22 wrz 2007

Fakt: 1 mln zł na nowe samochody dla Ratusza.

Dzisiejszy Fakt (po kliknięciu artykuł pojawi się w dużym rozmiarze):Zdaję sobie sprawę z tego, że przychylni Pani Prezydent będą tłumaczyć: Chevrolety? A co to za samochody. Milion? A przecież mogła wydać dwa lub trzy miliony. Tylko milion na tyle samochodów? To przecież są oszczędności. A Kaczyński i tak jest najgorszy.

Nikt urzędnikom nie każe jeździć komunikacją miejską (ani wozić nią gości), ale proszę tylko pamiętać, że to Platforma opowiadała jak to władza ma się wyzbywać przywilejów i jeździć taksówkami.

Kilka zdjęć ze strony Chevroleta:


16 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Pytanie techniczne. Jak można wrzucić nagranie na DVD na YouTube?

pretm pisze...

Nie robiłem tego wcześniej (tzn. z dvd na dysk a później na youtube po przejściu np. movie makera), ale program, którego używam do konwersji plików podobno to umie.

Zaraz przetestuje i ewentualnie podeśle link do programu. Czy możesz mi przesłać maila od siebie bo jakoś nie mogę znaleźć? Adres jest po prawej stronie.

Jaform pisze...

O taaaak przypomniałem sobie jakąś mini aferę sprzed jakiegoś dłuższego czasu (jeszcze nie znałem bufetowa.pl). 2 limuzyny dla urzędników za jakieś tam gigantyczne sumy(300 tysięcy?) a POpaprańce na forum pisali np: to nie limuzyny, to zwykłe samochody, limuzyny zaczynają się od 200tysięcy... Albo różne obliczenia jak to niby podatnicy wyjdą na tym do przodu po paru latach bo auto mniej pali itp itd zanieczyszczenie środowiska... Żal generalnie. Pretm powiedz mi: jakiej wersji Movie Makera używasz?

pretm pisze...

Nie słyszałem o tych limuzynach przyznam szczerze.

PS Tą standardową wchodzącą w skład XP 2.1 Wiem, że to proste narzędzie, ale mi na razie wystarczy.

Anonimowy pisze...

ejże przy całym popraciu dla tej strony, nie cytujcie faktu... chevrolet to limuzyna luksus to szyberdach i głośniki w samochpoparciu ludzie.. . przecież to jest śmieszne, to jest gazeta dla sfrustrowanych nerwusów którzy nie mają się chyba czym denerwować więc wkurzają się wydumaną rozrzutnością na gówniane koreańskie samochody

pretm pisze...

Sorry, ale jeżeli ktoś uprawia demagogię o przywilejach władzy, a później robi to co wszyscy to niech ma do siebie pretensję.

A że to jest Fakt to mnie mniej martwi.

Anonimowy pisze...

27 września to Dzień Podziemnego Państwa Polskiego. Zawsze było tak, że gospodarzami tego święta, byli ci, ktorzy mają do tego prawo. Żołnierze Polski Podziemnej. Kombatanci.
I to oni decydowali o przebiegu święta, jak też o tym, kogo chcą zaprosić do patronatu. Zawsze brali więc tych, ktorzy są im bliscy, którzy działają i walczą o ocalenie pamięci.
Co zrobiła Bufetowa w tym roku?
Otóż.....rozesłała zaproszenia na uroczystości wpisując....tam siebie jako patrona.
Głupia sytuacja, bo nikt nie chce awantury, ale jest to niespotykane dotąd zjawisko.
Dla mnie chamstwo wyjątkowe.

pretm pisze...

"tam siebie jako patrona"

Nie znam tej konkretnej sprawy, ale jest chyba nowy zwyczaj od początku kadencji, że zamiast "Prezydent m.st Warszawy" pojawia się "Hanna Gronkiewicz Waltz".

Choćby na wieńcach przy okazji obchodów Powstania Warszawskiego.

Anonimowy pisze...

