3 paź 2007

Gra wyborcza Hanny Gronkiewicz Waltz w sprawie hal kupieckich przy Radzymińskiej.

Co mówiła Pani Prezydent na temat przeniesienia części kupców na teren przy Rzadzymińskiej, kiedy na horyzoncie nie było wyborów parlamentarnych:

5 czerwca. Gazeta Wyborcza:
Zrobimy wszystko, żeby kupcy z Jarmarku Europa nie mogli się przenieść na Targówek. Pomogą nam władze Warszawy - zapowiedział wczoraj burmistrz tej dzielnicy Grzegorz Zawistowski. Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz jest innego zdania: - Chcę, żeby kupcy byli tam, gdzie zaplanowali.
Źródło: link do strony.

27 czerwca. Strona zacisze.info:
Pani prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie podziela argumentów pana Grzegorza Zawistowskiego burmistrza Targówka przeciwko przeniesieniu kupców ze Stadionu Dziesięciolecia na ulicę Radzymińską i bierze pod uwagę scenariusz z dwiema lokalizacjami [Marywilska i Radzymińska] - dowiedziałem się w Wydziale Prasowym Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

W dzisiejszym "Super Ekspressie" można też przeczytać, że gdyby burmistrz Targówka próbował blokować budowę hali targowej przy Radzymińskiej przez wydłużanie wydania decyzji o podziale działki, to pani prezydent będzie go dyscyplinować.
Źródło: Marcin Gałązka, Kupcy przy Radzymińskiej. Prezydent Warszawy nie popiera burmistrza, zacisze.info, link do strony.

Co teraz w sprawie targowiska mówi Pani Prezydent? Nic nie mówi a dlaczego wytłumaczył Andrzej Jakubiak:
Sami mieszkańcy zaczynają wątpić, czy ich protesty coś zmienią. - Nazbieraliśmy i wysłaliśmy do ministerstwa 10 tys. podpisów pod protestem i nic. Czy naprawdę mamy szansę wstrzymać budowę bazaru? - pytał burmistrza Radosław Kisieliński z Targówka. - Pomoże nam pani prezydent i radni Warszawy - odpowiedział mu Zawistowski.

Tymczasem projekt rady Targówka o zmianie planu zagospodarowania terenu przy Radzymińskiej jakiś czas temu został zdjęty z sesji Rady Warszawy i na kolejne nie wrócił. A prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz zwleka z ogłoszeniem swego stanowiska w tej sprawie. - Bo znalazła się pomiędzy młotem i kowadłem - tłumaczy wiceprezydent stolicy Andrzej Jakubiak. - Z jednej strony musimy brać pod uwagę głosy mieszkańców, z drugiej nie możemy blokować inwestycji na Euro 2012.
Źródło: Piotr Olechno, Targówek kontra bazar minister Jakubiak, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Pani Prezydent poczeka na ogłoszenie swojego stanowiska, kiedy już będzie po wyborach. Bo każdy głos się liczy.

1 komentarz:

Jaform pisze...

No właśnie... Pan(i) prezydent czeka... Na to pozwolić nie można, przydałoby się sprawę rozgłośnić. Pikieta mieszkańców Targówka lub coś podobnego?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.