15 wrz 2007

Jest już warszawska lista wyborcza Platformy.

Pierwszą dziesiątkę prezentuje Gazeta Wyborcza:
- Władze krajowe przyjęły nasze propozycje, nie było żadnych kontrowersji - mówi Małgorzata Kidawa-Błońska, szefowa stołecznej Platformy, która jest tuż za liderem listy Donaldem Tuskiem. - Cieszę się, bo zaczynamy tworzyć zgrany team.

W Warszawie Platforma Obywatelska liczy nawet na dziesięć mandatów. Czołowe miejsca zajmują dotychczasowi posłowie. Trzeci jest Andrzej Halicki, za nim Joanna Fabisiak, Jolanta Hibner, Andrzej Czuma i Tomasz Kucharski, radny sejmiku, Olgierd Dziekoński, były wiceprezydent Warszawy, Krzysztof Madej, ursynowski radny, i Roman Kosecki.
Źródło: iwo, Platforma się ułożyła, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Spoglądam na swoją dziesiątkę wytypowaną w połowie sierpnia w notce Zabawy w przewidywanie list wyborczych w Warszawie. Najpierw Platforma.

Trafiłem (choć nie było aż tak trudno): Małgorzata Kidawa-Błońska, Andrzej Halicki, Joanna Fabisiak, Andrzej Czuma, Roman Kosecki. Poprawnie wytypowałem też, że będzie trzech samorządowców (jeżeli byłego wiceprezydenta Warszawy można do nich zaliczyć), ale obstawiałem innych kandydatów.

Czyli żadnych wyrazistych postaci, idealne tło dla Donalda Tuska. No i oznacza to, że Julia Pitera startuje w Płocku (no chyba, że uciekła na dalsze pozycje, ale to raczej niemożliwe).

Jak dla mnie jest to prestiżowa porażka Pani Poseł.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.