9 wrz 2007

TVN24 już rozdzieliła wyborców w Warszawie.

W sobotę Małgorzata Telmińska w TVN24 (na podstawie anonimowych ekspertów) już określiła jakich wyborców będą miały poszczególne partie w Warszawie:

Wyborcy Platformy i Donalda Tuska to młodzi, wykształceni, klasa średnia, "młoda inteligencja" mieszkająca w zamkniętych osiedlach. Telmińska zapomniała dodać jeszcze "piękni i młodzi".

A wyborcy PiSu pochodzą generalnie z ubogich dzielnic. Wiadomo niedokształceni biedni ludzie, którzy nic nie są w stanie zrozumieć z tego, co tłumaczy TVN24 i głosują na tych co nie powinni. Reporterka zapomniała tylko dodać za Erykiem Mistewiczem, że PiS może liczyć głownie na "stały elektorat wśród ludzi starszych" i nic poza tym.

To wszystko po to, żeby nikt poza grupami wyznaczonymi dla PiSu nie śmiał myśleć o zagłosowaniu na kandydatów tej partii, bo inaczej zostanie zaliczony do tej "niedokształconej biedoty".

Na szczęście w odróżnieniu do redaktorów tej stacji mam lepsze zdanie o ludziach (21.10 każdy głos liczy się tak samo) i wierzę, że są w stanie podjąć sami decyzję odrzucając propagandę TVN24.


8 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Wyborcy Platformy i Donalda Tuska to młodzi, wykształceni, klasa średnia, "młoda inteligencja" mieszkająca w zamkniętych osiedlach.

Prawie się zgadza, tylko nie zamknięte osiedla, ale zamknięte ośrodki, zwane inaczej zakładami karnymi. Tam Donaldu Tusku tradycyjnie może liczyć na niemal 100% głosów.

Młoda inteligencja, czyli klasa średnia intelektualnie :)

pretm pisze...

Rzeczywistość jest tak, że faktycznie poparcie dla PO wśród grupy tak scharakteryzowanej (jak to zrobiła reporterka TVN24) jest duże i bardzo duże. Choć określenie "młoda inteligencja" jest co najmniej na wyrost.

Ale, żeby w drugim zdaniu uogólniać wyborców PiSu w ten sposób jest nie w porządku (lub choćby nierzetelne). Wystarczyłoby przeanalizować wyniki Jarosława Kaczyńskiego z wyborów 2005. JK w 14 na 18 dzielnic otrzymał ponad 20 % głosów, czyli nie da się przypisać jego wyborców do konkretnej dzielnicy.

somewhereineurope pisze...

SMG/KRC... znajomy kiedyś tam pracował, był ankieterem bodaj przez rok, miał niesamowitą zdolność wcielania się w myśli potencjalnych ankietowanych bez odpytywania ich, nic dziwnego, że potem takie głupoty wychodzą w sondażach. Z firmy wyleciał, kiedy sprawa wyszła na jaw, niemniej przez rok materiały do sondaży były :)

pretm pisze...

Czekam kiedy ktoś się wreszcie zabierze za porządny monitoring firm robiących sondaże.

Jaform pisze...

Próbuję z uporem maniaka dostać się na moderatora WP. Ale coś mi się nie udaje :). Mieszkam w ubogiej dzielnicy (Praga Północ), mam 4 pokojowe mieszkanie, w komputerze części za 2 tysiące, jedno koło do roweru ponad 300 złotych, mam wysokie IQ i nie jestem stary. Radia Maryja nie słucham, nie jestem byłym UBekiem (a poza tym za młody na UB). Głosuję na PiS. Dobranoc pani reporterce z TVN24. Upolitycznili już prognozę pogody?

Anonimowy pisze...

"Wyborcy Platformy i Donalda Tuska to młodzi, wykształceni, klasa średnia, "młoda inteligencja" mieszkająca w zamkniętych osiedlach."- jesli tak mialoby byc to Platformusy moga liczyc na poparcie ok. 3% iluz to w Wawie mieszka na zamknietych osiedlach, sa mlodzi i wykrztalceni?
Dobrze, ja jako stary 33-latek po plebejskich studiach na unwersytecie w Wiedniu- bede glosowal na Kaczynskich.
(Sorry jesli, komus sie wydaje, ze sie popisuje, chce tylko sfalsyfikowac te bzdury TVNu i PO)

Anonimowy pisze...

A "stara inteligencja", nienajgorzej wykształcona, i do tego mieszkająca w otwartych osiedlach na świat (np. w Szwecji) jest za PiS

Anonimowy pisze...

Zaczynam dostrzegac dlaczego wyborcy PO popieraja PO... Poprostu chcą sie dowartosciowac... PO jest takie cool i takie fajne bo wysmiewa innych... I tu musze przyznac ze Po dobrze rozkminiło tą zagrywkę... postanowiono przywdziac stroj tych Ynteligentow na ktorych trzea glosowac jak nie to jestes burak i idiota... To tylko tania zagrywka.. ale wielu zakompleksionych ludzi w to wierzy i to mnie przeraza !!!!

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.