29 wrz 2007

Uwaga, wypowiedzi Pani Prezydent mogą nie być "przejawem jej własnej inicjatywy."

Trzech byłych działaczy warszawskiej PO złożyło w zeszłym roku akt oskarżenia przeciw Pani Prezydent i Donaldowi Tuskowi.

Chodziło między innymi o wypowiedź HGW, że działacze "wykorzystywali stanowiska publiczne do prywatnych celów".

W czwartek Sąd Rejonowy umorzył proces.
Sąd uzasadnił, że ani Tusk, ani Gronkiewicz-Waltz nie wykroczyli poza dozwolone granice wyrażania opinii, do wygłaszania których mieli prawo jako "komentatorzy decyzji władz Platformy Obywatelskiej". Podkreślił też, że "zawód polityka jest specyficzny - musi on mieć grubszą skórę niż przeciętny obywatel".
Źródło: Link do strony.

Najbardziej przypadło mi do gustu tłumaczenie mec. Zbigniewa Ćwiąkalskiego obrońcy HGW:
Według mec. Jacka Dubois, Tusk jako szef partii "ma obowiązek informacyjny", więc pytany przez dziennikarzy informował o powodach usunięcia z partii jej członków. - Miarkował swe wypowiedzi, nie padły żadne nazwiska ani wytyki. (...) Panowie będąc politykami powinni liczyć się z tym, że podlegają ocenie - zarówno wyborców, jak i swoich współpracowników - mówił o oskarżycielach.

Także broniący Gronkiewicz-Waltz mec. Ćwiąkalski podkreślał, że jej wypowiedzi "nie były przejawem własnej inicjatywy", lecz odpowiedziami na pytania. "Wiadomo, że w tamtym czasie w Platformie działo się źle" - dodał. Uważa on, że "oskarżyciele zidentyfikowali się sami" występując do sądu; gdyby nie to, nie dałoby się stwierdzić, że chodzi właśnie o nich.
Źródło: Link do strony.

Pani Prezydent czasami nie wie co mówi i teraz już wiem, że to nie jest jej wina. To wina dziennikarzy.

2 komentarze:

Aksta pisze...

Mam taki wytyk do pp mecenasów: Jak można nie przejawiać inicjatywy mówiąc coś samemu?

Anonimowy pisze...

Wypowiedzi Prezydenta Kaczyńskiego nie są jego inicjatywą, tylko premiera Kaczyńskiego.

Sławek

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.