10 wrz 2007

Jak zostałem zaliczony do sekty, czyli Borowski o wyborcach PiSu w Warszawie.

Kolejny "autorytet" kontynuuje (TVN24 zaczęła w sobotę) obrażanie wyborców PiSu w Warszawie.

Wszystko przez sondaż PBS-DGA na zlecenie Gazety Wyborczej w którym poparcie dla PO wynosi 43 %, dla PiSu 30% a dla LiDu 19 %.

No i Marek Borowski powiedział tak:
O poparciu dla PiS Borowski mówi: - Elektorat Kaczyńskich twardnieje, robi się z niego sekta. Do wyborców PiS nie docierają racjonalne argumenty. Krytykę przyjmują jako kłamliwą, albo tłumaczą "jeśli Kaczyński tak zrobił, to widać miał powody".
Źródło: Iwona Szpala, Jan Fusiecki, pap, Stolica wybiera: PO - 43 proc., PiS - 30, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Jeszcze jeden komentarz, który powinien otrzymać nagrodę w kategorii "największy idiotyzm kampanii w Warszawie":
W bojowym nastroju jest poseł Krzysztof Bosak, choć LPR zdobywa w Warszawie poniżej 0,5 proc. Przekonuje, że jego partia jeszcze nie ogłosiła, z kim planuje mariaż wyborczy, i elektorat Ligi czeka na znak. - A jeśli pytanie o preferencje było zadawane telefonicznie, to ludzie boją się wyjawić, że poprą inną partię niż PiS. Ze względu na możliwe podsłuchy - dodaje.
Brak słów.

Wracając do samego sondażu. Wyniki podobne do tych z wyborów 2006 do Rady Warszawy (PO miała wtedy 40 %, PiS 29.5% a LiD 18 %), ale należy pamiętać, że sondaż przeprowadzono tylko w jeden dzień (sobotę).

W połowie sierpnia Gazeta opisywała sondaż, który miał być podobno zamówiony przez PiS i wskazywał następujące poparcie: PO 49%, PiS 30%, LiD 17%.

Pisałem wtedy: "Na mój gust PO może być przeszacowana i ma realne poparcie w granicach 40 % - 42 %." I to raczej należy uznać za pozycje wyjściowe na starcie kampanii.

PS Jakby ktoś chciał przekonać się jak jeszcze można obrazić kogoś tylko za to, że powiedział PBS-DGA, że ma zamiar głosować na PiS to poniżej kilka przykładów z komentarzy na forum gazeta.pl (pod artykułem o sondażu):
No, ale ze 30% kiepsko wykształconych, nierobów na garnuszku opieki społecznej i sfrustrowanych nieudaczników to nawet w Warszawie się znajdzie, więc czemu tu się dziwić? W końcu nie każdy warszawiak to wykształciuch, trochę ciemnego ludu też się tam gnieździ.

Przeważnie sa to pracownicy spółek skarbu państwa i zrobia wszystko by udowodnic ze sa najlepsi i najbardziej potrzebni, a tak naprawde łaczy ich jedno, mentalnośc prl-owska i strach przed zmianami.

wyglada na to, ze sie durnieje na starosc. nie chce byc stary! zastanawiajace jest dlaczego partie takie jak PiS czy SLD maja w sondazach mniejsze poparcie niz w rzeczywistosci. widocznie ci ludzie wstydza sie swoich wyborow. wiedza, ze zle robia, a momo to robia!

Diagnoza jest prosta: dopoki nie wymra dzisiejsi emeryci, Polska bedzie wlec sie
w ogonie Europy i calego cywilizowanego swiata.

Wykształciuchy mają w d.. PiSlamowskich fanatyków w moherowych turbanach! PiSdy WON!
Fajnie jest.

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

fajne te komentarze,takie dadaistyczne nico i przez to straszne, odkrywajace pustke czesci ciala zwanego glowa.

Jaform pisze...

Niech mi ktoś lepiej jakie "racjonalne" argumenty przedstawiła opozycja przeciwko premierowi? Podsłuchy? Parę wybryków Ziobry? Ja nie rozumiem o co im chodzi, wszystkie argumenty przeciwko premierowi o jakich słyszałem były tak naciągane że wręcz przeciągane. Kto w to wierzy w ogóle?!

pretm pisze...

Przestałem śledzić ten wątek po przeczytaniu:

"dopoki nie wymra dzisiejsi emeryci, Polska bedzie wlec sie w ogonie Europy"

Anonimowy pisze...

Widok gotujących się komuchów, zirytowanych faktem, że mimo ponad dwuletniej zmasowanej nagonki przy wybitnym wsparciu WSIowych mediów i koncernu Adama M. notowania PiSu wciąż są na niezmienionym poziomie i trzymają się mocno - bezcenny:)

Jaform pisze...

Są rzeczy bezcenne, za wszystkie inne zapłacisz z komuszych pieniążków...

Anonimowy pisze...

Jak Krzysztof Bosak albo Sandra Lewandowska wywiną orła w "Tańcu z gwiazdami" to pewnie też będzie wina PiSu :)))

Na pewno gdzieś tam za kulisami czai się Kurski żeby podłożyć ww. skórkę banana. Nie wierzycie? to się przekonacie a jak nie znajdziecie Kurskiego to dlatego że się tak świetnie zakamuflował. >:)

Z ciekawości - w jakiej kategorii medialnej pan Bosak jest "gwiazdą"? Może w tym, że portal gejowo.pl uznał go za najseksowniejszego Wszechpolaka? >:)

Anonimowy pisze...

A ja nieśmiało liczę na te 19%.Pewnie niemałą część z tych procencików zgarną chłopaki z MW ze swojego LiD-u a poza W-wą może być jeszcze zabawniej.Warto kibicować temu pomysłowi(LiD-owi Wszechpolaków) ponieważ każdy procencik urwany Kwachowi liczy się podwójnie.I W-wa być może będzie miała o jednego komucha-posła mniej?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.