28 wrz 2007

Miękka władza to i takie efekty.

Miesiąc temu w notce Pani Prezydent, czas powiedzieć stop napisałem:
Urzędnicy z Ratusza zgodzili się (jak co miesiąc), aby w piątek ulicami zakorkowanego miasta przejechała Warszawska Masa Krytyczna.

Czas, żeby urzędnicy i Pani Prezydent przestali zachowywać się jak automatyczne sekretarki stowarzyszenia Zielone Mazowsze i negocjowali trasy przejazdów i ich termin w trakcie uciążliwych remontów.

Czy komuś spadnie korona z głowy, jeżeli np. przesunie przejazd z piątkowego popołudnia na sobotę?
W sierpniu urzędnicy nic nie zrobili. W tym miesiącu, ktoś jednak się zastanowił i poproszono organizatorów o zmianę godziny startu z 18 na 19 uzasadniając to chęcią zmniejszenia utrudnień dla kierowców. Co na to organizatorzy? Nie, żadnych zmian, bo za późno. I mają zamiar przejechać nawet bez pozwolenia (za Dziennikiem).

Co na ten szantaż władza?
Inżynier Ruchu m.st. Warszawy na wniosek Stowarzyszenia Zielone Mazowsze wydał zezwolenie przejazdu Masy Krytycznej ulicami stolicy w godzinach 18.30 - 21.00.

Przejazd odbędzie się ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Aleje Jerozolimskie, Jana Pawła II, Stawki, Andersa, Mickiewicza, Krasińskiego, Broniewskiego, Reymonta, Powstańców Śląskich, Wrocławska, Dywizjonu 303, Obozowa, Deotymy, Elekcyjna, Wolska, aleja Solidarności, Marszałkowska, plac Konstytucji, Waryńskiego, rondo Jazdy Polskiej, Waryńskiego, pl. Konstytucji, Piękna, Al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście (pomnik Kopernika).
Jaka jest zmiana jakościowa i przesunięcie o godzinę czy 30 minut? Ja takiej różnicy nie widzę.

Taka jest cena za miękką władzę Pani Prezydent, która nie chce zaszkodzić nikomu.

9 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Rozumiem, że wolałbyś zdecydowane stanowisko pani prezydent. Najlepiej tak zdecydowane jak Kaczyńskiego, które kosztowało przegraną w Strasburgu?

pretm pisze...

Ale dlaczego miasto ma się zgadzać bezkrytycznie na każde żądanie Stowarzyszenia?
Jeżeli dobrze pamiętam to miesiąc w miesiąc od kilku lat nikt nie robił problemów.

Nie chodzi o walkę z prawem do zgromadzeń, ale urzędnicy mogliby spróbować dogadać się z organizatorami: Mamy sytuację krytyczną z korkami, czy nie możecie zrobić tego w sobotę?

Po co do tego Strasburg angażować.

Anonimowy pisze...

W tej chwili w Warszawie są takie korki, że masa krytyczna powinna odbywać się w sobotę lub w niedzielę. Tylko tyle.

Jaform pisze...

była prośba o przesunięcie na 19. prośba została spełniona. o 18:30 tak lało że nikt nic nie widział. opóźnienie większe niż zwykle. zawsze się mówi że masa jest od 18 ale zaczyna się koło 18:30. dzisiaj jeszcze większe opóźnienie...

pretm pisze...

O 19 wystartowała? U mnie na Jana Pawła już o 19.15 była.

Jaform pisze...

na pewno później niż o 18:45 ruszyli. niestety moja komórka i zarazem jedyny zegarek poległa po paru minutach ulewnego deszczu... co nie zmienia faktu że było opóźnienie względem względem zwykłego opóźnienia. a generalnie to mokro i fajnie :)

Anonimowy pisze...

W piątek powinien być zakaz takich imprez.

Jaform pisze...

http://wiadomosci.wp.pl/kat,8171,statp,d2lhZG9tb3NjaURuaWE%3D,wid,9250867,wiadomosc.html

Sławek pisze...

Nie wiem o co chodzi, za Lecha też jeździli i jakoś nie było z tego robione wielkie halo.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.