24 paź 2007

90 sekund za 22 000 zł.


Ile wydano na ten 90 sekundowy filmik "Inwestycje w Warszawie ruszyły na dobre!", który nakręcono w trakcie kampanii wyborczej, aby Ratusz mógł się pochwalić sukcesami w inwestycjach i zaprezentować koordynatora ds. inwestycji i remontów?

21 960 zł.

Nawet nie chodzi o samą kwotę, być może taki jest koszt przygotowania takiego klipu, ale te pieniądze były kiepsko wydane. W tym klipie wyborczym koordynator zapowiedział przerwanie remontu Puławskiej, z czego musiał się później rakiem wycofywać. A w remoncie nie pomógł.

Plus kontekst wyborczy.

Trzeba też dodać, że serwis fotograficzny Kazimierza Marcinkiewicza, który był krytykowany w raporcie Ratusza na temat wydatków reprezentacyjnych (i znalazł się w artykule Gazety Wyborczej) kosztował jedną trzecią tej kwoty.

Ponieważ zapowiedziano produkcję kolejnych filmików to może lepiej dwa razy się zastanowić. Czy naprawdę warto.


PS Wszystkim tym, którzy zachęcali mnie do kontynuacji BW dziękuję.

12 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Serdecznie polecam :-) http://tiny.pl/1v39

Aksta pisze...

Dzieje się i to jak cholera. Z Leszna do Śródmieścia jedzie się godzinę. Krakowskie stoi i nic sie tam nie dzieje,Trasa Toruńska sypie się podobnie jak Gdański, niszczeją ruiny piwnic Pałacu Saskiego, notorycznie nie działają światła na skrzyżowaniach. Karetki pogotowia nie mają wydzielonych dojazdów do szpitali i utykają w gigant korkach. Brakuje parkingów. Straż miejska z wrodzoną sobie opieszałością reaguje na blokowanie ulic, garaży, bram wjazdowych przez pseudokierowców którym wydaje się, że są krowami i mieszkają w Indiach. Nie można doprosić się aby realizowane były założenia programowe nie mówiąc już o "obietnicach" przedwyborczych. Jestem zła. Wkur..... mnie że Warszawiacy nie widzą tego.

Anonimowy pisze...

hahahha... a hania-kochana juz nie chce stadionu narodowego na pradze, a w ... lomiankach. niezly przekret sie szykuje.pewnie znow pod apartamenty, gdyz w poblizu jest park skaryszewski.

Sławek pisze...

mjkl pisze...

hahahha... a hania-kochana juz nie chce stadionu narodowego na pradze, a w ... lomiankach. niezly przekret sie szykuje.pewnie znow pod apartamenty, gdyz w poblizu jest park skaryszewski.

Myślę, że na chceniu się skończy.
W filmie powinni jeszcze zaznaczyć, dlaczego trzeba tyle remontów przeprowadzać jednocześnie.
P.S.Pisz Michał, pisz. Myślę, że
zdopinguje to HGW do jeszcze
bardziej wytężonej pracy.

Anonimowy pisze...

A ja nie na temat.
HGW chce wyprowadzić stadion z miasta:
"- Mam pokusę, żeby Stadion Narodowy przenieść poza granicę Warszawy, np. do Łomianek. Biorę pod uwagę jeszcze inne lokalizacje na obrzeżach miasta. Ziemia, na której stoi Stadion Dziesięciolecia, jest bardzo droga. Może warto ją inaczej spożytkować - powiedziała nam wczoraj Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO)."
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4607675.html

Pytanie - co jest cenniejsze niz budowla uzyteczności publicznej nie tylko warszawskiej, ale ogólnopolskiej? Osiedla mieszkaniowe> Biurowce? Supermarkety? Brylantowe tarasy?
Co jest cenniejsze niż stadion narodowy?

pozdrawiam
Bernard

Anonimowy pisze...

I jak za 22000 to mało profesjonalnie jest zrobiony ten filmik, np taki szczegół - literka "ń" na jednym ze slajdów jest jakaś niewymiarowa, jednak szczegóły świadczą o osobie która to robiła. Pretm ty robisz lepsze filmy i na pewno tyle nie wydajesz:)

Anonimowy pisze...

zapytaj PIS ile wydal na spoty. bedziemy mieli odniesienie czy drogo czy tanio. bo jak rozumiem spot PIS "cisza, spokoj" byl potrzebny.

pretm pisze...

"zapytaj PIS ile wydal na spoty. bedziemy mieli odniesienie czy drogo czy tanio. bo jak rozumiem spot PIS "cisza, spokoj" byl potrzebny."

A czy Ty odróżniasz kampanię wyborczą prowadzoną przez partię polityczną od kampanii prowadzonej za miejskie pieniądze?

Anonimowy pisze...

A ty idiotę udajesz, czy nim jesteś? Bo ja pamiętam wkładkę kaczora do Wyborczej z bałwochwalczym tekstem ile to nie zrobił w Ratuszu zupełnie przypadkiem przed wyborami prezydenckimi 2005. Koszt chyba wyniósł nas ze 300tys.


PiSofob

pretm pisze...

Stary i znany argument pod tytułem: "A PiS był jeszcze gorszy". Nudny.

Anonimowy pisze...

Znaczy udajesz idiotę i masz nadzieję że ci który tu zbłądzili uwierzą w twoje wypociny bo będą jeszcze głupsi.
Tak z ludzkiego punktu widzenia jest to postawa zdecydowanie gorsza.
Ale typowa dla faszystów z pisu

PiSofob

Anonimowy pisze...

Takie gadanie...
To dzięki nowelizacjom ustaw wprowadzonym przez PIS znacznie wzrosło wykorzystanie środków z UE. I takie remonty ruszyły nie tylko w Warszawie, ale i innych miastach.
Np. Łódź też miała niezły paraliż komunikacyjny właśnie przez zmasowane inwestycje drogowe.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.