6 wrz 2007

Jak oni się "pięknie różnią" w tym LiDzie.

Jedna wiadomość papowska w temacie warszawskich list wyborczych LiDu a tyle radości:
W LiD (SLD, SdPl, Partia Demokratyczna, UP) trwa ustalanie list wyborczych. Nieoficjalnie wiadomo, że ich układanie nie odbywa się bez tarć. Najwięcej problemów jest z pierwszym miejscem w okręgu warszawskim, gdzie trwa spór między SLD a SdPl.

O "jedynkę" walczy Kalisz z liderem SdPl Markiem Borowskim. PAP dowiedziała się od jednego z pragnących zachować anonimowość polityków SLD, że Borowski ma poparcie szefa Sojuszu Wojciecha Olejniczaka oraz b. prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

"Uważamy, że pierwsze miejsce na liście kandydatów do Sejmu z ramienia LiD w Warszawie powinien zająć przedstawiciel SLD. Odpowiednim liderem (...) jest Ryszard Kalisz, który zasłużył się w walce o demokrację i ideały lewicowe, składając m.in. w imieniu SLD wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie lustracji, czym zyskał znaczące poparcie społeczne" - napisano w uchwale, przyjętej przez warszawskich polityków SLD przez aklamację.

Z kolei jeden z czołowych polityków SLD argumentował w ten sposób: "zasług Kalisza, zwłaszcza w sprawie ustawy lustracyjnej nikt nie jest w stanie zakwestionować, tymczasem Borowski w ostatnich 3 latach przegrał wszystko - wybory parlamentarne, prezydenckie oraz o fotel prezydenta Warszawy".
Źródło: Link do strony.

"Wielki przegrany postkomunista" kontra "postkomunista, który zasłużył się w walce o demokrację". Zabawa gwarantowana :)

3 komentarze:

Jaform pisze...

Julcia Pieterka czy jak to się tam pisze, ta z Pietruszkowych Odpadów wystartuje z rzeszowa. Tusk się boi o własne głosy :P... Oni w tej platformie to mają nachrzanione ostro. Ale teraz widać jaka przyszłość nas czeka. Proponuję uciekać ;]. Ile SLD będzie miało %? Tzn te LiDy itp? W okolicach 12? Mniej czy więcej?

Anonimowy pisze...

He he.Ja się zastanawiam ile mandatów zgarną Wszechpolacy jak zarejestrowali partię "Lewica i Demokraci".To jest dopiero numer!!!(powtórka z emerytami z przedostatnich wyborów).He he ciekawe ile wyrwą głosów w Warszawie?

pretm pisze...

Chłopcy z MW sprytnie zagrali to im trzeba oddać.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.