18 wrz 2007

Tak się kupuje poparcie w kampanii wyborczej.

Patrzcie, i uczcie się, co się robi jak potrzeba głosów w wyborach:
"Metro" dowiedziało się, że niebawem Le Madame może wrócić. Radni LiD i Platformy nakłaniają prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz do przywrócenia lokalu przy Koźlej właścicielom dawnego klubu.

- Jeśli chcemy, żeby Warszawa była stolicą kultury, to ten klub musi znów działać - postuluje Bartosz Dominiak, radny LiD (pretm: radny startujący do Senatu, czego zapomniał dodać autor artykułu, przypadkiem zapewne), inicjator przedsięwzięcia i dodaje: - To, co wtedy zrobił PiS, było bezprawne. Musimy to naprawić.

Krystian Legierski, właściciel Le Madame: - Poprzednia ekipa rządząca nie chciała słyszeć o wznowieniu działalności. Teraz jest duża szansa.

Problem w tym, że lokal po klubie, mimo że jest pusty, należy od końca zeszłego roku do Europejskiego Instytutu Naukowego. Fundacja ma umowę aż na dziesięć lat. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że władze Warszawy mogą jednak wymówić fundacji lokal, jeśli nadal nic tam nie będzie się działo i wynająć go ponownie Le Madame.

Inny rozważany wariant: zaproponują Le Madame inne miejsce. Prezydent Gronkiewicz-Waltz ma o tym wkrótce rozmawiać z Krystianem Legierskim.
Źródło: Łukasz Antkiewicz, Reanimacja Le Madame, metro, link do strony.

Warto przy tej okazji przypomnieć, że eksmisja Le Madame była wykonaniem prawomocnego wyroku sądowego. Ale to był szczegół przykryty przez "walkę o wolność".

Z drugiej strony to ciekawe, że Pani Prezydent nie znalazła czasu, żeby spotkać się z mieszkańcami protestującymi przeciw spalarni w Czajce a znajduje czas w kampanii wyborczej, żeby biegać do Legierskiego.

17 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Haniebne to jest! bardzo Haniebne!!

Anonimowy pisze...

Ale czy Le Madame nie wyleciało za niepłacenie czynszu?

pretm pisze...

Dokładnie tak, czyli za niepłacenie czynszu co sąd przyklepał.

Ale to przecież nie ma znaczenia bo Stowarzyszenie uznało, że faktura zbiorcza, którą otrzymali jest za duża, a później był festiwal nienawiści w wydaniu lewicowo-gazetowyborczym.

Anonimowy pisze...

I co? I teraz Bufetowa im da kolejny lokal? I może jeszcze umorzy tamtą fakturę, przeprosi na kolanach za kłopot i zwróci koszty przeprowadzki? Czy każdy przedsiębiorca może liczyć na takie fory? Ja też chcę sobie założyć drogą knajpę w dobrym miejscu.

pretm pisze...

@kataryna
Aby zrozumieć absurd tej sytuacji należy zestawić ta informację z dwoma innymi:

Planowanymi podwyżkami (do 300%) dla przedsiębiorców na Starym i Nowym Mieście, Mariensztacie i Krakowskim Przedmieściu.

Sprzedaży terenu przy ulicy Dobrej na którym są 3 kluby i które mają się wynieść w przyszłym roku.

Równi i równiejsi. Tylko ci równiejsi prezentują określoną opcję polityczną, która aktualnie rządzi.

Anonimowy pisze...

Pewnie nieostra płciowo osobowość Hani - co sama przyznała, lubi takie odstępstwa od heterycznego świata.

Anonimowy pisze...

A tak przy okazji hojności Bufetowej, ciekawe jak się mają hospicja pod jej rządami. A może po kampanii już nie są tak ważne jak realizacja zobowiązań wobec koalicjantów z LiD.

pretm pisze...

Ostatni przypomniała mi się ta sprawa z hospicjami. Szukałem nawet jakiego zachowanego materiału z jej konferencji.

Ale po chwili refleksji pomyślałem, że zniżanie się do poziomu HGW, który wtedy zaprezentowała nie ma sensu.

Chyba.

Anonimowy pisze...

a wiesz może co ma się stać z tymi klubami na Dobrej?

pretm pisze...

"a wiesz może co ma się stać z tymi klubami na Dobrej?"

