30 sie 2007

Dziennik w HGW pytaniami a wybory w tle.

Zaczyna się robić nerwowo. Już nawet Dziennik zaczyna zadawać trudne pytania o remonty, domagając się odpowiedzi Pani Prezydent. Oto pytania:
DZIENNIK stawia trudne pytania Hannie Gronkiewicz-Waltz, choć ta nie chce odpowiadać.

Z każdym dniem Warszawa staje w coraz większych korkach. Wczoraj miasto było wręcz sparaliżowane. Prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz nie znalazła jednak czasu, aby z nami porozmawiać. A chcieliśmy jej zadać następujące pytania:

1. Czy pani prezydent zdaje sobie sprawę, co się dzieje w mieście, którym pani zarządza?
2. Dlaczego podjęła pani decyzję, aby wszystkie strategiczne roboty drogowe na najważniejszych warszawskich ulicach wykonywać naraz?
3. Dlaczego te remonty nie zostały zamknięte przed końcem wakacji?
4. Dlaczego na dwóch najruchliwszych mostach wprowadzono ograniczenia w ruchu pojazdów?
5. Dlaczego miasto nie przyspiesza procedur związanych z przygotowaniem budowy
drugiej linii metra?
6. Czy Zarząd Dróg Miejskich wprowadzi zapisy w warunkach przetargów promujące szybsze wykonywanie robót drogowych i dlaczego nie uczynił tego do tej pory? Czy kierownictwo ZDM poniesie za to odpowiedzialność?
Źródło: Sławomir Cichy, Sławomir Ślubowski, Nieudolność władz sparaliżowała Warszawę, Dziennik, link do strony.

I nawet zapytano o opinię dr. Marka Migalskiego (czy pozostało jeszcze jakieś zdarzenie, które nie komentował dr. Migalski?):
Zdaniem dr. Marka Migalskiego, politologa z Uniwersytetu Śląskiego, to kompletny brak troski o mieszkańców, ale też wyborców.

"Gdyby miały się odbyć wybory samorządowe, to takie działanie partii rządzącej miastem, w tym przypadku Platformy Obywatelskiej, byłyby dla niej politycznym samobójstwem" - komentuje dr Migalski.
Źródło: Sławomir Cichy, Sławomir Ślubowski, Nieudolność władz sparaliżowała Warszawę, Dziennik, link do strony.

Spiskowa teoria wyborcza mówi, że PO nie dopuści do wyborów parlamentarnych tak długo, aż sytuacja w mieście się nie uspokoi i będzie się można znowu chwalić Warszawą jako sukcesem partii.

Dziękuję AL za polecenie artykułu.

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Pani Prezydent w kampanii wyborczej o planach na swoją kadencję: "druga linia metra będzie skończona, nie tylko zaczęta, ale skończona!".

Skończona idiotka.

pretm pisze...

Znam tą obietnicę, ale tak trudno traktować ją poważnie :(

Jaform pisze...

Dobry post!! Wręcz bardzo :>. Gratuluję wyczucia xD. Z tego HGW się nie wyplącze tak szybko! Nie wie ktoś czy na Rondzie Starzyńskiego dalej robi się korek? (ten pomędzy Starzyńskiego a Żabą)

Publikowanie komentarza

Uwaga: Komentarze nie są moderowane (poza wyjątkowymi przypadkami), ale proszę pamiętać, że każdy bierze odpowiedzialność za treść swoich wpisów.