17 wrz 2007

Przedsiębiorcy z Traktu Królewskiego piszą do HGW.

"Stowarzyszenie Prywatnych Przedsiębiorców Warszawskiego Traktu Królewskiego" wystosowało do Pani Prezydent list otwarty w sprawie "drastycznego wzrostu opłat czynszowych" w lokalach na Starym i Nowym Mieście, Mariensztacie i Krakowskim Przedmieściu.

Stowarzyszenie przypomina też Pani Prezydent, co obiecywała w kampanii 2006.

Szczególnie w tej sprawie razi potencjalne podnoszenie czynszów przedsiębiorcom na Krakowskim Przedmieściu, które przez najbliższy rok będzie rozkopane.

Fragmenty listu:
Z wielką aprobatą i nadzieją przyjęliśmy program wyborczy Pani Prezydent oraz zapowiedzi w tej sprawie na spotkaniach przedwyborczych. Program ten uznaliśmy „za swój” czemu daliśmy wyraz karta wyborczą.

Nasi członkowie są masowo wzywani przez Zarząd Gospodarki Nieruchomościami dla dzielnicy Śródmieście na tzw. „negocjacje” nowych stawek czynszu pod groźbą wypowiedzenia umowy dzierżawy. Dzieje się to pomimo zapewnienia zastępcy Prezydenta m.st. Warszawy Pana Andrzeja Jakubiaka (w dniu 31 sierpnia 2007) w obecności zastępcy Burmistrza dzielnicy Śródmieście Pana Jerzego Majewskiego i Dyrektora ZGN Pani Małgorzaty Mazur, że zostanie powołane „Forum Doradcze Kupców i Przedsiębiorców” przy Urzędzie Miasta, które będzie miało wpływ na ustalanie stawek czynszu i warunków wykupu lokali użytkowych i innych problemów środowiska kupieckiego.

Wzywanie przez kierownictwo ZGN przedsiębiorców na „negocjacje” jest sprzeczne z ustaleniami podanymi wyżej i powoduje ogromne rozgoryczenie wśród przedsiębiorców oraz negatywną ocenę działań władz miasta. Narzucanie wysokich i niczym nie uzasadnionych stawek czynszowych (do 300%) nie ma nic wspólnego z przedwyborczą zapowiedzią Pani Prezydent, że czynsze mogą rosnąć w uzasadnionych przypadkach o 30 – 40 % w skali roku.

W związku z tym, że do chwili obecnej władze miasta nie określiły zasad czy kryteriów według których ustalana będzie wielkość opłat czynszowych prosimy o wstrzymanie wszelkich negocjacji czynszowych w dotychczasowej formie.

Spełniając obywatelski obowiązek, każdy z nas może swoją kartką wyborczą poprzeć działania, które pozwolą na rozwój małej i średniej przedsiębiorczości, a zaprotestować, kiedy wolność gospodarcza jest ograniczana bądź tłumiona.
Źródło: Link do strony.

Ponieważ wymieniono Panią Dyrektor Mazur to warto przypomnieć fragment z lutowej Rzeczpospolitej:
W ZGN w Śródmieściu już kilka tygodni temu przeprowadzono zmiany. Dotychczasowego dyrektora Krzysztofa Wojdaka (PiS) zwolniono pod zarzutem braku kompetencji, mimo że skończył administrację, ekonomię i pisze doktorat z polityki mieszkaniowej.

Na jego miejsce przyjęto związaną z lewicą Małgorzatę Mazur. Dopiero kilka miesięcy temu została inżynierem budownictwa i nie ma doświadczenia w kierowaniu przedsiębiorstwem z ponad 230-milionowym budżetem, 680 pracownikami i zarządzającym 22 tys. lokali.

5 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Ja nie mogę, oni uwierzyli w obiecanki Bufetowej? Jeśli tak, to jakoś wcale mi ich nie szkoda, za frajerską naiwność trzeba płacić, inaczej nigdy się nie oduczą głosować na lewiznę.

pretm pisze...

Oczywiście nie ma pewności, że gdyby rządził ktoś inny to nie byłoby żadnych podwyżek.

Ale to też nie do końca wina ludzi, że ktoś przychodzi i obiecuje nie mając odpowiedniego rozeznania.

Jaform pisze...

Puste obietnice bez pokrycia. Jedna rzecz która u HGW nonstop się nie zmienia :))

Anonimowy pisze...

Wychodzi na to, że bufetowa nie była zorientowana co dookoła się dzieje. Jak ona radziła sobie ze stołówką w Londynie?

pretm pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.