30 sie 2007

Pani Prezydent, czas powiedzieć stop.

Wiemy jaką mamy sytuację w mieście związaną z utrudnieniami w ruchu. Zbiór materiałów z TVP3 z ostatnich trzech dni:


A urzędnicy z Ratusza zgodzili się (jak co miesiąc), aby w piątek ulicami zakorkowanego miasta przejechała Warszawska Masa Krytyczna.

Jaka jest planowana trasa przejazdu?
Pomnik Kopernika, Nowy Świat, Świętokrzyska, Marszałkowska, Pl. Bankowy, Andersa, Stawki, Jana Pawła II, Solidarności, Towarowa, Al. Jerozolimskie, Bitwy Warszawskiej, Grójecka, Krakowska, 17 Stycznia, Żwirki i Wigury, Sasanki, Marynarska, Al. Wilanowska, Al. Lotników, Puławska, Al. Wilanowska, Sikorskiego, Jana III Sobieskiego, Belwederska, Spacerowa, Marszałkowska, Piękna, Al. Ujazdowskie, Nowy Świat, Pomnik Kopernika.
Źródło: Link do strony.

Czas, żeby urzędnicy i Pani Prezydent przestali zachowywać się jak automatyczne sekretarki stowarzyszenia Zielone Mazowsze i negocjowali trasy przejazdów i ich termin w trakcie uciążliwych remontów.

Czy komuś spadnie korona z głowy, jeżeli np. przesunie przejazd z piątkowego popołudnia na sobotę?

5 komentarzy:

Jaform pisze...

W sumie to na Masach Krytycznych ludzie bardzo lubią zakorkowywać przejazdy. Nieraz słyszałem rozmowy, śmiech itp gdy widzieli jaki korek spowodowaliśmy. Chciałbym w tej Masie pojechać i obejrzeć jak wygląda Warszawa zakorkowana przejazdem Masy :>. Wole Mase Krytyczną niż panią prezydent...

Anonimowy pisze...

Czytam pana blog prawie od początku i z większością tez się zgadzam...

Jednakże ten wpis, dotyczący MK jest lekko mówiąc - całkiem chybiony. Masa od samego początku swego istnienia jest organizowana w piątkowe popołudnia. I zmiana tego terminu całkiem nie wchodzi w gre.

Godzina i dzień zostały wybrane z premedytacją - aby jeszcze bardziej zademonstrować obecność rowerów i rowerzystów w mieście, oraz uświadomić władzy - że tak naprawdę gówno robią dla rowerzystów :)

pretm pisze...

Rozumiem, tylko że ja nie kwestionuje samego celu dla którego Masa jest organizowana.

OK jest to sposób na zademonstrowanie tego, że miasto nie wystarczająco zajmuje się potrzebami rowerzystów ale: jest Pani Prezydent, która samą obecnością na Masie, solidaryzowała się z tymi poglądami, po protestach rowerzystów podejmowano na szybko pewne zmiany i jest pełnomocnik.

Biorąc to pod uwagę zastanowiłbym się, czy nie lepiej cofnąć się o krok i w następnych miesiącach powrócić do piątkowego zwyczaju. Bo czy cała masa złych kierowców stojących w dodatkowych korkach pomoże sprawie?

A od Pani Prezydent oczekiwałby jakieś analizy, czy w takich warunkach zgadzać się na każde zgromadzenie, które może powodować dodatkowe utrudnienia.

Anonimowy pisze...

Już wiadomo, dlaczego te korki na ulicach. Po prostu HGW jest przebiegła i i doprowadzając do zakorkowania wszystkich ulic w centrum Warszawy uniemożliwiła wyprowadzenie czołgów na ulicę!

pretm pisze...

:)

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.