27 wrz 2007

W sprawie "wspólnego biletu". Po raz kolejny.

Tomasz Andryszczyk (rzecznik Pani Prezydent) przy okazji dyskusji o ustawie metropolitalnej wypowiedział się na temat "wspólnego biletu":
Jeśli chodzi o wspólny bilet, to jeżeli PiS krytykuje nas za opieszałość, to tym samym siebie krytykuje stokrotnie. My wprowadziliśmy w ciągu kilku tygodni więcej niż PiS przez cztery lata kadencji.
Źródło: Link do strony.

Kto co wprowadził jeżeli chodzi o tzw. wspólny bilet (nie mylić z biletem aglomeracyjnym obiecanym przez HGW):
2006-10-31 - Wspólny Bilet - prostsze i tańsze podróże już od 1 listopada.

Zarząd Transportu Miejskiego oraz Koleje Mazowieckie zawarły porozumienie, w wyniku którego od 1 listopada br. obowiązywał będzie wspólny bilet kolejowy i komunikacji miejskiej na terenie całego miasta Warszawy. Do odcinków obsługiwanych do tej pory przez „wspólny bilet” (Warszawa Ursus, Warszawa Gołąbki, Warszawa Jeziorki i Warszawa Falenica) dołączą odcinki Warszawa Choszczówka i Warszawa Wola Grzybowska.

Wysokość dopłaty za bilet KM do Warszawskiej Karty Miejskiej spadnie od 1 listopada z 10 zł do 5 zł, a od nowego roku zostanie zniesiona. Efektem porozumienia jest również planowane na styczeń 2007 r. wprowadzenie biletu elektronicznego kodowanego na kartach mikroprocesorowych, który będzie kompatybilny z Warszawską Kartą Miejską. Na około 100 stacjach powstaną w tym celu specjalne punkty doładowań.

Jednocześnie ZTM oraz KM będą prowadziły rozmowy z przedstawicielami zainteresowanych gmin dotyczące ich udziału i współfinansowania projektu „wspólnego biletu” na obszarze całej aglomeracji warszawskiej w tzw. drugiej strefie. Zaproszenia zostały wysłane do 13 gmin, m.in.: do Pruszkowa, Piastowa, Wołomina, Piaseczna i Legionowa.
Źródło: Link do strony.

Co zrobiła nowa ekipa? Według dobrze poinformowanej osoby: "Jedyną zmianą, jaką wprowadziła ekipa HGW była zmiana systemu rozliczeń z kolejami. Trasy objęte tym przedsięwzięciem ustalono na długo przed przyjściem do Ratusza HGW".

Dużo więcej było ustalone przed przyjściem HGW do Ratusza i dlatego mówienie "wprowadziliśmy w ciągu kilku tygodni więcej niż PiS przez cztery lata kadencji" jest nadużyciem. Można dyskutować czy za LK nie zrobiono zbyt mało (historia biletu jest dosyć skomplikowana), ale na miejscu współpracowników Pani Prezydent wstrzymałbym się z propagandą sukcesu do wprowadzenia biletu aglomeracyjnego.

Jak wygląda sprawa z biletem aglomeracyjnym można przeczytać w Wspólny bilet aglomeracyjny? Nie w tym roku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.