18 wrz 2007

W odpowiedzi Panu Dyrektorowi. Czyli jeszcze o 72 000 zł.

Pan Dyrektor Jarosław Jóźwiak w piśmie, w którym przekazał mi informację o 72 000 zł, które wydano na zlecenia dla zewnętrznej kancelarii prawnej zasugerował:
Niezależnie od powyższego pragnę zauważyć, iż dla pełnego ustalenia kosztów, jakie w niniejszej sprawie zostały poniesione przez organy administracji publicznej, warto byłoby zwrócić się także do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, który - wedle posiadanej przez Urząd m.st. Warszawy wiedzy - również korzystał z usług kancelarii prawnej.
No to sprawdziłem. Na szczęście pracownicy Urzędu Wojewódzkiego nie potrzebowali ponad 2 miesięcy na ustalenie tych wydatków (podziękowania za szybką odpowiedź).

W związku ze sprawą wygaszenia mandatu wydano 7 800 zł. Większość czynności prawnych i tak jest wykonywanych przez prawników z Wydziału Prawnego.

Jeżeli zestawimy wydatki Ratusza (72 000 + 6 000) i Urzędu Wojewódzkiego to miasto ze wspólnej kasy wydało 10 razy więcej.

Dlatego aktualne pozostaje pytanie, dlaczego nie wykorzystano miejskich prawników?

Przecież Pani Prezydent mówiła w wywiadach o swojej pewności, co do przychylnego wyroku sądu. Czy Pani Profesor Prawa nie mogła wspomóc swoich pracowników w pisaniu skargi, skoro była pewna swoich racji? Zaoszczędzono by trochę pieniędzy.

9 komentarzy:

Jaform pisze...

Nie zapominajmy że jej "ekipa" jest dużo lepsza i dużo bardziej doświadczona niż "ekipa" np LK lub Marcinkiewicza...

Anonimowy pisze...

nie wiem czy dobrze zrobiłem ale materiał przekazałem Jackowi Kurskiemu i jeśli tylko wszystko się potwierdzi to na konferencji prasowej Jacek osobiście podziękuje stronie "byfetowa.pl" lepszej reklamy chyba nie trzeba?? ;)

pretm pisze...

Taaa :)

Jaform pisze...

Ouuu to niedługo widzę pojawi się cenzor od pani bufe.. (wróć!!) prezydentowej :). Albo zamkną stronę ze względu na wykroczenia przeciwko konstytucji xD. A może wymyślą coś innego??

Anonimowy pisze...

:D

Trybunał Kurde Konstytucyjny się zaraz Tobą zajmie, PRETM. :D

Świetna robota! Serdeczne pozdrowienia!

pretm pisze...

Co najwyżej prokurator, jak PO dojdzie do władzy :)

Ale wtedy będę organizował jakieś miasteczko na placu Bankowym i przywiążę się do bramy.

Anonimowy pisze...

Spoko wodza. Jestem przekonany, że znajdzie się więcej chętnych do przykucia się z Tobą tak samo mocno jak jestem przekonany, że warunek nie ma szans na spełnienie. ;)

Anonimowy pisze...

Przecież PO jest partią demokratyczną i akceptuje poglądy innych, zgodne ze swoimi, których nie ma...

Anonimowy pisze...

Przecież PO jest partią demokratyczną i akceptuje poglądy innych, zgodne ze swoimi, których nie ma...

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.