejne luksusowe mieszkania bo zwykłych tanich nikt tam przecież nie postawi. Czy przypadkiem nie mamy ich aż nadto? Właśnie! Czy jakiś znawca mógłby mi wytłumaczyć jak to jest z naszymi potrzebami mieszkaniowymi?

pretm pisze...

Tusk mówił, że teraz nie ma 3 milionów mieszkań, tylko mieszkania za 3 miliony.

Więc jak wygrał to teraz będą mieszkania tanie. Takie cuda.

pretm pisze...

A poważny problem to generowanie kolejnych zamkniętych osiedli.

Więcej w O "zamkniętych osiedli jest ponad 400".

Czytam teraz "Gettoizacja polskiej przestrzeni miejskiej" Bohdana Jałowieckiego i Wojciecha Łukowskiego i faktycznie nie wygląda to optymistycznie.

Anonimowy pisze...

nic nie mowcie o mieszkaniach...Zarabiam 5000brutto i myslice ze mnie stac na mieszkanie? Wiec czekam aż Tusk obnizy ;) (to moze odrazu dom postawie? :D )

pretm pisze...

"(to moze odrazu dom postawie? :D )"

Do powołania rządu możesz oczekiwać wszystkiego. Oni na pewno wwszystko ci obiecają.

Anonimowy pisze...

Zabawne! Dziś bufetowa podała o lokalizacji na Służewcu ale zwaliła decyzję na przyszły rząd Cudaka

Sławek pisze...

pretm pisze...

"(to moze odrazu dom postawie? :D )"

Do powołania rządu możesz oczekiwać wszystkiego. Oni na pewno wwszystko ci obiecają

A pisowski rząd, to może nic nie obiecywał.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.