19 sie 2007

Rośnie zaufanie Polaków do HGW. Remis z Donaldem.

Trzy dni byłem poza Warszawą a tu pod moją nieobecność Pani Prezydent zanotowała wzrost o 7 punktów procentowych w rankingu zaufania do polityków.
Od lipca wyraźnie poprawiły się notowania dwojga polityków PO: Hanny Gronkiewicz-Waltz (wzrost zaufania o 7 punktów procentowych - do 47 proc.; spadek nieufności o 6 punktów - do 22 proc.) oraz szefa Platformy Donalda Tuska (wzrost zaufania o 6 punktów - do 47 proc.; przy takim samym spadku odsetka osób wyrażających nieufność - do 27 proc.).
Źródło: Link do strony.

Oczywiście na miejscu dziennikarzy, którzy z takim namaszczeniem potraktowali ten wzrost wróciłbym do sondaży z poprzednich miesięcy. Poparcie dla HGW w maju to 46 procent i w czerwcu również 46 procent. Lipcowe wahnięcie w dół o 6 procent zgodnie z przewidywaniami (pisałem o tym tutaj) było tylko chwilowym spadkiem.

To co jest ciekawsze to remis w rankingu zaufania do polityków pomiędzy HGW i Donaldem Tuskiem. Poparcie dla Tuska w maju wynosiło 49 procent a w czerwcu 48 procent. Czyli DT spada a HGW rośnie.

Gdyby trend się utrzymał to źle to wróży Pani Prezydent, jeżeli chodzi o jej karierę w Platformie. Donald może tego nie przeboleć.

1 komentarz:

Jaform pisze...

kto lepsiejszy?

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.