14 wrz 2007

Kolejny element scenariusza Euro 2012 bez Stadionu Narodowego.

Przepowiadany przeze mnie czarny scenariusz Euro 2012 bez Stadionu Narodowego (Platforma wchodzi do Ministerstwa Sportu po wygranych wyborach -> rezygnuje z budowy Stadionu Narodowego i ogłasza "wszystko wina PiSu" -> przeniesienie do innego miasta np. Gdańska meczu otwarcia i półfinałów -> rozegranie kilku meczy grupowych na stadionie Legii) został uzupełniony dzięki Hannie Gronkiewicz Waltz o dodatkowy element.

Pani Prezydent w wywiadzie dla TVN24 zasugerowała rządowi, że jeżeli chce wybierać inną lokalizację dla Stadionu Narodowego (nierealne na tym etapie i nie ma takich planów) to niech teren, na którym jest teraz Stadion X lecia zostanie sprzedany.

No to już wiemy, co się stanie z terenem, kiedy zrezygnuje się ze Stadionu Narodowego. Biurowce, zamknięte osiedle, centrum handlowe?

Tylko, że Narodowe Centrum Sportu to nie tylko Stadion, ale też hala sportowa, basen olimpijski, centrum konferencyjne.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Jak widać po wiadomościach HGW ma średnio do gadania w sprawach stadionu trochę opornie to idze ale są już jakieś decyzje.

Anonimowy pisze...

Układ warszawski ma już kupca na teren?

pretm pisze...

Trudno powiedzieć co na dzisiaj jest układem warszawskim, ale chętni na taki teren na pewno by się znaleźli.

Oczywiście taki scenariusz byłby korzystny dla kasy miasta (państwowej też bo nie wydaje na stadion), ale czy dla ludzi też? W końcu miały być też pieniądze na rewitalizacje Pragi.

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.