21 wrz 2007

Pani Prezydent nie zrozumiała.

Po raz kolejny Pani Prezydent nie zrozumiała pisma, które otrzymała i po chwili pobiegła do dziennikarzy na skargę. To jednak "porażające", że żaden z jej współpracowników nie zasugerował, aby się przez chwilę powstrzymała i zastanowiła, zanim zacznie wykrzykiwać o "zagrożeniu swobód demokratycznych".

Efekt? Kompromitująca konferencja, której fragment zaprezentowałem tutaj.

Urząd Wojewódzki na swoich stronach wykazał Pani Prezydent nieznajomość prawa a informację celnie zatytułowano "Ile wspólnego ze sobą mają koń z koniakiem i rum z rumakiem?"

Dłuższy fragment:
W środę 19 września odbyła się konferencja prasowa Prezydenta m. st. Warszawy, Pani Hanny Gronkiewicz - Waltz, na której odniosła się do pisma jakie skierował do niej Wojewoda Mazowiecki Jacek Sasin. Na skutek niewiedzy z zakresu ustawy o Ratownictwie Medycznym Pani Prezydent, nie będąc w stanie odróżnić pojęcia „zdarzenia masowego” i „imprezy masowej”, wprowadziła mieszkańców Warszawy w błąd. Stwierdziła, że Wojewoda Mazowiecki ogranicza swobody demokratyczne w sprawie zgromadzeń publicznych.

Ta niefortunna wypowiedź zasiała niepokój wśród przedstawicieli mediów, co zaskutkowało pojawieniem się w dzisiejszej prasie artykułu o zakazie Wojewody Mazowieckiego organizacji w Warszawie koncertu zespołu Lady Pank, Maratonu Warszawskiego i Marszu Różowych Wstążek.

Wszystkich mieszkańców Warszawy pragniemy uspokoić. Wojewoda Mazowiecki nigdy nie zamierzał wydawać zakazu organizowania jakichkolwiek imprez masowych na terenie Warszawy. W piśmie skierowanym do Pani Hanny Gronkiewicz – Waltz, jako podmiot zobowiązany do realizacji na terenie województwa mazowieckiego przepisów ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym, zwrócił się jedynie z prośbą o „dokonanie przeglądu sił i środków będących w dyspozycji Pani Prezydent na okoliczność wystąpienia zdarzenia masowego."

Pragniemy wyjaśnić, że pojęcie „zdarzenia masowego” nie jest tożsame z pojęciem „imprezy masowej”. Mylenie tych pojęć przypomina porównanie sytuacji radiacyjnej z audycją radiową. Portal internetowy „e-medyk.pl” precyzyjnie definiuje pojęcie „zdarzenia masowego”.

(pretm: tu można przeczytać dokładną definicję obu pojęć)

W związku z powyższym pragniemy poinformować, iż nieprawdą jest, że Wojewoda Mazowiecki Jacek Sasin swoimi działaniami próbuje ograniczać swobody demokratyczne mieszkańców Warszawy, w tym prawo do zgromadzeń publicznych. Wypowiedź Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz – Waltz wynika z nieznajomości ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
Źródło: Link do strony.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

dlaczego dziennikarze na tejże konferencji nie zapytali czy wie - pani prezydent - jaka jest różnica pomiędzy tymi pojęciami?

Jaform pisze...

dziko

Anonimowy pisze...

Ale jazda... :))) mnie sie podoba, już lubie tego Sasina :)))

Anonimowy pisze...

Niekompetencja albo mydlenie oczu.

Niezależnie od tego które z powyższych nie chciałbym testować tego w skali kraju.

Grtuluję doskonałej roboty, blog jest wzorcowy, pozdrawiam :)

z_doskoku

pretm pisze...

Dziennikarze nie mogli wiedzieć, że są dwa pojęcia, bo HGW nie pokazała im pisma Wojewody. To było na zasadzie "tu jest pismo w w którym Wojewoda chce ograniczać swobody".

Ale z ciekawości zobaczę czy po komunikacie Wojewody, któryś napisze, że HGW się pomyliła.

Anonimowy pisze...

Skąd twoje wiadomości że nie dostali ksero pisma? byłeś na konferencji?

pretm pisze...

"byłeś na konferencji?"

Pytanie brzmiało: "dlaczego dziennikarze na tejże konferencji nie zapytali"

Widziałem konferencję i HGW powiedziała: Tu mam pismo, które później państwo otrzymacie. I rozpoczęła swoje oskarżenia.

Dlatego w trakcie konferencji nie mieli możliwości zadać jej pytania o te dwa pojęcia.

A samo pismo jest już dostępne na stronach wojewody.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.