4 sie 2007

Radny Platformy na Żoliborzu: "ewentualnie można np. zrezygnować z budowy mostu Krasińskiego".

Adam Kalinowski radny dzielnicy Żoliborz (a także członek rady Powiatu Warszawskiego PO i wiceprzewodniczący koła PO na Żoliborzu) na stronach zoliborz.org.pl opublikował tydzień temu swoje rozważania zatytułowane "Czy budować most Krasińskiego???".

Fragmenty:
W kontekście mistrzostw europy euro 2012 ALTERNATYWĄ dla forsowanych przez GDDKiA budowy tras ekspresowych wprowadzających dodatkowy indywidualny ruch do centrum miasta jest bardziej radykalne PRZENIESIENIE CIĘŻARU INWESTYCJI przez miasto na szeroko rozumianą KOMUNIKACJĘ PUBLICZNĄ.

A co można zrobić w tym zakresie na Żoliborzu dla miasta i Żoliborza ???.

Na Żoliborzu ewentualnie można np. zrezygnować z budowy mostu Krasińskiego (szacunkowy koszt inwestycji około 750 mln złotych a jego budowa i tak nie poprawi w sposób znaczący systemu komunikacyjnego miasta w odróżnieniu od mostu Północnego) przenosząc te środki na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej w dzielnicy w okolicach klubu „Marymont” – potencjalnie wyśmienity teren dla którejś z reprezentacji na euro 2012 oraz wsparcie powyższych propozycji, które wydaje się bardziej przysłużyłby się Warszawie w kontekście zbliżających się mistrzostw europy niż akurat tenże most.
Źródło: Adam Kalinowski, Czy budować most Krasińskiego???, link do strony.

Ciekaw czy Pani Prezydent spodoba się pomysł rezygnacji z budowy mostu Krasińskiego na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej.

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Pierwsza rzecz: dokładnie sprawdzić jakie ten radny PO ma interesa w tym klubie Marymont i okolicy, z kim jest powiązany i jak mógłby skorzystać na tej sportowej inwestycji.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.