To inna sprawa, że wpisuje swoje imię i nazwisko. Ale w tej konkretnej sprawie ona objęła patronatem te uroczystości. Ubiegła wszystkich rozsyłając zaproszenia wpisując siebie i organizatorów. A może oni chcieli też kogoś jeszcze poprosić o patronat?
I co oni mają teraz zrobić? Kłócić się przecież nie będą.
Tupet rodem z bufetu.

Jaform pisze...

kolejna afera spod znaku bufetowej...

Anonimowy pisze...

o kurcze az po 60tys na auto dali. na dodatek dobrze wyposazone, bo i klimatyzacja i gps. tylko pogratulowac urzednikom ratusza - przyklad gospodarnosci - tanio i dobrze. nie to co kaczy, ostatnio 10 aut po sredniej cenie 500tys kupil.

pretm pisze...

@tomasz

Zgodnie z przewidywaniami udało ci się użyć wszystkich argumentów jakich można było się spodziewać po zwolennikach HGW. W końcu każde działania można uzasadnić na jej korzyść i przy okazji przypieprzyć LK.

Tylko zabrakło odniesienia do tego czy jest to wydatek pierwszej potrzeby i jak ma się to do zapowiedzi PO o ograniczeniu przywilejów władzy.

Anonimowy pisze...

pretm, choc glosowalem na HGW, bardzo sie ciesze ze jest taka strona jak Twoja, i sa ludzie ktorzy patrza wladzy na rece i pokazuja co jest nie tak. nie mam zaufania do zadnego z politykow. stad uwazam ze my wyborcy musimy bardzo dokladnie monitorowac poczynania ratusza. twoja strona swietnie spelnia ta funkcje. ale krytyką w stylu gazety Fakt - kupili auta za 1 mln, a maja przeciez Vectry, Lanosy i Leganzy - szkoda zanizac poziom strony. kwota wydana na 16 aut wydaje mi się nie tylko w moim odczuciu - nie należy do bardzo wygórowanych. kupione auta sa dobre i warte tych pieniedzy. strona ma potencjal zeby trafiac do wszystkich wyborcow, a nie tylko wyborcow PIS. tymaczasem przez dużo tendencyjnych newsów traci na obiektywnosci.

pretm pisze...

Napisałem tak: "Nikt urzędnikom nie każe jeździć komunikacją miejską". Historia przywołana jest dlatego, że to Platforma najczęściej jest pierwsza do krytyki np. kupowania samochodów służbowych. Czy w opisywanej historii z kontrolą wydatków na produkty spożywcze.

I to przez taką demagogię zapoczątkowaną dawno temu i typową dla tabloidów nie można kupić np. nowych samolotów, bo każdy boi się reakcji wyborców i polityków, którzy będą to wykorzystywać. Choć każdy boi się latać.

A że historia pojawia się na BW? Jak tabloidy będą pisać o HGW tak jak np. o jeżdżeniu służbowym samochodem na prywatne imprezy to wtedy będę o tym pisał.

Unknown pisze...

A czy artykułem pierwszej potrzeby było zapłacenie 2 min złotych, by przez całą dobę trwały prace przy przebudowie (a nie budowie, jak kolega napisal) Ronda Starzyńskiego, tak by Marcinkiewicz tuż przed wyborami mógł przeciąć wstęgę choć na jednej nitce? To jest imho świństwo, a nie samochody.

pretm pisze...

"A czy artykułem pierwszej potrzeby było zapłacenie 2 min złotych, by przez całą dobę trwały prace przy przebudowie (a nie budowie, jak kolega napisal) Ronda Starzyńskiego, tak by Marcinkiewicz tuż przed wyborami mógł przeciąć wstęgę choć na jednej nitce? To jest imho świństwo, a nie samochody."

Po pierwsza: Z tego co pamiętam to tych estakad wcześniej nie było i należało je wybudować.

Po drugie: Dokonano analizy opłacalności wydania tych 2 milionów. Kierowcy dzięki temu, że mogli przejechać szybciej nową estakadą (czyli przed sierpniowym terminem) zaoszczędzili więcej (np. stanie w korku, benzyna) niż pieniądze wydane na przyspieszenie prac.

Czy na tym polega świństwo?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.