12 wrz 2007

Burmistrzowie z Platformy w drodze do Sejmu?

No i kampania wyborcza zeszła na poziom dzielnic.
Jacek Duchnowski, burmistrz Wawra, Tomasz Kucharski, rządzący na Pradze-Południe, i Jerzy Majewski, zastępca burmistrza Śródmieścia, planują kandydować do Sejmu z list PO.

Kwestia startu w wyborach osób, które dziś są wysokimi urzędnikami w stolicy, budzi wątpliwości w Platformie.

– To jest oczywiście sprawa do przemyślenia. Ale uważam, że odejście urzędników z samorządu do Sejmu destabilizowałoby pracę miasta – mówił nam kilka dni temu Andrzej Halicki, poseł PO i wiceprzewodniczący struktur tej partii w Warszawie.

– Poseł Halicki ma swoje przemyślenia. Zgoda. Ale w partii panuje demokracja i to zgodnie z jej zasadami zostanie rozstrzygnięta kwestia, kto ma być na liście wyborczej – mówi Jacek Duchnowski, burmistrz Wawra.

Według naszych informacji, Ratusz niezbyt przychylnie patrzy na sejmowe zakusy urzędników. Możliwe, że postawi ultimatum: jeśli ktoś chce kandydować, musi zrezygnować z bycia burmistrzem już na początku kampanii wyborczej. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy i zarazem wiceszefowa PO, mogłaby zablokować start w wyborach osobom, które do tej zasady nie chciałyby się dostosować.
Źródło: Link do strony.

A kogo może obchodzić w warszawskiej Platformie, co ma do powiedzenia Ratusz, skoro jeden z wiceprezydentów jest już na liście potencjalnych ministrów? Burmistrzowie będą chcieli startować i zgodzą się być tłem dla Tuska to wystartują.

Już nawet nie chcę pytać, kiedy znajdą czas na kampanię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.