25 wrz 2007

Warszawski PiS pyta HGW. Czy znamy te informacje?

Informacja z dzisiaj za Informacyjną Agencją Radiową. Poznajemy?
Prezes warszawskiego PiS Maciej Więckowski i przewodniczący klubu radnych Marek Makuch zarzucili dziś Hannie Gronkiewicz-Waltz nie wywiązywanie się z obietnic wyborczych i nieprzykładanie się do pracy w ratuszu.

Prezes warszawskiego PiS zwrócił również uwagę na to, że Hanna Gronkiewicz-Waltz pracuje równolegle na Uniwersytecie Warszawskim. Chodzi o kierowanie jednym z zakładów prawa na uniwersytecie. Zdaniem Więckowskiego, Hanna Gronkiewicz-Waltz poświęca na wykonywanie tej funkcji czas przeznaczony na pracę w Ratuszu.

Prezes Więckowski przypomniał również wydarzenia, które miały miejsce na samym początku kadencji. Chodzi o próby unieważnienia mandatu Hanny Gronkiewicz Waltz po tym, jak spóźniła się ze złożeniem oświadczenia majątkowego swojego męża. Więckowski zarzuca prezydent Warszawy wydanie 80 tysięcy złotych na prywatną kancelarie prawniczą która pomagała jej w walce o zachowanie mandatu.
Źródło: Link do strony.

O pracy HGW na UW i UKSW według informacji publikowanych na stronach uczelni można było przeczytać na BW np. w notce Na jaką działalność naukową HGW znajdzie jeszcze czas w trakcie swojej prezydentury?

O prawie 80 tysiącach złotych (72 000 + 6 000) wydanych przez Urząd, według informacji, które uzyskałem jako odpowiedź na wniosek o dostęp do informacji publicznej można było przeczytać w notce 72 000 złotych.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

http://www.wp.pl/r/LF268 ---> trochę nie na temat ale amin strony może to pięknie opisać cel został prawie osiągnięty :)

pretm pisze...

To część tej samej informacji. Poza autami bo to Faktu.

Anonimowy pisze...

:)) gratulacje. Widać, że blog wreszcie doczekał się nobilitacji i czytelników na odpowiednim szczeblu :)

pretm pisze...

Witaj Lupus,

Raczej nie powołano się na blog jako na źródło (w końcu to była informacja publiczna i być może otrzymali ją z innego miejsca) a wiem, że Radni również starali się o tą informację. Choć trzeba przyznać, że wysłałem do jednego z Radnych link do swojego postu (ten o 78 000 zł) i byłby to zbyt duży przypadek.

Ważniejsze od zasług jest jednak to, że przykłady pokazują hipokryzję Platformy i uderzają w odpowiednie tony. Lepiej niż korki.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.