20 wrz 2007

Obietnica w sprawie kupców ze Stadionu X lecia nie została dotrzymana.

Kiedy w kampanii wyborczej Hanna Gronkiewicz Waltz potrzebowała głosów wybrała się do kupców ze Stadionu X lecia. Ogłosiła, że jako jedyny kandydat zainteresowała się ich problemami i obiecywała, że znajdzie im nową lokalizację.
Pytamy kandydatów: Co ze Stadionem Dziesięciolecia?

Hanna Gronkiewicz-Waltz (PO): - Właścicielem terenu jest Skarb Państwa. Rolą miasta jest zapewnienie kupcom alternatywnej lokalizacji atrakcyjnej dla nich i dla kupujących. Zajmiemy się tym problemem gdy zapadnie decyzja o likwidacji bazaru.
Źródło: Link do strony.

Pani Prezydent widziała już w połowie grudnia, że trzeba się zabrać za szukanie nowego miejsca dla kupców.
- W gestii miasta jest przedłożenie kupcom innych propozycji lokalizacji targowiska, o czym informował Panią Prezydent Hannę Gronkiewicz-Waltz Centralny Ośrodek Sportu w piśmie z dnia 13 grudnia 2006 r. Ministerstwo Sportu również angażuje się w tę sprawę - podkreślił Lipiec.
Źródło: Link do strony.

Teraz wiemy już o planach budowy Stadionu więcej. A jaką dzisiaj mamy sytuację z nową lokalizacją dla kupców według Pani Minister Jakubiak?
Dziennik: Jak układa się współpraca z władzami Warszawy?

Elżbieta Jakubiak: Jeśli chodzi o budowę Stadionu Narodowego, to po wejściu w życie nowej ustawy pozwolenia będzie wydawał wojewoda, a Skarb Państwa już jest właścicielem gruntu. Od miasta oczekuję współpracy przede wszystkim w sprawie targowiska.

Niestety, na razie przeniesieniem kupców musi zajmować się ministerstwo. Rozmawiałam o tym z panią prezydent Gronkiewicz-Waltz, prosiłam o wykaz wolnych miejsc na istniejących targowiskach. Do dzisiaj go nie uzyskałam, a myślę, że około 1000 miejsc dałoby się wygospodarować i część kupców już dzisiaj mogłaby się przenieść.
Źródło: Jakubiak: Euro 2012 będzie sukcesem Polski, dziennik.pl, link do strony.

Zbliżają się nowe wybory. Pani Prezydent znowu szuka nowej lokalizacji. Tylko już nie dla kupców ze Stadionu X lecia, którzy na nią nie zagłosują.

Teraz szuka nowej lokalizacji dla klubu Le Madame, bo wśród lewicowych elit zostało jeszcze trochę głosów do wyrywania.

Wszystko aby Spadochroniarz z Gdańska był zadowolony.

Co do innych obietnic to jeszcze raz mój wczorajszy klip:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.