19 wrz 2007

Wydatki miasta związane z "białym miasteczkiem" przed KPRM.

Otrzymałem informacje w sprawie wydatków poniesionych przez miasto, które były konsekwencją działalności "białego miasteczka" w Alejach Ujazdowskich przed kancelarią Premiera.

Niech każdy sam oceni, czy uważa te pieniądze za słusznie wydane. W końcu to wspólna kasa.

Podsumowując:

14 000 zł na zapewnienie zaplecza sanitarnego dla funkcjonariuszy Policji (Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego).

23 000 zł na sprzątanie terenu przed KPRM, wywóz zanieczyszczeń i obsługę oraz ustawienie kabin sanitarnych.

Kolejne mini "białe miasteczko" (sierpniowe) nie kosztowały miasto nic.

Pan Dyrektor Jóźwiak zwrócił też uwagę, że w poprzedniej kadencji również ponoszono wydatki związane z manifestacji na terenie Warszawy. Jako przykład podał słynną demonstrację górników z końca lipca 2005 gdzie koszt prac porządkowych wyniósł 12 000 zł.

PS 13 września w notce "Przejrzystość, czyli niekończąca się historia utrudniania dostępu do informacji publicznej" ponarzekałem trochę po otrzymaniu kolejnego pisma przesuwającego termin przesłania powyższych informacji. Tym razem jednak faktycznie "niezwłocznie" udzielono informacji, za co jestem wdzięczny.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.