7 sie 2007

No wreszcie.

Aż 16 osób, w tym były wiceburmistrz gminy Centrum Paweł B., odpowie za przyjmowanie i dawanie łapówek. Praska Prokuratura Okręgowa kończy śledztwo przeciwko tzw. układowi warszawskiemu i w tym tygodniu wyśle akt oskarżenia.

Głównym podejrzanym jest Paweł B., współpracownik byłego prezydenta Warszawy Pawła Piskorskiego. Z ustaleń śledczych wynika, że miał on przyjąć ok. miliona złotych łapówek, w tym: 20 tys. zł od firmy Baza, która dostarczała podzespoły komputerowe do Urzędu Miasta, 300 tys. zł od Energopolu w zamian za pomoc w zdobyciu pozwolenia na budowę osiedla na Żoliborzu. Z kolei 100 tys. dolarów od firmy Warimpex Finanz miał wziąć za zgodę na budowę biurowca przy Siennej oraz hotelu InterContinental. W tym ostatnim przypadku w przekazaniu łapówki miała pomagać Katarzyna T., była żona nieżyjącego radnego Bogdana Tyszkiewicza, a także urzędnik Bolesław B. Mieli za to dostać 20 tys. dolarów prowizji.

W jednym z wątków korupcyjnych już ponad rok temu zarzuty usłyszał Wojciech Ł., jedna z kluczowych postaci "układu warszawskiego". Na ławie oskarżonych zasiądą też przedstawiciele firm, którzy dawali łapówki.
Źródło: Układ warszawski do sądu, Rzeczpospolita, link do strony.

O 10.30 konferencja prasowa Zbigniewa Ziobry. Temat konferencji: „Akt oskarżenia dla „układu warszawskiego” – gotowy!”

7 komentarzy:

Anonimowy pisze...

Biorąc pod uwagę Euro 2012, to trzeba będzie ich szybko osądzić i jeszcze szybciej przyjąć do pracy. Może i łapówki brali, ale mosty i tunel stoją.

Anonimowy pisze...

Może i łapówki brali, ale mosty i tunel stoją.

Argument w stylu "gdyby nie komuna, to prądu na wsiach by nie było".

Może gdyby nie "brali", to stałoby więcej mostów w miejscach, gdzie są potrzebne, a niepotrzebnego i kosztownego tunelu by nie było i za te pieniądze byłoby też coś naprawdę pożytecznego.

Anonimowy pisze...

Następcy nie brali i mostów nie przybyło.
A od tunelu to proszę się odportalić. Mieszkam na Powiślu i wielce go sobie cenię.

pretm pisze...

Sorry, ale efekty nie usprawiedliwiają korupcji.

Wystarczy spojrzeć na zarzuty i nie są tylko związane z tzw. "aferą mostową". A w szczególności z samym faktem ich budowy.

Ja też sobie cenię wspomniany tunel. A dokładniej teren nad tunelem pod Centrum Kopernik.

Anonimowy pisze...

Następcy nie brali i mostów nie przybyło, ale nie przybyło nie dlatego, że nie brali, tylko dlatego, że mosty i autostrady to nie jest najpilniejsza potrzeba tego zaniedbanego miasta. Następcy zrobili dużo pożytecznych rzeczy, przy których teraz Bufet się fotografuje i przecina wstęgi.

Teren nad tunelem powstał w celach czysto korupcyjnych, żeby go sprzedać "zaprzyjaźnionemu deweloperowi" i zarobić "setki milionów". Jeden z pierwszych ruchów Bufetu to była właśnie próba przeniesienia Centrum Kopernik "gdzieś do Ursusa" i sprzedaż tego terenu, ale chyba bufeciarze w porę się zorientowali, że trochę się czasy zmieniły i teraz można ich wyciągnąć z pracy w kajdankach, jak doktora Gmendele. Co również jest zasługą tych, którzy "może i nie brali, ale nie budowali mostów i tuneli".

pretm pisze...

Poza tym w temacie mostów prowadzono zgodny z prawem wykup działek i jak na razie żadnych zarzutów nie ma.

Anonimowy pisze...

"...Może i łapówki brali, ale mosty i tunel stoją..." Kurcze, brak słów po prostu.Coś w stylu: >żonę i dzieci tłucze co dzień-ale robi to w domu,po cichu i z zachowaniem najwyższych standartów higieny-tak więc,dobry sąsiad, sanujący prywatność swoją i cudzą<.

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.