20 wrz 2007

Oszczędne gospodarowanie prawdą w dokumencie z dzisiejszej konferencji.

O dzisiejszej kontrofensywie Pani Prezydent i Platformy Obywatelskiej pojawi się oddzielna notka.

Jednak już po pobieżnym przekartkowaniu informacji prasowej (opublikowanej na stronach miasta) czytając o jednej ze spraw, która mnie interesowała znalazłem kłamstwo:
Zarzut PiSu:

(...) Hanna Gronkiewicz-Waltz w czasie kampanii wyborczej pod publikę jeździła do Brukseli wspierając tą inwestycję, jednocześnie obiecywała mieszkańcom (Białołęki), że ona nie powstanie".

Odpowiedź miasta:

(...) Wyjazdy Pani Prezydent do Brukseli w tej sprawie nie odbywały się w czasie kampanii, tylko w lutym br.
Pani Prezydent była w Brukseli w trakcie kampanii wyborczej 2006 i według jej własnej relacji głównym tematem była oczyszczalnia Czajka.

Gazeta Wyborcza, 27 września 2006:
Hanna Gronkiewicz-Waltz i Kazimierz Marcinkiewicz polecieli wczoraj do Brukseli. Główne tematy to oczyszczalnia Czajka, metro i kolejne dotacje z Unii dla stolicy.

W programie wizyty Hanny Gronkiewicz-Waltz znalazło się m.in. spotkanie z Danutą Hübner, komisarz ds. polityki regionalnej UE. Jacek Kozłowski, szef sztabu wyborczego kandydatki na prezydenta: - Pani poseł chce wyjaśnić pewne sprawy związane z finansowaniem warszawskich inwestycji.

Konkretnie chodziło o sprawdzenie, czy w ramach przyznanych już dotacji można jeszcze zmieniać projekt rozbudowy oczyszczalni ścieków Czajka i budowy spalarni w Białołęce. Pisaliśmy wielokrotnie o protestach przeciwników tej inwestycji - zwłaszcza spalarni. Hanna Gronkiewicz-Waltz w programie wyborczym ogłosiła, że trzeba poszukać miejsca dla nowej oczyszczalni, a zamiast spalarni myśleć o innych rozwiązaniach.

Po spotkaniu kandydatka na prezydenta relacjonowała "Gazecie": - Dofinansowanie zostało przyznane również na spalarnię. Zapewniano mnie, że inwestycja musi spełniać normy ochrony środowiska i że czas na przedstawienie projektu jest do lipca. Poprosiłam o wykaz spalarni, które finansuje Unia. Może trzeba będzie pojechać do takich miast z grupami, które protestują, i zobaczyć, jak to wygląda.
Źródło: Małgorzata Zubik, Wyborcza potyczka o Warszawę w Brukseli, Gazeta Wyborcza, link do strony.

Ta wizyta była istotna do ustalenia, czy Hanna Gronkiewicz Waltz świadomie wprowadzała w błąd mieszkańców obiecując im znalezienie innej lokalizacji dla spalarni.

Jeżeli znajdzie się więcej taki kwiatków to zapowiada się powtórka z nierzetelnego podsumowania pierwszych 100 dni HGW.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.