11 sie 2007

Zabawy w przewidywanie list wyborczych w Warszawie. Najpierw Platforma.

Ponieważ zbliżają się wybory do Sejmu (nareszcie) a warszawski samorząd na pewno weźmie w nich udział (choćby przez fakt przedstawiania Warszawy jako poligonu doświadczalnego stylu rządzenia Platformy, który miałby być zastosowany w całej Polsce) to tematy kampanijne na pewno pojawią się na BW.

Jakiś czas temu po doniesieniach prasowych, że listy wyborcze są już gotowe przygotowałem dla zabawy własne przewidywania, kto może znaleźć się na listach wyborczych w okręgu Warszawa I. Najpierw Platforma.

Z warszawskiej listy PO (Warszawa I) do Sejmu dostali się (duże litery po kopiowaniu ze strony PKW): GRONKIEWICZ - WALTZ Hanna Beata, ŚPIEWAK Paweł, FABISIAK Joanna, WOJCIECHOWICZ Jacek, KOSECKI Roman Jacek, KIDAWA - BŁOŃSKA Małgorzata Maria, HIBNER Jolanta, PITERA Julia Teresa.

Jak mogłaby wyglądać pierwsza dziesiątka na liście w przyspieszonych wyborach? Nie jestem ekspertem od rozkładu sił w PO, ale moim zdaniem możemy oczekiwać czegoś w tym stylu:

KOMOROWSKI Bronisław Maria. Muszą kimś zastąpić HGW i Bronisław Komorowski (jest posłem z okręgu Warszawa II) jako jeden z kandydatów do stanowiska premiera wydaje się być naturalną jedynką. Jednak biorąc pod uwagę, że ostatni kandydat PO na premiera też miał na drugie Maria to źle wróży Panu Posłowi w staraniach o to stanowisko :)

PITERA Julia. Ewentualnie na pierwszym miejscu, jeżeli Komorowski zostanie w Warszawa II. Wiadomo kandydatka do stanowiska ministra sprawiedliwości. Niestety. Poprzednio ostatnie miejsce na liście, ale i tak drugi najlepszy wynik po HGW.

HALICKI Andrzej. Poseł dopiero od stycznia 2007. Ale jako jeden z głównych rozgrywających w Warszawie i za zasługi w pacyfikowaniu HGW powinien utrzymać 5 miejsce na liście.

KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria. Kolejna Maria bo Komorowskim w zestawie. Poprzednio poza pierwszą dziesiątką. Grupa „halickich”.

FABISIAK Joanna. Tylko czy znajomość i bliskie kontakty z HGW jej nie zaszkodzą? Poprzednio na 4 miejscu.

KOSECKI Roman. Poprzednio na miejscu 10. Mogą mu zaszkodzić te wypowiedzi dla Dziennika, że może być ministrem sportu w każdym rządzie. Ale i tak wydaje się być jednym z kandydatów na to stanowisko w rządzie PO.

CZUMA Andrzej. Od 1986 roku na emigracji w Chicago (USA), do Sejmu wszedł na miejsce zwolnione przez HGW. Za każdym razem jak widziałem go w mediach po tym jak został posłem wydawał się człowiekiem wyważonym i rozsądnym. Pewnie dlatego, że mieszka z daleka od Polski i chyba ma mało wspólnego z PO. Poprzednio na 8 miejscu.

I trzy miejsca zostawiłbym dla warszawskich samorządowców (np. Julia Pitera była radną Rady Warszawy, kiedy startowała, więc chyba nie ma przeciwwskazań). Obstawiam, że będą to: Paweł Czekalski, Paweł Lech i Ewa Malinowska Grupińska (najmniej prawdopodobne bo jest przewodniczącą Rady Warszawy). Ewentualnie znany wszystkim Krzysztof Miszewski (230 głosów w wyborach 2005 i 33 miejsce na liście) w nagrodę za "Głosuj bez meldunku", "Wolną Warszawę" i zbieranie podpisów przeciw kupcom na Targówku.

Z pierwszej dziesiątki listy z 2005 w mojej nie znaleźli się: GRONKIEWICZ-WALTZ Hanna, ŚPIEWAK Paweł (po konferencji z Rokitą to chyba nikt mu nie pozwoli już startować), BEREK Maciej Ludwik, WOJCIECHOWICZ Jacek, KOSTRZEWA-ZORBAS Grzegorz.

Jeżeli kogoś interesują wyniki z 2005 to można je znaleźć tutaj.

Jeżeli ktoś ma inne pomysły zapraszam do komentarzy. Po oficjalnym ogłoszeniu zobaczymy jak procentowo trafiłem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.