29 sie 2007

Gazeta Wyborcza o bilecie aglomeracyjnym: "Fiasko".

Potwierdzają się informacje (materiał z Telewizyjnego Kuriera Warszawskiego zamieściłem w poniedziałek, więc news to średni), że bilet aglomeracyjny będący jednym z filarów obietnic wyborczych HGW, zaczyna powoli rozmywać się w szarej warszawskiej rzeczywistości.

Krzysztof Śmietana w Gazecie Wyborczej napisał tak:
Fiasko jednego z najważniejszych projektów komunikacyjnych - ratusz przestaje wierzyć w szybkie wprowadzenie wspólnego biletu dla całej aglomeracji i woli rozwijać swoją Szybką Kolej Miejską, która dziś składa się z ośmiu pociągów.

Wspólny bilet na komunikację w Warszawie i pociągi z okolicznych miejscowości obiecywała przed wyborami prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz. To ułatwiłoby dojazdy tysiącom pasażerów i ograniczyło liczbę samochodów wjeżdżających do stolicy. Skończyło się na tym, że taki bilet obowiązuje tylko w granicach Warszawy, a także w Ząbkach i Opaczy.

Michał Dąbrowski z ZTM przypomina: już na początku lipca Koleje dostały pismo z pytaniami o wysokość dopłat, których oczekują po rozszerzeniu zasięgu wspólnego biletu. - Do tej pory nie dostaliśmy odpowiedzi - mówi.

Grzegorz Kuciński z zarządu Kolei Mazowieckich twierdzi, że tej operacji nie da się szybko przygotować. - Żeby w pociągach można było korzystać z biletów ZTM, na stacjach trzeba zamontować kasowniki. Poza tym ciągle staramy się oszacować, ilu naszych pasażerów mogłoby z nich korzystać - mówi Grzegorz Kuciński.
Źródło: Krzysztof Śmietana, Każdy sobie bilet skrobie, Gazeta Wyborcza Stołeczna, link do strony.

Jeżeli się nie ma pewności, co do możliwości wprowadzenia proponowanego rozwiązania, są co najmniej dwie strony do uzgodnień (czyli w 100% nie zależy to od nas), to może warto czasami ugryźć się w język i nie obiecywać.

2 komentarze:

Jaform pisze...

tam jest kuciński, powinno być chyba kuchciński. ale ja nie wiem wiec sie nie wtracam :>

Jaform pisze...

a nie przepraszam, to jest o jakimś zarządcy kolei mazowieckich. bez odbioru

Prześlij komentarz

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.