7 wrz 2007

Uwaga Rzeszów, spadochroniarka z Warszawy gotowa do lądowania.

Październik 2007. Rzeszów. Prezentacja kandydatów Platformy Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych. Julia Pitera szósta od lewej strony:


Najpierw spekulowano, że Jan Rokita zostanie zesłany na listy wyborcze w Rzeszowie.

Teraz Julia Pitera na szybko sprawdza czy jacyś przodkowie nie zapodziali się w tamtych stronach, bo podobno Donald "Spadochroniarz z Gdańska" Tusk zamierza ją tam wysłać, gdyż nie jest w stanie znieść konkurencji na warszawskiej liście wyborczej.

Gdybym mieszkał w Rzeszowie to poważnie zastanowiłbym się przed oddaniem głosu na Platformę, skoro jej liderzy traktują to miasto jako miejsce zsyłki niewygodnych polityków.
Gwiazda stołecznej PO Julia Pitera prawdopodobnie nie wystartuje w nadchodzących wyborach z warszawskiej listy Platformy – dowiedział się „Wprost”.

Taki plan ma Donald Tusk, który obawia się, że posłanka może mu stanąć na drodze do zwycięstwa z pierwszym na liście PiS Jarosławem Kaczyńskim. Na Piterę w ostatnich wyborach głosowało prawie 40 tysięcy warszawiaków. Istnieje więc ryzyko, że mogłaby odebrać Tuskowi sporą liczbę głosów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że dla posłanki znajdzie się miejsce na liście w Rzeszowie. – Słyszałam o tym. No cóż… Piterowie pochodzą z Rzeszowa, ale jak się dowiedziałam, że mam stamtąd startować, to pobiegłam do Bogdana Zdrojewskiego, szefa klubu parlamentarnego i Ewy Kopacz, szefowej regionu mazowieckiego i spytałam czy to prawda. Zapewniali mnie, że nie – mówi nam Pitera.
Źródło: wprost.pl, link do artykułu.

Ja tam za Panią Poseł płakać nie będę, ale jak tak dalej pójdzie to lista Platformy będzie składać się z Tuska i kilkunastu jego klonów.

PS Dziękuję za link do artykułu.

4 komentarze:

Anonimowy pisze...

hhehehhehehe..........


to byłby REKORD POLSKI :)
gdyby taka wielka grupa złapała się w powietrzu ..............


:-)

Anonimowy pisze...

A to nic nowego. Grzechu Schetynesku choć jest z Wrocławia jest posłem z Legnicy i pewnie nadal będzie startował z tego okręgu.

Dlaczego Legnica? Bo we Wrocławiu nie jest lubiany za charakterek i przekręty że tak do delikatnie ujmę.

pretm pisze...

Byłem przekonany, że on zawsze z Wrocławia startuje. No proszę człowiek każdego dnia czegoś nowego się dowiaduje :)

Anonimowy pisze...

http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel5/329.htm
Grzegorz Schetyna
Staż parlamentarny: poseł III kadencji, poseł IV kadencji

Wybrany dnia: 25-09-2005
lista: Platforma Obywatelska
okręg wyborczy: 1 Legnica
liczba głosów: 14978

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.