11 paź 2007

BW w zastępstwie Jarosława Jóźwiaka.

W maju Jarosław Jóźwiak (p.o. Zastępcy Dyrektora Gabinetu Prezydenta) oskarżał poprzednią ekipę o zamawianie badań opinii publicznej w 2005 roku, do których dołączono pytania o politykę:
- Tematyka tych badań zastanawia - mówi Jarosław Jóźwiak, wicedyrektor biura prezydenta Warszawy. - Mogły służyć celom politycznym. Szczególnie, że działo się to w roku wyborczym. Powiadomimy prokuraturę.
Źródło: Iwona Szpala, Badali sympatie do PiS, Gazeta Wyborcza - Stołeczna, link do strony.

Dlatego wtedy zaproponowałem, żeby w ramach przejrzystości na stronach internetowych miasta publikowane były wszystkie badania przeprowadzane na zlecenie Ratusza. Tak, aby każdy zainteresowany mógł ocenić, czy badania nie służą "celom politycznym". Swoją propozycję wysłałem dwukrotnie na adres mailowy dyrektora Jóźwiaka.

Nie otrzymałem żadnej odpowiedzi i dlatego postanowiłem sam zrealizować swoją propozycję. Wczoraj po 2 miesiącach od przesłaniu wniosku o listę zamówionych sondaży w okresie grudzień - lipiec otrzymałem pismo z Gabinetu Prezydenta. Lista zawiera dziesięć sondaży, które kosztowały miasto ponad 300 tys. zł.

Każdy zainteresowany może się z nimi zapoznać (po kliknięciu większy rozmiar):

Jest kilka ciekawych badań, których nie mogę skojarzyć z jakimiś konkretnymi działaniami, ale jeszcze posprawdzam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.