Wysłałem pytanie do jednego z klubów. Otrzymałem informację, że nic się nie zmieniło, teren ma być sprzedany a przeprowadzka w przyszłym roku.

Anonimowy pisze...

"Inny rozważany wariant: zaproponują Le Madame inne miejsce. Prezydent Gronkiewicz-Waltz ma o tym wkrótce rozmawiać z Krystianem Legierskim."

Ale o czym konkretnie ma HGW rozmawiać z tym jakimś Legejskim? Z ogólnie dostępnych informacji wynika, że Legejski nie chce płacić za lokal. Czy HGW chce mu coś dać "za darmo", czyli za nasze pieniądze? I będzie o tym rozmawiać w czasie swojej pracy, za który my płacimy?

Anonimowy pisze...

@ Pretm

"Ale po chwili refleksji pomyślałem, że zniżanie się do poziomu HGW, który wtedy zaprezentowała nie ma sensu."

Nie chodzi o zniżanie się. Nikt tak metodycznie, konkretnie i wnikliwie nie analizuje dzień po dniu działalności Bufetowej, ten blog to rewelacja i aż się prosi, żeby sprawdzić co Bufetowa zrobiła dla hospicjów, którymi tak się podpierała. Sama jestem ciekawa czy coś się zmieniło.

pretm pisze...

@kataryna

W takim razie moja propozycja jest następująca: Kiedy pojawi się nowy budżet zadam pytanie o planowane wydatki na hospicja w 2008 i porównanie ich do lat poprzednich. Poszukam też relacji z tamtej słynnej konferencji i odpowiedzi LK.

Dziękuję za dobre słowo o blogu.

Anonimowy pisze...

Wywiad z Bartoszem Dominiakiem z 2005
http://www.innastrona.pl/wywiady_dominiak.phtml

"Przy okazji, chcę podkreślić, że cieszą nas też sondaże przeprowadzane przez niektóre portale internetowe, w tym również na innestrona.pl, gdzie sierpniowe [2005r.] wyniki dawały nam poparcie prawie 40 proc. czytelników, [...] To cieszy i oznacza, że konsekwentne wspieranie przez SDPL środowiska mniejszości seksualnych jest doceniane."

I chyba wszystko jasne, prawda?

"ŁP: Co pan i pańskie ugrupowanie chcecie zaproponować naszym czytelnikom?

BD: Marek Borowski i Socjaldemokracja Polska gwarantują jedno: nie zostawimy słabszych i pokrzywdzonych samym sobie, będziemy przeciwdziałać wszystkim formom dyskryminacji. W Polsce każdy musi czuć się jak we własnym domu. Nie ma tutaj miejsca na lepszych i gorszych, na normalnych i nienormalnych, na swoich i cudzych."

Co można powiedzieć o dyskryminacji tych ludzi którzy regularnie płacą czynsz i mają tego pecha że nie są gejami? :)

Anonimowy pisze...

"Co można powiedzieć o dyskryminacji tych ludzi którzy regularnie płacą czynsz i mają tego pecha że nie są gejami? :)"

Można przestać płacić i zacząć udawać geja. A nuż spodoba ci się?

Tylko nie wiem czemu oni się nazywają "słabszymi i pokrzywdzonymi", widziałem na zdjęciach z parady w Berlinie tych napakowanych mięśniaków w skórach, z łańcuchami i ćwiekami, nie wyglądali na słabych ani na takich, co by się pozwolili skrzywdzić :)

Anonimowy pisze...

Warto zwrócić uwagę na osobę Bartosza D. W Reytanie miał ksywę "czerwona szmata" i należał do bardzo wąskiej w tej szkole grupy betonowych pro-aparatczyków. To taki drugi tober, tylko jeszcze bardziej czerwony.

Anonimowy pisze...

Działalność HGW - moje żądania:
-jak wygląda sprawa tzw mostu Krasińskiego? jeśli jest to związane z przebudowa ulicy Krasińskiego na odcinku Popiełuszki-pl.Wilsona i uruchomieniem tam linii tramwajowej, to merci.
- nałóż-że kobieto drakońskie kary na plucie gumą do żucia na chodnik i palenie na przystankach (a peta na chodnik) jak w Singapurze!
- polecam spacerem incognito ul.Modlińską,wieczorkiem na odcinku w okolicy wjazdu na Aluzyjną..i głęboko oddychac...a potem propozycja co zrobić z Czajką?!

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.